PolecamBank: od 50 do 300 zł za polecenie konta w mBanku

PolecamBank: od 50 do 300 zł za polecenie konta w mBanku Źródło obrazka: strona mBanku

"PolecamBank" to prężenie działający program poleceń dla klientów mBanku. Stawki za skuteczne zarekomendowanie rachunku są wysokie i wynoszą od 50 do nawet 300 zł, w zależności od tego, komu i jaki rachunek poleciliśmy. Premię w wysokości 50 zł mogą zyskać także nowi klienci mBanku.

Jeżeli posiadasz rachunek osobisty w mBanku i jesteś zadowolony z działania tej instytucji, możesz – oprócz korzyści z codziennej bankowości – zyskać także bardzo wymierne profity, rekomendując usługi mBanku wśród rodziny czy znajomych.

Jeśli nie miałeś dotąd do czynienia z mBankiem, a zastanawiasz się nad założeniem tam konta, sprawdź, czy ktoś z Twojego otoczenia nie może polecić Ci rachunku, dzięki czemu możesz zyskać nagrodę w postaci 50 zł.

Warto pamiętać, że aby osoba polecająca i osoba polecona mogły otrzymać premię, obie muszą spełnić stawiane przez bank warunki – a te są różne w zależności od tego, czy jesteś obecnym, czy nowym klientem mBanku.

Aktualna edycja programu „PolecamBank” trwa do 31 sierpnia 2017 r.

Zasady udziału w programie dla obecnych klientów mBanku

Jako klient mBanku nie musisz spełniać wielu kryteriów, aby móc wziąć udział w programie. Wystarczy, że:

 • jesteś właścicielem lub współwłaścicielem jakiegokolwiek rachunku osobistego w mBanku (możesz poza tym posiadać również inne rachunki);
 • posiadasz numer PESEL.

Uwaga! Osoby posiadające wyłącznie konto firmowe w mBanku nie mogą polecać kont innym osobom.

Jakie rachunki możesz polecać?

Bank umożliwia Ci zarekomendowanie zarówno kont osobistych, jak i firmowych. Wśród rachunków osobistych znajdują się:

 • eKonto w wersji standard i plus,
 • eKonto m.

Z kolei z kont firmowych możesz polecić wszystkie rodzaje konta mBiznes:

 • mBiznes Start,
 • mBiznes Standard,
 • mBiznes Komfort,
 • mBiznes Premium.

Wspomniane rachunki mogą być rekomendowane zarówno w wersji standardowej, jak i w ofercie specjalnej, jeśli akurat objęte są promocją.

Ile możesz zyskać?

Wysokość gratyfikacji zależy i od rodzaju otwieranego rachunku, i od tego, kto zakłada nowy rachunek. W tabeli przedstawiamy, jakie stawki przysługują za założenie konta:

Rodzaj rachunku Premia za polecenie
Konta osobite: eKonto standard, eKonto plus lub eKonto m 100 zł – jeżeli nowy klient (osoba polecona) skończył 18 lat
50 zł – jeśli nowy klient jest osobą niepełnoletnią
Konta firmowe mBiznes: Start, Standard, Komfort, Premium 200 zł – jeżeli nowy klient założy któryś z wymienionych rachunków
300 zł – jeśli osoba polecona założy rachunek firmowy i w ciągu 60 dni aktywuje usługę mKsięgowości

Jak polecić konto drugiej osobie?

Aby wziąć udział w programie, powinieneś wykonać kilka następujących kroków:

 1. Zarejestrować się w danej edycji programu „PolecamBank”, wypełniając formularz w bankowości elektronicznej mBanku (zakładka "Pasaż" → "PolecamBank")
  • w formularzu należy wyrazić zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych (m.in. imię i nazwisko, adres e-mail, numer PESEL) oraz zaakceptować regulamin programu.
 2. Utworzyć w trakcie rejestracji swój identyfikator poleceń, którym będziesz dzielił się z osobami polecanymi
  • identyfikator poleceń powinien składać się z od 3 do 20 znaków. Mogą to być zarówno cyfry, jak i litery, jednak bez polskich znaków, spacji oraz znaków specjalnych. W regulaminie programu zaznaczono ponadto, że identyfikator nie może zawierać „słów powszechnie uznawanych za obraźliwe”, a także nazwy „mBank”.
 3. Przekazać swój identyfikator poleceń osobie, która chce założyć konto w mBanku. Aby polecenie było skuteczne, musi ona posłużyć się Twoim identyfikatorem we wniosku o rachunek.

Formularz rejestracji w programie rekomendacyjny mBanku wygląda tak:

Rejestracja w programie PolecamBank

W danej edycji programu „PolecamBank” możesz zarejestrować się wyłącznie jeden raz. Nie ma jednak ograniczeń w przystępowaniu do kolejnych edycji akcji.

Warunki aktywności

Wspomniane wcześniej czynności to, niestety, nie jedyne warunki otrzymania premii za skuteczne polecenie. Bankowi zależy na tym, aby osoby polecające rachunki faktycznie z nich korzystały (a tym samym lepiej je znały).

Aby na Twoje konto wpłynęła oczekiwana nagroda, powinieneś także spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków aktywności:

 • zlecić dowolny przelew na rachunek w innym banku lub:
 • wykonać dowolną płatność lub wypłatę gotówki za pomocą Twojej karty debetowej lub kredytowej (przy czym karta ta nie może być związana z prowadzoną działalnością gospodarczą) lub:
 • zasilić Twoje konto osobiste wpływem z innego banku (może to być np. pensja lub nawet przelew z innego Twojego konta prowadzonego w innej instytucji – bank pozostawia tu dowolność).

Wybraną czynność powinieneś wykonać w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym wypłatę premii. Pamiętaj, że premię otrzymasz jedynie w przypadku, gdy polecenie okaże się skuteczne, a to oznacza, że i osoba polecona musi spełnić szereg warunków.

O czym jeszcze powinien pamiętać polecający?

W przypadku premii warto jeszcze pamiętać o tym, że za każdego poleconego przysługuje tylko jedna premia, niezależnie od tego, ile rachunków otworzy nowy klient. Natomiast Ty, jako polecający, nie możesz w trakcie trwania programu zamknąć rachunku, na który przelewany ma być bonus, bo inaczej stracisz prawo do nagrody.

Warto także dodać, że premia w danym miesiącu nie może przekroczyć kwoty 760 zł; jeżeli będzie ona wyższa, kwota ponad 760 zł zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu. Jednak w takim wypadku również w następnym miesiącu musisz spełnić opisane wyżej warunki aktywności. Pozytywnym skutkiem tego ograniczenia jest zwolnienie premii z opodatkowania.

Zasady dla nowych klientów

Wymagania dotyczące osoby polecanej są znacznie bardziej wyśrubowane niż w przypadku osoby rekomendującej. Polecanym może być bowiem tylko nowy klient, który nie posiadał po 31 grudnia 2009 r. żadnego produktu w mBanku (i nie posiada go nadal, przy czym pod uwagę brane są także lokaty, kredyty, karty kredytowe itp.). Jak więc widać, nie może mieć on nic wspólnego z mBankiem od ponad 6 lat!

Co musisz zrobić jako nowy klient, aby otrzymać premię 50 zł?

Wymogi uczestnictwa w programie stawiane są nie tylko polecającemu produktu mBanku; jako nowy klient powinieneś:

 1. Otworzyć wybrany rachunek (firmowy lub osobisty) na podstawie wniosku zawierającego identyfikator poleceń udostępniony przez rekomendującego.
 2. Zawnioskować o kartę debetową do rachunku.
 3. W ciągu 60 dni od dnia otwarcia nowego konta wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych przy użyciu nowej karty debetowej.

Bonus w wysokości 50 zł za otwarcie rachunku z polecenia wypłacany jest jednorazowo. Jako klient mBanku także możesz przystąpić do programu poleceń i rekomendować konta innym osobom.

Regulamin programu „PolecamBank” znajdziesz tutaj.

Dodatkowe 300 zł w ramach akcji „Zyskuj z eKontem”

mBank połączył program „PolecamBank” z IV edycją akcji „Zyskuj z eKontem”, w której nowy klient może zyskać do 300 zł premii w ramach moneyback. Warunki uczestnictwa w tej promocji są nieco łagodniejsze niż w programie poleceń (np. nie mogą w niej wziąć udziału jedynie te osoby, które posiadały konto osobiste lub oszczędnościowe od 1 stycznia 2016 r.), warto więc rozpatrzyć udział i w tej akcji.

Więcej o promocji "Zyskuj z eKontem" piszemy w tym artykule.

Podsumowanie

Program „PolecamBank” to akcja o nieskomplikowanych warunkach, w której za skuteczne polecenie nowego klienta możesz zyskać całkiem pokaźne gratyfikacje: od 50 do nawet 300 zł. Najniższą stawkę otrzymasz, jeśli osoba polecona nie ukończyła jeszcze 18 lat, najwyższą – gdy polecony otworzy rachunek firmowy wraz z usługą mKsięgowości. Bank nie wyznaczył górnej granicy zysku, jaki możesz osiągnąć, ograniczył jedynie miesięczny bonus do kwoty 760 zł; jeżeli będzie Ci przysługiwał wyższy, pozostała kwota zostanie wypłacona na Twoje konto w kolejnym miesiącu.

Warunkiem jest jednak spełnienie wymogu aktywności, na który składają się takie czynności jak: zapewnienie wpływu zewnętrznego na konto (obojętnie, w jakiej wysokości), transakcja kartą, wypłata gotówki lub wykonanie przelewu do innego banku. Co ważne, sam możesz wybrać, który warunek łatwiej Ci wypełnić w danym miesiącu.

Jeżeli jesteś nowym klientem otwierającym konto z polecenia, przysługuje Ci bonus w wysokości 50 zł. Aby go otrzymać, powinieneś zawnioskować o kartę debetową oraz wykonać za jej pomocą przynajmniej 5 transakcji w ciągu 60 dni od założenia rachunku.

Należy pamiętać, że aby polecenie zostało uznane przez bank za skuteczne, warunki programu muszą spełnić zarówno osoba polecająca, jak i polecana. Nowy klient sam może po otwarciu konta przystąpić do programu i rekomendować rachunki mBanku innym (pod warunkiem, że nie założył jedynie konta firmowego).

Czy to się opłaca? Jeżeli szukasz nowego rachunku lub znasz kogoś, kto chce zmienić bank, warto zastanowić się nad ofertą mBanku. Choć w pierwszej chwili wydaje się, że bank stawia mnóstwo wymagań, wbrew pozorom nie jest wcale trudno je spełnić, a Ty zyskasz w prosty sposób nieopodatkowaną premię.

Z ostatniej chwili

 • 17.08.2017 14:28

  Nowa akcja Mastercard: płacąc kartami Mastercard lub Maestro w Empiku, fundujesz posiłki dla głodujących dzieci w Rwandzie.

 • 17.08.2017 14:24

  Jak podaje KIR, już 500 urzędów administracji publicznej przyjmuje płatności bezgotówkowe. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

 • 11.08.2017 09:33

  Beneficjenci programu "Rodzina 500+" będą mogli odbierać świadczenia gotówkowe w bankomatach PKO BP.

 • 8.08.2017 11:40

  Klienci BGŻ BNP Paribas mogą od teraz zlecać przelewy ekspresowe do ZUS i urzędów administracji skarbowej.

 • 7.08.2017 11:37

  mBank udostępnił klientom korporacyjnym usługę Qlick - rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej opłacić rachunki wystawiane przez masowych wystawców faktur.

 • 2.08.2017 13:59

  W PKO BP ruszyła VII edycja programu poleceń "Mam PKO". Nowy klient może zyskać 100 zł, a obecny - 50 zł premii za skuteczne polecenie konta.

 • 1.08.2017 11:43

  Getin Bank zmienia formułę Konta Oszczędnościowego. Teraz oprocentowanie 2,5% obowiązuje dla nowych środków do 100 tys. zł przez 4 miesiące.

 • 1.08.2017 10:00

  Od 1 sierpnia w eurobanku za wypłatę środków poniżej 100 zł z bankomatów zapłacimy 1,90 zł, zaś sprawdzenie salda będzie nas kosztowało 2,50 zł. Szczegóły.

 • 1.08.2017 09:26

  ING Bank Śląski przedłużył promocję rachunku osobistego. Wciąż można zyskać 100 zł premii za założenie Konta z Lwem.

 • 31.07.2017 14:06

  Dziś przed północą kończy się świetna promocja eKonta w mBanku, w której do zyskania jest nawet 800 zł premii. Szczegóły opisujemy w tym artykule.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.