Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto w Nest Banku Źródło obrazka: strona Nest Banku

Nest Konto można polecić osobom, którym z jednej strony zależy na bezpłatnym rachunku, z drugiej - poszukują ciekawych produktów oszczędnościowych. Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty debetowej i przelewy internetowe. W naszej analizie sprawdzimy, co jeszcze oferuje Nest Konto i jakie są jego wady i zalety.

Uwaga: aktualnie Nest Konto objęte jest promocją, w ramach której można zgarnąć 100 zł voucher do sklepu Decathlon. Szczegóły akcji opisujemy w tym artykule, a krótką zajawkę prezentujemy także w tej analizie.

Nest Konto to tani rachunek osobisty z dostępem internetowym i mobilnym, który znajduje się w ofercie Nest Banku. Instytucja ta niedawno (28 października 2016 r.) zastąpiła dwie dotychczas działające marki: Bank SMART i BIZ Bank (obie należące do FM Banku PBP). Nowo powstały bank kieruje swoją ofertę przede wszystkim do rodzin i kładzie nacisk na usługi typu consumer finance.

Opłaty za Nest Konto

Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty związane z kontem osobistym Nest Banku:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na konto.
 • 0 zł za wydanie karty. Do rachunku wydawana jest karta Visa Debit, która zapewnia możliwość płatności internetowych i zbliżeniowych. Wydanie karty jest opcjonalne, ale raczej nie warto z niej rezygnować (jest bezwarunkowo bezpłatna). Wizerunek plastiku prezentujemy poniżej:

  Karta debetowa VISA Nest Bank

 • 0 zł za obsługę karty;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty sieci Euronet.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR złożone przez Internet;
 • 1 zł za przelew natychmiastowy (do 5 tys. zł);
 • 0 zł za przelew do ZUS i US;
 • 0 zł za przelew złotowy e-mail / SMS;
 • 0 zł za zlecenia stałe składane poprzez bankowość internetową i mobilną;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 15 zł za przelew SORBNET;
 • 0 zł za przelew europejski SEPA;
 • 15 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 5 zł za przelew zlecony w oddziale banku lub poprzez serwis telefoniczny;
 • 0 zł - wpłaty gotówkowe w złotówkach na rachunki prowadzone przez Nest Bank;
 • 0,5% min 5 zł – wpłaty złotowe na rachunki prowadzone w innych bankach.
 • 5 zł za zmianę PIN w bankomacie BZ WBK;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie BZ WBK;
 • 5 zł za wyciągi papierowe z konta (opłata nie jest pobierana w przypadku, gdy klient wybierze wyciągi dostarczane drogą elektroniczną).

100 zł voucher do sklepu Decathlon

W ramach aktualnie trwającej promocji organizowanej przez Nest Bank, można w łatwy sposób zyskać 100 zł voucher do wykorzystania w sklepie sportowym Decathlon. Wszystko, co trzeba zrobić, to otworzyć Nest Konto i Nest Konto Waluta na , zawnioskować o kartę płatniczą do jednego z wymienionych rachunków, a następnie w ciągu 60 dni przynajmniej raz zalogować się do bankowości internetowej banku oraz wykonać transakcję kartą na min. 150 zł.

Promocję dokładnie opisujemy w tym artykule. Możesz z niej skorzystać, przechodząc na . Warto się jednak śpieszyć, ponieważ pula nagród jest ograniczona do 1000, a z praktyki wiemy, że może się ona skończyć lada dzień.

Produkty oszczędnościowe w Nest Banku

Posiadacze Nest Konta zyskują również dostęp do ciekawych produktów oszczędnościowych. Rachunek Nest Oszczędności oprocentowany jest na poziomie 2,25% w skali roku dla kwot do 50 tys. złotych (dla wyższych kwot oprocentowanie wynosi 2,0%). Jeszcze ciekawszą propozycją jest Nest Rodzinne Oszczędności – długoterminowe bezpłatne konto oszczędnościowe połączone z premią, której wysokość jest wypadkową czasu oszczędzania oraz… liczby posiadanych dzieci.

Nest Bank oferuje także szeroki wachlarz zróżnicowanych pod względem oprocentowania depozytów dopasowanych do potrzeb każdej rodziny. Przykładem może być np. 3-miesięczna Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4% do kwoty 10 000 zł (można ją założyć wyłącznie w bankowości internetowej w terminie 30 dni od otwarcia konta). Wniosek o Nest Konto z Lokatą Witaj możesz złożyć na .

Dodatkowe usługi i funkcjonalności

 • Aplikacja mobilna - z jej pomocą możesz przeprowadzić wszystkie najważniejsze operacje: robić przelewy (także na e-mail i SMS), płacić rachunki, sprawdzać historię transakcji, lokować oszczędności, a nawet wziąć kredyt. Aplikacja oferuje bankowość głosową, pozwala również na opłacanie faktur na podstawie kodu QR lub zdjęcia.
 • Android Pay - płatności zbliżeniowe telefonem komórkowym oparte o technologię HCE. Do działania usługi wymagana jest specjalna aplikacja, w której podpina się kartę debetową, oraz moduł NFC w telefonie.
 • Usługa 3DSecure - zwiększająca bezpieczeństwo transakcji w internecie.
 • Nest Konto Waluta – rachunek walutowy prowadzony w euro, dolarach i funtach, dodatkowo oferujący usługę korzystnych przewalutowań (za jej aktywację zapłacimy 1€/1,3$/0,8£). Co ciekawe, jeżeli otworzymy kilka kont walutowych, ta opłata będzie pobierana tylko z jednego rachunku w kolejności: EUR, USD, GBP. Bank deklaruje także, że przy każdej wymianie kwoty większej niż 500 euro (lub jej równowartości) będziemy mogli negocjować kursy walut z dealerem. Otworzenie i prowadzenie Nest Konto Waluta jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty debetowej oraz wypłata gotówki z bankomatów za granicą. Jeden klient może mieć tylko jedno konto prowadzone w danej walucie - zasada ta odnosi się również do kont złotowych.
 • Program rabatowy "Visa oferty" - dostępny dla osób powyżej 18. roku życia korzystających z kart debetowych lub kredytowych Visa wydanych w Polsce (Visa Business oraz przedpłacone karty Visa nie są uznawane). Klienci, którzy zarejestrują się w programie i skorzystają z oferty, otrzymają zwrot części kwoty wydatkowanej na zakupy na rachunek swojej karty.

Czy warto założyć Nest Konto?

Przyjazne dla użytkowników rozwiązania mobilne, atrakcyjny zestaw produktów oszczędnościowych, brak opłat za prowadzenie rachunku i kartę debetową, bezpłatne przelewy internetowe - składają się na naprawdę konkurencyjne konto osobiste, które można polecić każdemu, nie tylko osobom oszczędnym. Warto w tym miejscu dodać, że brak prowizji za prowadzenie konta i obsługę karty ma charakter bezwarunkowy – nie trzeba regularnie zasilać rachunku czy dokonywać określonej liczby transakcji kartą, aby móc się cieszyć niemal bezpłatnym kontem.

Dużym atutem Nest Konta jest również nowoczesna aplikacja mobilna, wyposażona w takie innowacje jak bankowość głosowa czy przelewy na e-mail i SMS. Jeżeli dodamy do tego nieźle oprocentowane konta oszczędnościowe – otrzymamy jedną z bardziej interesujących propozycji na rynku.

Nest Bank stawia również na wysoką jakość obsługi klienta – obecnie dysponuje siecią kilkudziesięciu placówek, którą z czasem chce powiększyć o 300 nowych oddziałów. Placówki będą bardziej przypominać przytulne kawiarenki serwujące gościom gorącą czekoladę niż klasyczne bankowe oddziały.

Konto możesz aktywować, wykonując przelew na 1 zł z rachunku osobistego w innym banku lub podpisując umowę dostarczoną przez kuriera. Konto otwierane drogą elektroniczną zostanie aktywowane w ciągu 15 minut, natomiast jeżeli wybierzemy opcję z kurierem, aktywacja rachunku potrwa do 5 dni.

Jeżeli chcesz otworzyć darmowe Nest Konto i Nest Konto Waluta, a do tego zgarnąć 100 zł voucher do sklepu Decathlon, przejdź na .

Jeżeli rezygnujesz z bonu do sklepu sportowego, otwórz rachunek na .

Ocena: 4.5

 • bezpłatne prowadzenie konta i karta debetowa
 • ciekawa oferta kont oszczędnościowych
 • lokata na 4% dla posiadaczy rachunku
 • dość wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji

Sylwetka Nest Banku

Nest Bank (wcześniej FM Bank PBP, do którego należały Smart Bank oraz BIZ Bank) rozpoczął swoją działalność 28 października 2016 r. Właścicielem marki jest brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap, zarządzający funduszami o wartości 2,9 mld EUR. Bank kieruje swoją ofertę przede wszystkim do rodzin. Misją Banku jest dostarczanie stabilnych i bezpiecznych produktów zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych przedsiębiorców.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Otwarcie i prowadzenia konta są bezpłatne. Bank nie pobiera opłaty za korzystanie z karty debetowej oraz wypłatę gotówki z krajowych bankomatów. Darmowe również są przelewy ELIXIR, polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Za skorzystanie z bankomatów za granicą zapłacimy 5 zł + 3% za przewalutowanie.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Nest Konto można polecić osobom szukającym praktycznie darmowego rachunku i jednocześnie zainteresowanym (regularnym) oszczędzaniem.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Rachunek jest praktycznie bezpłatny i to bez spełniania żadnych warunków. Posiadacz konta może też skorzystać z ciekawej oferty kont oszczędnościowych oraz depozytów, a także z płatności przez Android Pay. Aktualnie trwa także promocja, w ramach której możesz zgarnąć voucher o wartości 100 zł do sklepu Decathlon.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera opłatę 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji przy wypłacie gotówki z bankomatu za granicą.

 • Gdzie otworzyć przez Internet?

  Nest Konto z voucherem do Decathlon możesz otworzyć na . Jeżeli rezygnujesz z bonu, otwórz rachunek na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.