Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

0,8% do 100 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

0,8% do 100 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)
Spis treści

Kolejne tygodnie przynoszą coraz więcej przykrych informacji dla oszczędzających. Banki co prawda odnawiają swoje oferty promocyjne kont oszczędnościowych, ale niestety na gorszych warunkach. W przypadku Santander Consumer Banku z jednej strony jest gorzej – aktualne oprocentowanie wynosi 0,8% w skali roku, ale za to maksymalna kwota została podwyższona do 100 000 zł. Dodatkowo, promocją objęte są nowe środki, a to oznacza, że mamy tu do czynienia z naprawdę dobrą ofertą cykliczną.

Promocja dla nowych środków

Bank nie stawia przed oszczędzającymi praktycznie żadnych ograniczeń. Uczestnikiem promocji może być osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która wpłaci na rachunek oszczędnościowy nowe środki.

Co to oznacza?

Tyle, że podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 0,8% będą objęte kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem początkowym na rachunku oszczędnościowym i lokatach klienta w banku ustalonym na 28 lutego 2021 r. Dla przykładu, jeśli w tym dniu miałeś zerowe saldo na koncie oszczędnościowym i lokatach w Santander Consumer Banku, to wszystko, co wpłacisz na rachunek, będzie uznawane za nowe środki.

Promocja „Nowe środki w lepszej cenie - edycja II” obowiązuje do 5 maja 2021 r. Im szybciej wpłacisz pieniądze, tym dłużej będą one efektywniej pracowały.

Oprocentowanie standardowe z bonusem

Nadwyżka nowych środków ponad 100 000 zł oraz środki niespełniające kryterium nowych, zostaną objęte oprocentowaniem standardowym, którego wysokość uzależniona jest od kwoty znajdującej się na rachunku:

  • do 50 000 zł włącznie – 0,01%
  • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł włącznie – 0,05%
  • powyżej 200 000 zł – 0,10%

Podane stawki nie wyglądają nazbyt atrakcyjnie, ale na szczęście równolegle trwa kolejna odsłona akcji „Ciesz się z nami oszczędnościami”, w ramach której możesz zyskać nieco więcej – odpowiednio – 0,20%, 0,25% i 0,30%.

Darmowy rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy możesz wygodnie otworzyć za darmo przez Internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku, o ile nie było ono otwarte w 100% zdalnie.

Ważne: przed wykonaniem przelewu weryfikacyjnego upewnij się, że dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu z Twojego konta w innym banku są zgodne z danymi podanymi w formularzu otwarcia rachunku w Santander Consumer Banku!​​​​​​

Prowadzenie rachunku też jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie nielimitowanej liczby przelewów (możesz je realizować tylko na tzw. rachunek powiązany w innym banku), dzięki czemu masz pełną swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi.

A co z kontem osobistym? W przypadku tej oferty nie ma wymogu jego zakładania.

Lepsze 0,8% niż 0,01%

Przyznajemy, że 0,8% nie powala, z pewnością nie jest szczytem marzeń oszczędzających. Warto jednak wiedzieć o propozycji Santander Consumer Banku, gdyż może to być sposób na przeczekanie okresu karencji na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku (z 0,6%) czy na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (z max 2%). Inne ciekawe propozycje dla oszczędzających znajdziesz w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Na koniec mała podpowiedź: jeśli bank zachowa zasadę, że saldo, od którego liczy nowe środki, jest sprawdzane w przeddzień startu nowej edycji, to powinieneś wycofać pieniądze przekazane do Santander Consumer Banku najpóźniej 5 maja. Możesz to zrobić nawet dzień wcześniej, by mieć absolutną pewność, że środki opuściły bank.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Nowe środki w lepszej cenie - edycja II"
  2. Regulamin promocji "Ciesz się z nami oszczędnosciami"