Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku Źródło obrazka: strona wymarzonekonto.pl

Wymarzone Konto Osobiste to nowy rachunek w ofercie Raiffeisen Polbanku. Konto charakteryzuje się konkurencyjnymi opłatami (0 zł za prowadzenie, przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów w kraju), jest oprocentowane, a do karty debetowej – ze stałym kosztem 3 zł – dołączone są pakiety ubezpieczeń. Wymarzone Konto Osobiste można polecić osobom, które w bankowości poszukują stabilnych, niewysokich opłat i możliwości oszczędzania na koncie.

W naszej analizie Wymarzonego Konta sprawdzimy podstawowe opłaty związane z prowadzeniem rachunku, obsługą karty debetowej i przelewami. Przybliżymy ci także dodatkowe usługi do tego rachunku i porównamy go z innymi kontami z oferty banku.

Podstawowe parametry Wymarzonego Konta Osobistego

Konkurencja wśród kont osobistych jest duża, jednak dla klientów niezmiennie najważniejsze są opłaty i prowizje związane z rachunkiem i oferowanymi w ramach niego usługami.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Wymarzonego Konta w Raiffeisen Polbanku.

 • konto jest oprocentowane – oprocentowanie zależy od stopy referencyjnej NBP i zmienia się w kolejnym miesiącu po obniżce/podwyższeniu tej stopy przez Radę Polityki Pieniężnej. Wysokość oprocentowania naliczana jest oddzielnie dla każdego z przedziałów kwotowych:
  • od 0 do 3 000 zł – stopa referencyjna * 0,25 (obecnie 0,375%),
  • od 3 000,01 do 10 000 zł – stopa referencyjna * 0,75 (obecnie 1,125%),
  • dla 10 000,01 zł i więcej – stopa referencyjna * 1 (obecnie 1,5%);
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta - opłata gwarantowana, której wysokość nie ulegnie podwyższeniu w trakcie umowy. Bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – karta MasterCard Debit PayPass umożliwia płatności internetowe i zbliżeniowe (gwarantowana opłata, której wysokość nie zmieni się w trakcie umowy). Wizerunek plastiku prezentujemy poniżej:

Karta MasterCard Debit do Wymarzonego Konta

 • 3 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłaty nie możesz uniknąć; jest to gwarantowana opłata, której wysokość nie zmieni się w trakcie umowy;
 • 15 zł za wydanie naklejki zbliżeniowej i pierwszy rok jej używania (gwarantowana opłata, której wysokość nie zmieni się w trakcie umowy);
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju -  jest to gwarantowana opłata, której wysokość nie zmieni się w trakcie umowy;
 • 3% min. 8 zł za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za korzystanie z wpłatomatów banku.
 • przelewy krajowe w systemie ELIXIR są bezpłatne;
 • bank nie umożliwia zlecania przelewów natychmiastowych;
 • 0 zł za zlecenia stałe;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 5 zł za przelew europejski do 50 000 euro (powyżej tej kwoty – 10 zł);
 • 35 zł za przelew walutowy (z opcją podziału kosztów);
 • 10 zł za przelew SORBNET od 1 mln zł (29 zł poniżej tej kwoty);
 • 0 zł za wpłaty w oddziale banku;
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę środków w oddziale, 0,2% min. 5 zł max. 200 zł za każdą kolejną;
 • 10 zł za przelew w oddziale banku.
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomatach sieci Raiffeisen, 1 zł za sprawdzenie w pozostałych bankomatach;
 • 5 zł za wyciągi papierowe dla klientów z dostępem do bankowości elektronicznej.

Usługi dla posiadaczy Wymarzonego Konta

Dodatkowe funkcjonalności to często klucz do sukcesu konta osobistego. Atrakcyjne usługi i powiązane produkty niejednokrotnie mogą przesądzić o wyborze tego, a nie innego rachunku.

Oto usługi dla użytkowników Wymarzonego Konta:

 • Wymarzone Konto Lokacyjne – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem uzależnionym od stopy referencyjnej NBP i wysokości salda rachunku (progi salda są analogiczne jak dla Wymarzonego Konta). Oprocentowanie wynosi odpowiednio 0,75; 1,425 oraz 1,8%;
 • Konto Walutowe R-Dealer – rachunek jest prowadzony bezpłatnie w EUR, USD, GBP i USD; do konta w euro możesz otrzymać kartę debetową;
 • bezpłatne ubezpieczenia do karty debetowej – w ramach pakietu Pomoc Medyczna, Pomoc Domowa i Pomoc Drogowa (Polska) możesz skorzystać z pomocy fachowców czy lekarza (1-2 razy w roku) oraz jesteś objęty ochroną za granicą (Podróż bez zmartwień).
 • nowoczesna aplikacja mobilna;
 • R-Dealer – internetowa platforma wymiany walut, w której można szybko kupować i sprzedawać walutę między rachunkami w złotych i walutach obcych.

Wymarzone Konto a inne rachunki osobiste Raiffeisen Polbanku

Poniższa tabela prezentuje różnice między rachunkami w Raiffeisen Polbanku:

Wymarzone Konto Konto Aktywne
Opłata za prowadzenie rachunku 0 zł
Miesięczna opłata za kartę debetową 3 zł 6 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę nie można uniknąć opłaty wykonanie min. 8 transakcji kartą w miesiącu
Wypłaty z bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku i bankomatów sieci Euronet (z wyjątkiem tych zlokalizowanych w oddziałach innych banków), 8 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów

Wymarzone Konto Osobiste posiada gwarancję stałych opłat przez cały czas trwania umowy (bank zapewnia, że opłaty nie ulegną podwyższeniu). Prowadzenie tego rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w kraju. Jedyną obowiązkową opłatą (nie do uniknięcia) jest koszt obsługi karty debetowej. Dużą zaletą tego konta jest oprocentowanie uzależnione od stopy referencyjnej NBP. Wymarzone Konto przyniesie korzyści osobom poszukującym oprocentowanego konta osobistego ze stabilnymi opłatami.

Konto Aktywne może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają stałych źródeł dochodów lub uzyskują je nieregularnie, ale jednocześnie dość aktywnie płacą kartą debetową.

Wymarzone Konto Osobiste okiem redakcji

Czy Wymarzone Konto w istocie jest takie idealne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Jeśli przypomnimy sobie ankietę, której wypełnienie było częścią kampanii marketingowej tego rachunku, to nowy produkt Raiffeisena jest całkiem atrakcyjny – oprocentowanie uzależnione od warunków rynkowych (stopy referencyjnej NBP), niezmienne opłaty czy brak prowizji za wypłaty z bankomatów to mocne strony Wymarzonego Konta. Do tego należy dodać bezpłatne ubezpieczenia do karty debetowej czy wyższe oprocentowanie Konta Lokacyjnego oraz dostępność nowego konta zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku.

Wymarzone Konto ma też swoje wady – jego posiadacze zapłacą sztywne 3 zł za obsługę karty i choć oprocentowanie konta może nam zrekompensować ten koszt, w praktyce nie jest to takie proste (na Wymarzonym Koncie trzeba utrzymywać ok. 4 500 zł, aby odsetki pokryły opłatę za kartę debetową). W rachunku brakuje także usługi moneyback, która jest zawsze mile widziana przez klientów – mogłaby ona zachęcić do aktywnego korzystania z karty płatniczej i pozwalać na realne zyski z konta. Dzięki takiej promocji rachunek mógłby być naprawdę „wymarzony”.

Podsumowując – Wymarzone Konto Osobiste Raiffeisena należy uznać za udany debiut na rynku. Warto wziąć pod uwagę, że oferta prawdopodobnie będzie się jeszcze rozwijała i liczymy na to, że bank wprowadzi dodatkowe bonusy, które jeszcze bardziej zachęcą do korzystania z tego rachunku.

Wymarzone Konto Osobiste możesz otworzyć bezpośrednio na .

Ocena: 4.0

 • Gwarancja niezmienności opłat
 • Stała opłata za kartę

Pytania i odpowiedzi

Tak, konto można założyć jako wspólne, wystarczy udać się z wybraną osobą do oddziału banku lub zadzwonić do Centrum Telefonicznego (ta opcja wymaga więcej czasu). Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne. W przypadku dwóch kart do konta wspólnego bank pobiera opłatę za obsługę dla każdej z kart.

Sylwetka Raiffeisen Polbanku

Raiffeisen Polbank, podobnie jak niektóre banki działające w naszym kraju, należy do zagranicznej grupy finansowej – w tym przypadku Grupy Raiffeisen Bank International. Sam Raiffeisen działa w Polsce od 1991 r. i początkowo zajmował się obsługą przedsiębiorstw. W 2012 r. rozpoczął proces przejęcia Polbanku EFG, dzięki czemu stał się bankiem uniwersalnym, który oferuje także produkty i usługi dla klientów indywidualnych.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, karta debetowa kosztuje 3 zł miesięcznie (nie można uniknąć tej opłaty), przelewy krajowe oraz wypłaty z bankomatów w Polsce są bezpłatne.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Wymarzone Konto zadowoli zarówno klientów, którzy poszukują oprocentowanego rachunku osobistego, jak i osoby, które od banku oczekują stabilnych i nieskomplikowanych opłat.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Rachunek jest oprocentowany (wysokość zależy od stopy referencyjnej NBP), a podstawowe operacje bankowe bezpłatne. Do karty debetowej dołączone są darmowe ubezpieczenia. 

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Nie można uniknąć opłaty za kartę debetową (3 zł miesięcznie).

 • Gdzie założyć?

  Wymarzone Konto Osobiste możesz założyć bezpośrednio na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.