"Poleć konto znajomemu": wysokie premie w programie poleceń w ING Banku Śląskim

Promocja zakończyła się dnia 18 października 2017 r.

"Poleć konto znajomemu": wysokie premie w programie poleceń w ING Banku Śląskim Źródło obrazka: strona ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski przygotował nowy program poleceń, z którego mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Na tych pierwszych czeka premia powitalna o wartości 50 zł, na tych drugich – premia za skuteczne polecanie rachunków wynosząca maks. 1000 zł. Aby zdobyć promocyjny bonus, należy aktywnie posługiwać się kartą lub BLIK-iem.

W najnowszym programie rekomendacyjnym ING mogą brać udział zarówno „starzy”, jak i nowi klienci banku, a zasady uczestnictwa nie są zbyt skomplikowane. Do programu można przystąpić od 18 kwietnia do 18 października 2017 roku.

50 zł premii powitalnej dla nowych klientów

Bonus w wysokości 50 zł otrzymają wyłącznie osoby, które przez ostatnie 12 miesięcy przed przystąpieniem do akcji nie posiadały żadnego z następujących rachunków: Direct, Komfort, Premium, Student i Klasyczne. Dodatkowo nowi klienci muszą spełnić następujące wymogi:

 1. Najpóźniej do 18 października 2017 roku otworzyć jedno z następujących kont osobistych: Direct, Komfort, Premium, podając przy tym kod polecający otrzymany od obecnego klienta banku. Rachunek możesz otworzyć na (kod promocyjny podajesz w drugim kroku wypełniania formularza);
  • należy wyrazić zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w okresie promocji oraz przekazanie przez organizatora osobie, która poleciła nam program, informacji o spełnieniu (lub nie) przez nas wymaganych warunków promocji.
 2. Przeprowadzić transakcje bezgotówkowe z użyciem karty lub za pomocą usługi BLIK na kwotę co najmniej 300 zł w każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia rachunku (transakcje muszą zostać rozliczone maksymalnie do 18 stycznia 2018 roku). Bank będzie brał pod uwagę wyłącznie płatności dokonane w punktach handlowych-usługowych oraz w sklepach internetowych.
 3. Do 25 lutego 2018 roku posiadać aktywne konto.

Bank będzie wypłacał nagrody od listopada 2017 roku do lutego 2018 roku (do 25. dnia miesiąca, w którym zostały spełnione warunki programu), przy czym premia jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

W promocji mogą brać udział również rachunki wspólne – jednak w tym przypadku bank wypłaci tylko jedną premię.

Ważny haczyk! Zgodnie z regulaminem nowy klient, który otworzy rachunek w ramach programu „Poleć konto znajomemu”, nie może polecać konta kolejnym osobom.

100 zł za każdą skuteczną rekomendację

Natomiast obecni klienci banku (czyli osoby posiadające od minimum 30 dni konto Direct, Komfort, Premium, Student lub Klasyczne) mają szansę na dodatkowy profit za skuteczne polecanie rachunków. Za każdego pozyskanego klienta otrzymają od banku premię w wysokości 100 zł, o ile spełnią przy tym dodatkowe wymogi:

 1. Do 18 października 2017 roku przystąpią do programu polecającego (poprzez system bankowości internetowej lub w oddziale banku) i uzyskają kod promocji. Kod można wykorzystać wielokrotnie i przekazać dowolnej liczbie osób.
 2. W czasie trwania akcji promocyjnej dokonają transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej wydanej do konta lub za pomocą BLIK-a. Wszystkie transakcje muszą zostać rozliczone przez bank do 30 października 2017 roku.

Maksymalna wysokość gratyfikacji wynosi 1000 zł (100 zł za 10 pozyskanych klientów).

Nagrody będą wypłacane od listopada 2017 roku do lutego 2018 roku (analogicznie jak w przypadku bonusów dla nowych klientów). Jeżeli wartość premii przewyższy kwotę zwolnioną od podatku, bank ustanowi dodatkową nagrodę pieniężną o wartości 23 zł, którą przeznaczy na sfinansowanie podatku dochodowego od osób fizycznych, a następnie odprowadzi należność do właściwego urzędu skarbowego.

Ważny haczyk! Premię za polecenie otrzymamy tylko wtedy, gdy pozyskany przez nas nowy klient spełni wszystkie warunki wymienione w regulaminie.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Połącz promocje i zgarnij dodatkowe 100 zł!

Warto dodać, że w tym samym czasie ING uruchomił inną promocję, adresowaną wyłącznie do nowych klientów, w której za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta z Lwem Komfort, aktywne posługiwanie się kartą lub BLIK-iem oraz skorzystanie z Otwartego Konta Oszczędnościowego można otrzymać 100 zł premii.

Co istotne, uczestnicy akcji "100 zł za otwarcie konta" mogą również przystąpić do programu rekomendacyjnego i powiększyć pulę nagród o kolejne 50 lub 1000 zł. Warto jednak podkreślić, że wysokość nagrody będzie zależała od tego, w jaki sposób założymy konto i do której promocji przystąpimy najpierw. Reasumując – musimy zdecydować się na jedną z dwóch opcji postępowania (nie da się skorzystać z nich obu jednocześnie).

Opcja I – otwieramy konto w ramach oferty specjalnej "100 zł za otwarcie konta" i po miesiącu od otwarcia rachunku przystępujemy do programu rekomendacyjnego "Poleć konto znajomemu". Tak więc w tym wariancie możemy otrzymać: 100 zł za otwarcie rachunku i nawet 1000 zł za skuteczne polecenie, w sumie 1100 zł.

Opcja II - możemy również otworzyć konto z użyciem kodu promocji otrzymanego od aktualnego klienta banku, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny akcji "100 zł za otwarcie konta". Po spełnieniu warunków określonych w regulaminach obu ofert specjalnych, bank wypłaci nam nagrody o łącznej wartości 150 zł:

 • 100 zł w promocji za otwarcie konta (do 15 listopada 2017 r.);
 • 50 zł w promocji „Poleć Konto Znajomemu” (do 25 lutego 2018 r.).

Promocję "100 zł za otwarcie konta" opisaliśmy w tym artykule.

Parametry Konta z Lwem Direct

Na wybór rachunku bankowego duży wpływ mają koszty związane z jego obsługą. Poniżej prezentujemy podstawowe opłaty związane z prowadzeniem Konta Direct:

 • brak miesięcznych opłat za prowadzenie konta;
 • 7 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej - opłaty można uniknąć pod warunkiem przeprowadzenia transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie;
 • bezpłatne zlecenia stałe i krajowe przelewy ELIXIR;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash, 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci, 2,50 zł za każdą kolejną.

Posiadacze rachunku mogą również skorzystać z wielu dodatkowych funkcjonalności, np. Finansometru, płatności HCE, programu "Moje rabaty" czy też rachunku oszczędnościowego OKO. Co istotne - do 11 maja 2017 roku Otwarte Konto Oszczędnościowe jest objęte promocją, z której mogą skorzystać nowi i obecni klienci banku. W ramach oferty specjalnej przez 4 miesiące środki na koncie są oprocentowane na 2,0% w skali roku dla salda poniżej 100 000 zł. Powyżej tej kwoty obowiązuje oprocentowanie standardowe wynoszące 0,7% w skali roku.

Więcej o Koncie Direct napisaliśmy tutaj, natomiast z analizą Otwartego Konta Oszczędnościowego zapoznasz się w tym miejscu.

Komentarz redakcji

Zasady uczestnictwa w najnowszym programie poleceń ING są proste i nieskomplikowane – jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić, jest aktywne posługiwanie się kartą lub BLIK-iem (i efektywne polecać konto znajomym lub rodzinie).

Osoby, które w czasie trwania akcji przeprowadzą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł, w zależności o tego, czy posiadają status nowego czy obecnego klienta, otrzymają premię wynoszącą odpowiednio 50 lub 100 zł. Ponadto spełniając podstawowy wymóg promocji, uzyskają zwolnienie z opłaty za używanie karty, a tym samym niemal bezpłatny rachunek.

Promocja jest korzystna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Ci pierwsi mogą zyskać łącznie nawet 1100 zł, biorąc jednocześnie udział w akcji "100 zł za otwarcie konta"; drudzy natomiast mogą liczyć na spory tysiączłotowy bonus.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.