0 zł za pakiet wielowalutowy w Santanderze

0 zł za pakiet wielowalutowy w Santanderze Źródło obrazka: strona promocji

Jeśli wybieracie się na jesienny wypoczynek za granicę, przeczytajcie o promocji pakietu wielowalutowego. Tym razem „zysk” ma postać gotówki, która zostanie na Waszych kontach, bo bank zrezygnował z pobierania wybranych opłat i prowizji za transakcje wykonywane w walutach obcych.

Zorganizowana przez Santander Bank Polska promocja „0 zł za Pakiet wielowalutowy” trwa do 31 grudnia 2018 r. Podzielona jest na dwa okresy, w których inaczej zdefiniowani są jej uczestnicy.

Dwie charakterystyki uczestników

Według regulaminu, do 14 października 2018 r. uczestnikami promocji są osoby spełniające łącznie następujące warunki:

 1. Klienci indywidualni wykonujący transakcje w walutach obcych.
 2. Posiadacze lub użytkownicy kart Visa Dopasowana, Mastercard Dopasowana i Visa VIP.

W okresie od 15 października do 31 grudnia 2018 r. uczestnikiem promocji będzie mogła być osoba spełniająca łącznie następujące warunki:

 1. Jest posiadaczem lub użytkownikiem karty Dopasowanej Visa lub Dopasowanej Mastercard.
 2. Ukończyła 26 lat.
 3. Włączy Pakiet wielowalutowy. Obejmuje on wypłaty gotówki kartą w bankomatach i terminalach za granicą i umożliwia połączenie kart płatniczych z rachunkami w walutach obcych (w euro, dolarze amerykańskim i funcie brytyjskim), co pozwala na rozliczenie transakcji ze środków zgromadzonych na tych kontach.

Za co nie zapłacicie

W ramach promocji do 14 października bank nie będzie pobierał od klientów, którzy ukończyli 26 lat, opłat za wypłatę gotówki w bankomatach i terminalach za granicą kartami Visa Dopasowana i Mastercard Dopasowana (wg taryfy opłat i prowizji taka czynność kosztuje 10 zł, a jest bezpłatna dla osób poniżej 26 r.ż.).

Santander nie będzie też obciążał posiadaczy i użytkowników wspomnianych kart oraz karty Visa VIP opłatą za przewalutowanie transakcji wykonanych w walutach obcych (standardowa opłata za przewalutowanie wynosi 2,8% transakcji).

W kolejnym okresie – od 15 października do 31 grudnia 2018 r. – klienci, którzy ukończyli 26 lat i używają kart Visa Dopasowana lub Mastercard Dopasowana, nie będą ponosili opłaty za pakiet wielowalutowy.

Co daje Pakiet wielowalutowy?

Pakiet wielowalutowy pojawi się w ofercie banku 15 października 2018 r. Dla osób poniżej 26 r.ż. będzie on bezpłatny. Pozostali klienci będą musieli za niego zapłacić 9 zł.

Podstawowa korzyść to brak opłat za przewalutowanie. Dzięki temu, że jedna ze wspomnianych kart będzie połączona z kontem walutowym w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich i będą na nim środki dla zrealizowania transakcji, to zostanie ona rozliczona bezpośrednio z tego konta.

Gdyby pieniędzy na koncie walutowym było za mało, to transakcja zostanie rozliczona z konta złotówkowego i wtedy zostanie pobrana standardowa prowizja za przewalutowanie, czyli 2,8% kwoty transakcji.

Druga korzyść to brak opłat za korzystanie z bankomatów poza granicami Polski. Do skorzystania z tej możliwości nie jest konieczne posiadanie konta w walutach obcych.

Wielowalutowa, to znaczy jaka?

Walcząc o klientów, banki zniosły lub znacznie obniżyły opłaty za konta walutowe. Pomyślały też o tym, by podczas zagranicznych podróży do korzystania z podstawowych walut (euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie, w niektórych bankach i w innych walutach) wystarczała tylko jedna karta płatnicza. Początkowo trzeba ją było przepinać do konta walutowego, z którego miały być pobrane pieniądze. Najnowsze karty same rozpoznają walutę transakcji i jeśli tylko są środki na koncie w tej walucie, właśnie z niego pobierają środki.

Przykładowo, będąc w Anglii, Twoja karta będzie wiedziała, że ma pobrać środki z rachunku w funtach. Gdyby nie było na nim odpowiedniej kwoty, to zastanie obciążone konto złotówkowe. Szczegółową analizę kart wielowalutowych oferowanych przez banki znajdziesz w tym artykule.

Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę można w skrócie opisać „5 x 0 zł” – 0 zł za prowadzenie rachunku, przelewy dokonywane w Internecie, wypłaty i wpłaty gotówki w urządzeniach Santander Bank Polska oraz za korzystanie z Blika.

Podstawowa opłata za obsługę karty debetowej wynosi 3 zł. Można jej uniknąć, wybierając jeden z dwóch wariantów – wykonanie w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych lub wydanie z użyciem karty min. 500 zł. Decydując się na którąś z opcji, ale nie spełniając jej warunków, zapłacisz 5 zł.

Bank reklamuje Konto Jakie Chcę jako innowacyjne i wyjątkowe, gdyż klient samodzielnie decyduje o wielu rzeczach. Sam – w bankowości internetowej lub mobilnej – może ustawić jedną z opisanych wyżej opcji, a także zdecydować o wyborze pakietu wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce (7 zł miesięcznie) lub za granicą (15 zł za 10 dni).

Szczegółową analizę Konta Jakie Chcę i związanych z nim aktualnych promocji gotówkowych znajdziecie tutaj.

Promocja dla podróżujących

Obecna propozycja to wyraźny ukłon banku wobec podróżujących za granicę. Będąc poza Polską i wypłacając tam pieniądze z bankomatów lub płacąc kartą, można naprawdę sporo zaoszczędzić korzystając z tej promocji. Przypomnijmy, że wg podstawowego "cennika" wypłata z zagranicznego bankomatu to 10 zł, a prowizja za przewalutowanie wynosi 2,8% transakcji. Zamiast na opłaty dla banku, lepiej wydać pieniądze na coś przyjemniejszego, np. pamiątkę z urlopu.

Z ostatniej chwili

 • 21.09.2018 14:38

  Nest Bank rusza do walki o nasze oszczędności! Za założenie Nest Konta w promocji możesz zyskać 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku.

 • 20.09.2018 17:44

  Akcja promocyjna Citibanku, w której za wyrobienie i aktywne posługiwanie się kartą kredytową BP - Payback otrzymać można nawet 300 zł premii w gotówce.

 • 19.09.2018 16:04

  Promocja bez górnego limitu premii! Jej wysokość zależy tylko od uczestnika. Santander płaci 80 zł za pozyskanie nowego klienta i oferuje dodatkową premię.

 • 14.09.2018 12:28

  Z Kontem Optymalnym lub Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas można zyskać w sumie aż 3 miesiące darmowego korzystania z 3,5 tys. obiektów sportowych OK System.

 • 12.09.2018 16:55

  Idea Bank zmienia opłaty dla osób korzystających z kont indywidualnych i firmowych.

 • 12.09.2018 14:29

  W promocji pakietu wielowalutowego w Santander Bank Polska „zysk” ma postać gotówki, która zostanie w Waszych kieszeniach podczas transakcji za granicą.

 • 12.09.2018 12:35

  W najnowszej promocji nowi posiadacze Konta dla Młodych w PKO BP mogą zgarnąć 100 zł do wykorzystania na Allegro.

 • 11.09.2018 14:58

  Za założenie eKonta w mBanku w ramach najnowszej promocji i wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych można otrzymać nawet 300 zł.

 • 11.09.2018 12:32

  III edycja promocji, w której za założenie iKonta Biznes w Alior Banku można zgarnąć 1620 zł.

 • 10.09.2018 13:35

  Po otwarciu Nest Konta w Nest Banku otrzymasz 25% rabatu na zakupy w sportowym sklepie internetowym Craft.pl.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.