Najlepsze rachunki osobiste dla osób oszczędnych - listopad 2015 r.

Najlepsze rachunki osobiste dla osób oszczędnych - listopad 2015 r.

Rachunek oszczędnościowy jest jednym z głównych dodatków do konta osobistego, który pozwala efektywnie pomnażać nasze środki. W listopadowym zestawieniu tym razem przedstawiamy konta osobiste, do których banki dołączają korzystnie prowadzone rachunki oszczędnościowe.

W naszym mini-rankingu tym razem zajęliśmy się kontami, które oferują najwięcej korzyści osobom poszukującym okazji oszczędnościowych. Zwracaliśmy uwagę na konta oszczędnościowe dołączane do rachunków osobistych, ale także na oprocentowanie tradycyjnych kont. Sprawdź, jakie rachunki wyróżniliśmy w tym miesiącu.

#1. Konto 360° w Banku Millennium – 3% na rachunku oszczędnościowym

Konto 360 w Banku Millennium i 3% na koncie oszczędnościowym

Posiadacze Konta 360° zyskują wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym – 3% dla kwot do 100 tys. zł przez pierwsze 3 miesiące. Samo konto to obecnie jeden z najlepszych rachunków na rynku. Do 22 listopada można wziąć udział w promocji, gdzie przez pół roku można otrzymać nawet 360 zł, wystarczy systematycznie zasilać rachunek i płacić kartą.

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 8 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej: bezpłatne bankomaty własne, BZ WBK i PlanetCash – 1 zł, pozostałe – 5 zł).

Więcej o rachunku przeczytasz w tym artykule.

#2. SMART Konto w Banku SMART – 3% na koncie oszczędnościowym

SMART Konto w Banku SMART - 3% na koncie oszczędnościowym

Rachunek lokacyjny SMART Procent proponuje 3% dla kwot do 50 tys. zł (promocja obowiązuje do 17 listopada). SMART Konto jest całkowicie darmowe. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów. Warto pamiętać, że bank pobiera 3% prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanych w obcej walucie.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezpłatna, bankomaty w kraju – bezpłatne.

Więcej o tym rachunku napisaliśmy w tym artykule.

#3. Konto Godne Polecenia w BZ WBK – 4% na koncie osobistym

Konto Godne Polecenia w BZ WBK - 4% na rachunku bieżącym!

W ramach promocji tego rachunku można uzyskać 4% dla kwot do 4 tys. zł. oraz zwolnienie z opłaty za kartę debetową do końca czerwca 2017 r. Możesz również otworzyć konto w promocji Agory do 23 listopada i otrzymać 100 zł premii – wystarczą transakcje na min. 100 zł. Konto Godne Polecenia jest nowoczesne, funkcjonalne, a w ramach trwających promocji nawet darmowe.

Prowadzenie konta – bezwarunkowo bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezwarunkowo bezpłatna do 30 czerwca 2017 r. dla nowo założonych kont (potem sztywne 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Konto dokładnie opisaliśmy w tej analizie.

#4. iKontoaktywator w BGŻ BNP Paribas – 4% na rachunku osobistym

iKontoaktywator w BGŻ BNP Paribas i 4% na rachunku osobistym

Konto osobiste w banku BGŻ BNP Paribas to oferta dla aktywnych klientów, którzy chcą dość często korzystać z karty debetowej i zapewniać wpływy na rachunek. Założenie konta do końca 2015 r. umożliwia bezpłatne prowadzenie rachunku przez pierwsze 12 miesięcy i uzyskanie oprocentowania na koncie osobistym w wysokości 4% (do 5 tys. zł – pod warunkiem przynajmniej jednego wpływu na konto), co jest obecnie jedną z lepszych pod tym względem ofert na rynku.

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne przez 12 miesięcy dla kont założonych do 31 grudnia (potem miesięczne wpływy w kwocie min. 1000 zł, inaczej 10 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Więcej o rachunku piszemy tutaj.

#5. Konto z Lwem Direct w Banku ING – 2,5% na rachunku oszczędnościowym

Konto z Lwem Direct i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING oferuje niższe oprocentowanie niż konkurencja – 2,5% do 100 tys. zł przez pierwsze 4 miesiące – jednak sam rachunek osobisty plasuje się w czołówce kont dla klientów indywidualnych. Bank oferuje płatności mobilne (BLIK, NFC), nowoczesną aplikację mobilną, a klienci mogą także (za dodatkową opłatą) zamówić plastik z wybranym, unikalnym wzorem graficznym.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Z dokładną analizą tego konta zapoznasz się tutaj.

#6. BONUS: Konto Oszczędnościowe BGŻOptima 2,8% + 3,2% na Lokacie

Konto oszczędnościowe BGŻOptima

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o Koncie Oszczędnościowym w BGŻOptima. Rachunek ten jest swoistym połączeniem konta oszczędnościowego z ROR-em. Osoby oszczędne powinny być usatysfakcjonowane, ponieważ konto oferuje całkiem niezłe oprocentowanie, wynoszące 2,8% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł. Rachunek jest całkowicie bezpłatny, a środki możesz swobodnie wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek. Wisienką na torcie jest jednak możliwość założenia 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,2% (dla środków do 100 000 zł) na etapie otwierania konta w BGŻOptima.

Więcej o ofercie oszczędnościowej BGŻOptima przeczytasz w tej analizie.

Komentarz redakcji

Oprocentowanie kont osobistych należy do rzadkości. ROR-y co do zasady nie służą gromadzeniu oszczędności, mimo to wiele osób wciąż utrzymuje na takich kontach większe sumy. Rozwiązaniem są rachunki oszczędnościowe dołączane do tradycyjnych kont. Dzięki nim nasze pieniądze efektywniej pracują, a my w razie potrzeby możemy sięgnąć po potrzebne środki.

Na rynku można znaleźć dość wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe, ale w ostatnim czasie także niektóre rachunki osobiste zyskały konkurencyjne oprocentowanie. Jeśli chcemy oszczędzać na korzystnych warunkach i poszukujemy właśnie takich produktów, sprawdźmy dokładnie oferty banków i cieszmy się atrakcyjnie oprocentowanym kontem osobistym lub oszczędnościowym.

Z ostatniej chwili

 • 19.03.2018 13:54

  Jeśli polecisz Google Pay znajomym, którzy nigdy nie korzystali z tej aplikacji, możesz otrzymać nawet 400 zł (40 zł x 10 osób) do wydania w Google Play.

 • 16.03.2018 14:36

  Podpowiadamy na jakie elementy i parametry wspólnota mieszkaniowa powinna zwrócić uwagę wybierając konto bankowe. Sprawdź szczegóły tutaj.

 • 16.03.2018 13:04

  Karnety sportowe o wartości 756 zł i 300 zł za płatności mobilne w najnowszej promocji Konta Optymalnego BGŻ BNP Paribas.

 • 15.03.2018 16:20

  W najnowszej edycji programu poleceń BZ WBK za skuteczne polecenie konta osobistego bank przyznaje 100 zł, a premia dla osoby poleconej może wynieść 150 zł

 • 15.03.2018 13:31

  Promocja mBanku dla otwierających działalność gospodarczą: 500 zł jednorazowej premii i 2-letnie zwolnienie z opłat za założenie firmy i konta.

 • 14.03.2018 11:06

  Jeżeli masz mniej niż 26 lat to w promocji BZ WBK możesz zyskać 100 zł wyrabiając kartę kredytową banku. Sprawdź szczegóły tutaj.

 • 13.03.2018 13:57

  40 zł w postaci bonu podarunkowego do Google Play za wykonanie 5 transakcji za pomocą Google Pay. Sprawdź szczegóły tutaj.

 • 11.03.2018 08:37

  Bank Millennium wprowadził nową edycję promocji Konta Oszczędnościowego Profit. Wciąż można zyskać 2,7% dla nowych środków do 200 000 zł. Sprawdź ranking.

 • 9.03.2018 07:47

  W promocji "Kobieca strona Konta Jakie Chcę" BZ WBK można zdobyć 150 zł do wydania w sklepach jubilerskich Ania Kruk.

 • 8.03.2018 09:26

  Money Mania XIII: do zdobycia 150 zł w formie bonu do eobuwie.pl + 650 zł zwrotu za zakupy z eKontem mBanku.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.