Otwórz eKonto standard lub eKonto plus w mBanku i zyskaj nawet 500 zł premii! - II edycja

Promocja została zakończona w dniu 1 sierpnia, ale już dzień później wystartowała jej kolejna edycja. Warunki nowej akcji są praktycznie identyczne, a dokładnie analizujemy je w tym artykule.

Otwórz eKonto standard lub eKonto plus w mBanku i zyskaj nawet 500 zł premii! - II edycja Źródło obrazka: strona mBanku

W ostatnim czasie podstawowe eKonto uległo mocnym przeobrażeniom i występuje w dwóch nowych wariantach: jako eKonto standard i eKonto plus. W promocji „Zyskuj z eKontem” bank zachęca nowych klientów do otwarcia odświeżonego rachunku - za aktywne korzystanie z konta oraz aplikacji mobilnej możemy uzyskać nawet 500 zł premii.

Po sukcesie I edycji promocji zakończonej 31 maja 2016 r. (z jej regulaminem możesz się zapoznać tutaj), mBank zdecydował się uruchomić II edycję, która potrwa do początku sierpnia 2016 r. Warunki akcji (poza datami i kilkoma doprecyzowaniami) nie uległy zmianie.

Kto może skorzystać z promocji?

Promocja „Zyskuj z eKontem” jest skierowana do nowych klientów mBanku, którzy do dnia 1 sierpnia 2016 r. złożą wniosek o otwarcie eKonta z taryfą standard lub eKonta z taryfą plus wraz z debetową kartą płatniczą.

Regulamin definiuje nowego klienta jako:

osobę fizyczną, która przed dniem złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie była stroną umowy z Bankiem na mocy której Bank prowadził na jej rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościoworozliczeniowy lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadzi na jej rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościoworozliczeniowy.

Nowym klientem jest więc osoba, która nigdy wcześniej nie miała konta w mBanku.

Ważne! Oferta promocyjna nie obejmuje rachunków wspólnych.

Jak wziąć udział w akcji?

Aby zdobyć premię, należy spełnić łącznie następujące warunki:

 1. Do dnia 1 sierpnia 2016 r. złożyć wniosek o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub wraz z kartą debetową i zaakceptować Regulamin Promocji „mOkazje w Serwisie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku”.
 2. W ciągu 24 godzin od otwarcia rachunku zalogować się do aplikacji mobilnej, a następnie skorzystać z niej przynajmniej jeden raz w każdym miesiącu trwania promocji.
 3. Zapewnić miesięczne wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł (wpływ nie może pochodzić z innego rachunku należącego do uczestnika promocji, np. konta założonego w innym banku).
 4. Dokonać i rozliczyć w danym miesiącu kalendarzowym płatności na łączną kwotę minimum 250 zł – dopuszczalne są transakcje kartami debetowymi i kredytowymi oraz płatności BLIK. Płatności należy wykonywać przez okres pięciu kolejnych miesięcy kalendarzowych (począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym została podpisana umowa).

Nagrody w promocji: zyskaj nawet 500 zł premii

Klienci spełniający wszystkie kryteria zawarte w regulaminie, mogą liczyć na następujące bonusy:

 • 10 zł za zalogowanie się do aplikacji mobilnej – bank wypłaci premię w ciągu 20 dni roboczych od spełnienia tego warunku;
 • 250 zł w ramach zwrotu za dokonane zakupy – premia za płatności kartą i płatności BLIK będzie wypłacana przez 5 miesięcy w postaci zwrotu na eKonto w wysokości 2% wartości płatności kartą i w wysokości 4% wartości płatności BLIK – nie więcej jednak niż 50 zł miesięcznie. Bank przeleje premię na konto klienta do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki;
 • 240 zł - nagroda od banku dla tych klientów, którzy spełnili wszystkie warunki w trakcie trwania całej promocji (skorzystali z aplikacji mobilnej oraz otrzymali premię moneyback w ciągu każdego z 5 miesięcy - na dowolną kwotę).

Uzyskana premia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tak więc nie trzeba jej zgłaszać do urzędu skarbowego.

eKonto w wersji standard i plus - parametry

Porównajmy obie wersje nowego eKonta i sprawdźmy, jak prezentują się opłaty za podstawowe czynności bankowe:

eKonto standard

eKonto plus

Prowadzenie rachunku

0 zł

5 zł – opłaty można uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy w wysokości min. 1000 zł

Miesięczna opłata za kartę debetową

4 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty można uniknąć pod warunkiem dokonania 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu za pomocą karty debetowej lub/i kredytowej/ płatności BLIK

Wypłaty z bankomatów w kraju

0 zł - za wypłaty z bankomatów mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK S.A. ,

3% min. 5,00 zł, max. 9,00 zł - opłata za pozostałe bankomaty krajowe

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju

Wypłaty z bankomatów za granicą

3%, min. 9 zł

0 zł

Wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe

0 zł

Przelew SEPA

5 zł

Gdzie założyć?

Nowa tabela opłat i prowizji znajduje się tutaj.

Komentarz redakcji

Zasady obowiązujące w nowej promocji mBanku do złudzenia przypominają przeprowadzane wcześniej akcje marketingowe, choćby styczniową promocję eKonta mobilnego i mobilnego plus (rachunków wycofanych obecnie z oferty). Także i teraz bank premiuje aktywne korzystanie z karty i aplikacji mobilnej oraz zachęca do regularnych wpływów na konto.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na drobny haczyk – aby uzyskać maksymalny miesięczny zwrot w wysokości 50 zł, należy co miesiąc wydać BLIK-iem 1250 zł, a kartą - minimum 2500 zł (2% z 2500 zł = 50 zł). Należy więc w takim przypadku zasilić konto znacznie większą kwotą niż wymagany w promocji 1000 zł.

Choć reguły akcji promocyjnej są podobne, zmieniło się jedno – bank reklamuje całkiem nowy produkt. Parametry eKonta z taryfą standard i eKonta z taryfą plus pod wieloma względami przypominają parametry rachunków wycofanych z oferty - z jedną, za to dość istotną różnicą. W przypadku eKonta mobilnego i mobilnego plus, aby uzyskać zwolnienie z opłaty za kartę debetową, musieliśmy przeprowadzić transakcje na kwotę minimum 200 zł miesięcznie. W przypadku standardowego eKonta – ten limit był jeszcze większy i wynosił 300 zł. Obecnie karta będzie bezpłatna pod warunkiem dokonania 5 płatności bezgotówkowych w miesiącu - bank będzie brał pod uwagę wyłącznie liczbę transakcji, a nie ich wartość kwotową. To rozwiązanie powinno spodobać się wielu klientom, których odstraszały dotychczasowe limity.

eKonto w nowej wersji prezentuje się zachęcająco, dlatego warto zastanowić się nad promocyjną ofertą.

Jeżeli interesuje Cię wersja standard rachunku eKonto, przejdź na .

Wniosek o eKonto w wersji plus możesz natomiast złożyć na .

Z ostatniej chwili

 • 2.12.2016 13:30

  NBP: zysk sektora bankowego w Polsce od stycznia do października 2016 r. wyniósł 12,12 mld zł. Oznacza to systematyczny wzrost zysków na przestrzeni lat.

 • 1.12.2016 09:42

  Bank Pocztowy zaplanował przerwę w systemach internetowych od 2 grudnia (od 22:00) do 4 grudnia (do 6:00). W sobotę nieczynna będzie także infolinia banku.

 • 1.12.2016 09:22

  Promocja MasterCard i sieci Multikino: w każdy grudniowy weekend możesz zapłacić za bilet do kina kartą MasterCard, a drugi bilet otrzymasz wtedy gratis.

 • 1.12.2016 08:23

  mBank przedłużył promocje mBiznes Konta Standard; za założenie rachunku do 26 grudnia można uzyskać gwarancję braku opłat, premię lub 2% na koncie.

 • 30.11.2016 15:27

  Idea Bank uruchomił pierwszy mobilny wpłatomat z opcją wpłacania bilonu. Bank oferuje niemal 20 mobilnych wpłatomatów w największych miastach Polski.

 • 30.11.2016 15:22

  Posiadacze abonamentu w Play mogą teraz oszczędzić co miesiąc 5 zł na rachunkach, o ile będą opłacać faktury za pomocą karty MasterCard. 

 • 30.11.2016 15:20

  Koniec deflacji w Polsce? Jak podaje GUS, pierwszy raz od lipca 2014 r. roczna dynamika cen wynosi zero.

 • 30.11.2016 15:15

  Ostatni dzień atrakcyjnych promocji kont firmowych w mBanku: mBiznes Start i mBiznes Standard. Możesz zyskać 600 zł na ZUS, 100 zł premii lub 2% na koncie 

 • 30.11.2016 15:10

  Do 30 listopada obowiązuje oferta specjalna ING, w której za otwarcie konta osobistego z kartą w tym banku można otrzymać stuzłotowy bonus.

 • 30.11.2016 15:06

  Jeszcze tylko dziś można wziąć udział w akcji Money Mania 9, w której za założenie Konta Godnego Polecenia w BZ WBK można zyskać 100 zł premii.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.