Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

1% do 30 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

1% do 30 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku
Spis treści

Coraz więcej banków obniża promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych czy lokat poniżej 1%. Instytucje finansowe mające propozycje powyżej tej granicy można już policzyć na palcach jednej ręki. Z dużym zaskoczeniem stwierdziliśmy, że jest wśród nich Santander Consumer Bank, który reklamuje się hasłem… bank od kredytów.

Promocja dla nowych środków

Bank nie stawia przed oszczędzającymi praktycznie żadnych ograniczeń. Uczestnikiem promocji może być osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która wpłaci na rachunek oszczędnościowy nowe środki.

Promocja „Nowe środki w lepszej cenie” obowiązuje do 27 lutego 2021 r. Im szybciej wpłacisz pieniądze, tym dłużej będą one efektywniej pracowały.

Jak zyskać 1%?       

Santander Consumer Bank nie wymaga spełnienia żadnych dodatkowych warunków aktywności, od których zależałoby naliczenie podwyższonego oprocentowania. Będą nim objęte kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem początkowym na rachunku oszczędnościowym i lokatach klienta w banku ustalonym na 24 listopada 2020 r.

Co ciekawe, Santander Consumer Bank będzie każdego dnia promocji osobno porównywał saldo początkowe i aktualne dla każdego rodzaju wspomnianych produktów, po czym dokona ich zsumowania i obliczenia kwoty, od której naliczy bonusowe odsetki.

Kwoty zakwalifikowane jako nowe środki, maksymalnie 30 000 zł, będą objęte oprocentowaniem 1% w skali roku do 27 lutego 2021 r.

Oprocentowanie standardowe z bonusem

Nadwyżka ponad wspomnianą kwotę oraz środki nie spełniające kryterium nowych, zostaną objęte oprocentowaniem standardowym, którego wysokość uzależniona jest od kwoty znajdującej się na rachunku:

  • do 50 000 zł włącznie – 0,01%
  • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł włącznie – 0,05%
  • powyżej 200 000 zł – 0,10%

Podane stawki nie wyglądają nazbyt atrakcyjnie, ale na szczęście równolegle trwa kolejna odsłona akcji „Ciesz się z nami oszczędnościami”, w ramach której możesz zyskać nieco więcej – odpowiednio – 0,20, 025 i 0,30%.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy możesz otworzyć za darmo przez Internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku, o ile nie było ono otwarte w 100% zdalnie. Bank przygotował poradnik, jak to zrobić.

Prowadzenie rachunku też jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie nielimitowanej liczby przelewów (możesz je realizować tylko na tzw. rachunek powiązany w innym banku), dzięki czemu masz pełną swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi.

Lepszy 1% niż 0,01%

Przyznajemy, że 1% nie powala, z pewnością nie jest szczytem marzeń oszczędzających, skoro inflacja oscyluje wokół 3%. Warto jednak wiedzieć o propozycji Santander Consumer Banku, gdyż może to być sposób na przeczekanie okresu karencji na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku (z 1%) czy na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (z 1,2%). Inne ciekawe propozycje dla oszczędzających znajdziesz w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Wniosek o Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na tej stronie banku.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Ciesz się z nami oszczędnosciami"
  2. Regulamin promocji "Nowe środki w lepszej cenie"