Majówka w bankach - nowe Konto 360º w Banku Millennium i T-Mobile Konto z moneyback

Majówka w bankach - nowe Konto 360º w Banku Millennium i T-Mobile Konto z moneyback Źródło obrazka: materiały reklamowe Banku Millennium

Kolejny miesiąc przyniósł klientom banków interesujące oferty kont osobistych. Bank Millennium wprowadził nowe Konto 360º, a Getin Online uruchomił promocyjny moneyback dla posiadaczy Konta Perfekcyjnego. Nie można też zapominać o rozpoczęciu działalności przez T-Mobile Usługi Bankowe, co natychmiast odbiło się szerokim echem wśród potencjalnych i bieżących klientów nowej instytucji.

Konto 360° w Banku Millennium

Konto 360º Banku Millennium to propozycja dla aktywnych klientów, którzy wybierając rachunek osobisty, zwracają uwagę na takie usługi jak ubezpieczenie assistance (czyli świadczenie pomocy w razie nagłych zdarzeń). Bank Millennium pozycjonuje Konto 360º jako rachunek idealnie dopasowany do potrzeb klienta. Trzeba przyznać, że ubezpieczenie dołączone do konta jest całkiem atrakcyjne. Wiele osób z pewnością doceni możliwość wezwania hydraulika czy ślusarza w razie nagłej awarii czy też doraźną pomoc lekarską. Pomimo ograniczeń, które wiążą się z assistance (limit 7 interwencji rocznie, przy czym z interwencji danego typu tylko raz można skorzystać bezpłatnie), warto wiedzieć, że pakiet ubezpieczeń przez pierwszy rok jest bezpłatny (potem kosztuje 4,99 zł miesięcznie).

Samo Konto 360º jest dość podobne do popularnego Dobrego Konta, jednak główną różnicą są tu nieco wyższe opłaty za konto i kartę debetową (8 zł i 6 zł – dla Dobrego Konta 7 zł i 4 zł). Warunek umożliwiający uniknięcie opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej i wypłaty z bankomatów jest taki sam dla obu rachunków: minimalne wpływy na konto w kwocie min. 1000 zł oraz przynajmniej jedna transakcja kartą debetową. Korzyścią posiadania Konta 360º jest natomiast możliwość skorzystania z atrakcyjnych produktów oszczędnościowych (m.in. Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 4,0% dla salda do 25 000 zł). Wszystko to sprawia, że Konto 360º polecane jest głównie osobom ze stałymi, regularnymi dochodami. Jeśli jednak poszukujesz nowoczesnego konta osobistego z pakietem atrakcyjnych produktów oszczędnościowych, to najnowszy rachunek w Banku Millennium będzie dla Ciebie korzystnym wyborem.

50 zł premii w Getin Online

Getin Online w ramach promocji dla posiadaczy Konta Perfekcyjnego oferuje 50 zł premii za aktywne korzystanie z karty debetowej do rachunku. W celu skorzystania z promocji „Aktywna Karta – Szybki Start” należy założyć wspomniane już Konto Perfekcyjne, które nie należy do tanich rachunków – jego prowadzenie kosztuje 9,99 zł. Można jednak uniknąć tej opłaty, zasilając konto kwotą min. 1000 zł oraz dokonując płatności kartą na min. 400 zł miesięcznie. Wracając jednak do promocji: aby mieć możliwość otrzymania 50 zł miesięcznie od banku, należy w pierwszej kolejności, w ciągu 7 dni od aktywacji konta, dokonać trzech płatności kartą i – ważne – muszą one być rozliczone przez bank w ciągu tych 7 dni. To podstawowy warunek, którego spełnienie umożliwia klientowi dalsze starania o moneyback.

Co w takim razie należy jeszcze zrobić, by zyskać dodatkowe 50 zł miesięcznie? Odpowiedź – dokonać 5 dowolnych transakcji kartą debetową (bank nie podaje minimalnych kwot transakcji). Pamiętajmy jednak o wspomnianym już początkowym warunku (3 transakcje w ciągu 7 dni kalendarzowych). Premię można otrzymywać maksymalnie 6 razy, czyli przez pół roku na aktywnym korzystaniu z karty zarobimy 300 zł. Warto wiedzieć, że opłata za miesięczną obsługę karty to 2,99 zł (nie można uniknąć tej opłaty), więc uwzględniając ten obowiązkowy koszt, „na czysto” w czasie trwania całej promocji zyskamy ok. 282 zł.

T-Mobile Usługi Bankowe

Pisząc o majowych ofertach w polskich bankach, nie sposób pominąć kwestii nowo powstałej instytucji, czyli T-Mobile Usługi Bankowe. Stronę finansową banku obsługuje Alior Bank, który nawiązał strategiczną współpracę z T-Mobile Polska. W wyniku wspólnych działań obu firm z rynku zniknął popularny Alior Sync, a pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, który zgodnie z oczekiwaniami swoją nową ofertę promocyjną skierował przede wszystkim do abonentów T-Mobile. Ta grupa klientów może płacić zbliżeniowo telefonem komórkowym i zyskać za to zwrot 5% wydatków, otrzymać 500 zł nieoprocentowanego debetu czy też 50 zł miesięcznie za terminowe spłaty pożyczki. Osoby, które nie są klientami T-Mobile też mogą być zadowolone – zyskują bowiem całkiem darmowe konto osobiste. Więcej o tych promocjach pisaliśmy w naszej analizie T-Mobile Konta.

Nowe instytucje bankowe, ciekawe oferty i walka o klienta

Wiosna przyniosła wiele zmian obecnym i potencjalnym klientom banków. Na rynku pojawił się nowy podmiot – T-Mobile Usługi Bankowe, który najprawdopodobniej zmobilizował pozostałe instytucje do uaktualnienia swojej oferty. T-Mobile Konto to jeden z niewielu darmowych rachunków na rynku, dlatego jeśli inne banki nie potrafią zagwarantować tego swoim klientom, muszą o nich walczyć innymi sposobami. Jednym z nich są usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie assistance i atrakcyjne produkty oszczędności, które Bank Millennium dodaje do swojego nowego Konta 360º. Getin Online, wbrew powszechnej praktyce, oferuje klientom moneyback w kwocie 50 zł miesięcznie za częste korzystanie z plastiku.

Trudno przewidzieć, jakie oferty bankowe pojawią kolejnych miesiącach: czy banki wprowadzą kolejne promocje w celu przyciągnięcia nowych klientów? Czy pojawią się kolejne rachunki z atrakcyjnymi usługami np. assistance? Wszystko zależy od polityki konkretnej instytucji (niektóre banki nie decydują się na kontynuowanie atrakcyjnych promocji, np. w Deutsche Bank nie skorzystasz już z Karty IQ bezwarunkowo za darmo, jeśli nie zamówiłeś jej do 18 maja), jednak można spodziewać się, że banki będą reagować na działania konkurencji i ulepszać swoją ofertę rachunków dla klientów indywidualnych. A to jest pozytywna perspektywa.

Z ostatniej chwili

 • 16.01.2017 15:00

  Uczestnicy promocji „Lokata 130 dni z premią” mogą już uzupełniać dane konieczne do przelewu premii. Mają na to czas do 31 stycznia.

 • 12.01.2017 14:48

  Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 r. z 3,2% na 2,5%. Wzrost w 2017 r. szacuje się na 3,1% (zamiast 3,4%). 

 • 12.01.2017 14:25

  Promocja MasterPass i Cinema City: płacąc za bilet do kina za pomocą portfela elektronicznego, drugi bilet otrzymasz gratis. Akcja trwa do 28 lutego.

 • 11.01.2017 14:35

  ING kończy swój program lojalnościowy Bankujesz-zyskujesz. Uzyskane w ramach programu punkty można wymienić na rabaty do 14 marca.

 • 11.01.2017 14:29

  Decyzją Rady Polityki Pieniężnej stopy procentowe pozostają na niezmienionym poziomie. Obecnie stopa referencyjna wynosi 1,5%, zaś depozytowa 0,5%.

 • 11.01.2017 10:29

  ING przedłużył promocję na Otwartym Koncie Oszczędnościowym; oprocentowanie na poziomie 2% przez 4 miesiące można teraz zyskać do 14 lutego. 

 • 10.01.2017 15:04

  Bank Millennium wprowadził nową usługę dla przedsiębiorców - możliwość automatycznego tworzenia raportów JPK w formacie wymaganym przez Ministerstwo Finansów.

 • 9.01.2017 13:30

  mBank uruchomił usługę 3D Secure, zapewniającą więcej bezpieczeństwa w przypadku transakcji kartą w internecie.

 • 9.01.2017 13:19

  ING wprowadza one click przy płatnościach BLIK, dzięki czemu transakcje w sklepach internetowych będą łatwiejsze i szybsze. Nowa usługa pojawi się w marcu.

 • 9.01.2017 10:32

  Bank Millennium w kolejnej edycji promocji Konta Oszczędnościowego obniżył oprocentowanie na rachunku do 2,5% dla środków do 100 000 zł. 

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.