Najlepsze rachunki osobiste dla osób oszczędnych - listopad 2015 r.

Najlepsze rachunki osobiste dla osób oszczędnych - listopad 2015 r.

Rachunek oszczędnościowy jest jednym z głównych dodatków do konta osobistego, który pozwala efektywnie pomnażać nasze środki. W listopadowym zestawieniu tym razem przedstawiamy konta osobiste, do których banki dołączają korzystnie prowadzone rachunki oszczędnościowe.

W naszym mini-rankingu tym razem zajęliśmy się kontami, które oferują najwięcej korzyści osobom poszukującym okazji oszczędnościowych. Zwracaliśmy uwagę na konta oszczędnościowe dołączane do rachunków osobistych, ale także na oprocentowanie tradycyjnych kont. Sprawdź, jakie rachunki wyróżniliśmy w tym miesiącu.

#1. Konto 360° w Banku Millennium – 3% na rachunku oszczędnościowym

Konto 360 w Banku Millennium i 3% na koncie oszczędnościowym

Posiadacze Konta 360° zyskują wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym – 3% dla kwot do 100 tys. zł przez pierwsze 3 miesiące. Samo konto to obecnie jeden z najlepszych rachunków na rynku. Do 22 listopada można wziąć udział w promocji, gdzie przez pół roku można otrzymać nawet 360 zł, wystarczy systematycznie zasilać rachunek i płacić kartą.

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 8 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej: bezpłatne bankomaty własne, BZ WBK i PlanetCash – 1 zł, pozostałe – 5 zł).

Więcej o rachunku przeczytasz w tym artykule.

Rachunek możesz założyć na .

#2. SMART Konto w Banku SMART – 3% na koncie oszczędnościowym

SMART Konto w Banku SMART - 3% na koncie oszczędnościowym

Rachunek lokacyjny SMART Procent proponuje 3% dla kwot do 50 tys. zł (promocja obowiązuje do 17 listopada). SMART Konto jest całkowicie darmowe. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów. Warto pamiętać, że bank pobiera 3% prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanych w obcej walucie.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezpłatna, bankomaty w kraju – bezpłatne.

Więcej o tym rachunku napisaliśmy w tym artykule.

SMART Konto możesz otworzyć na .

#3. Konto Godne Polecenia w BZ WBK – 4% na koncie osobistym

Konto Godne Polecenia w BZ WBK - 4% na rachunku bieżącym!

W ramach promocji tego rachunku można uzyskać 4% dla kwot do 4 tys. zł. oraz zwolnienie z opłaty za kartę debetową do końca czerwca 2017 r. Możesz również otworzyć konto w promocji Agory do 23 listopada i otrzymać 100 zł premii – wystarczą transakcje na min. 100 zł. Konto Godne Polecenia jest nowoczesne, funkcjonalne, a w ramach trwających promocji nawet darmowe.

Prowadzenie konta – bezwarunkowo bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezwarunkowo bezpłatna do 30 czerwca 2017 r. dla nowo założonych kont (potem sztywne 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Konto dokładnie opisaliśmy w tej analizie.

Konto Godne Polecenia możesz założyć na .

#4. iKontoaktywator w BGŻ BNP Paribas – 4% na rachunku osobistym

iKontoaktywator w BGŻ BNP Paribas i 4% na rachunku osobistym

Konto osobiste w banku BGŻ BNP Paribas to oferta dla aktywnych klientów, którzy chcą dość często korzystać z karty debetowej i zapewniać wpływy na rachunek. Założenie konta do końca 2015 r. umożliwia bezpłatne prowadzenie rachunku przez pierwsze 12 miesięcy i uzyskanie oprocentowania na koncie osobistym w wysokości 4% (do 5 tys. zł – pod warunkiem przynajmniej jednego wpływu na konto), co jest obecnie jedną z lepszych pod tym względem ofert na rynku.

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne przez 12 miesięcy dla kont założonych do 31 grudnia (potem miesięczne wpływy w kwocie min. 1000 zł, inaczej 10 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Więcej o rachunku piszemy tutaj.

Konto Praktyczne (iKontoaktywator) założysz na .

#5. Konto z Lwem Direct w Banku ING – 2,5% na rachunku oszczędnościowym

Konto z Lwem Direct i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING oferuje niższe oprocentowanie niż konkurencja – 2,5% do 100 tys. zł przez pierwsze 4 miesiące – jednak sam rachunek osobisty plasuje się w czołówce kont dla klientów indywidualnych. Bank oferuje płatności mobilne (BLIK, NFC), nowoczesną aplikację mobilną, a klienci mogą także (za dodatkową opłatą) zamówić plastik z wybranym, unikalnym wzorem graficznym.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Z dokładną analizą tego konta zapoznasz się tutaj.

Konto z Lwem możesz otworzyć na .

#6. BONUS: Konto Oszczędnościowe BGŻOptima 2,8% + 3,2% na Lokacie

Konto oszczędnościowe BGŻOptima

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o Koncie Oszczędnościowym w BGŻOptima. Rachunek ten jest swoistym połączeniem konta oszczędnościowego z ROR-em. Osoby oszczędne powinny być usatysfakcjonowane, ponieważ konto oferuje całkiem niezłe oprocentowanie, wynoszące 2,8% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł. Rachunek jest całkowicie bezpłatny, a środki możesz swobodnie wpłacać i wypłacać bez utraty odsetek. Wisienką na torcie jest jednak możliwość założenia 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej na 3,2% (dla środków do 100 000 zł) na etapie otwierania konta w BGŻOptima.

Jeżeli jesteś zainteresowany kontem i lokatą, przejdź na .

Komentarz redakcji

Oprocentowanie kont osobistych należy do rzadkości. ROR-y co do zasady nie służą gromadzeniu oszczędności, mimo to wiele osób wciąż utrzymuje na takich kontach większe sumy. Rozwiązaniem są rachunki oszczędnościowe dołączane do tradycyjnych kont. Dzięki nim nasze pieniądze efektywniej pracują, a my w razie potrzeby możemy sięgnąć po potrzebne środki.

Na rynku można znaleźć dość wysoko oprocentowane konta oszczędnościowe, ale w ostatnim czasie także niektóre rachunki osobiste zyskały konkurencyjne oprocentowanie. Jeśli chcemy oszczędzać na korzystnych warunkach i poszukujemy właśnie takich produktów, sprawdźmy dokładnie oferty banków i cieszmy się atrakcyjnie oprocentowanym kontem osobistym lub oszczędnościowym.

Z ostatniej chwili

 • 2.12.2016 13:30

  NBP: zysk sektora bankowego w Polsce od stycznia do października 2016 r. wyniósł 12,12 mld zł. Oznacza to systematyczny wzrost zysków na przestrzeni lat.

 • 1.12.2016 09:42

  Bank Pocztowy zaplanował przerwę w systemach internetowych od 2 grudnia (od 22:00) do 4 grudnia (do 6:00). W sobotę nieczynna będzie także infolinia banku.

 • 1.12.2016 09:22

  Promocja MasterCard i sieci Multikino: w każdy grudniowy weekend możesz zapłacić za bilet do kina kartą MasterCard, a drugi bilet otrzymasz wtedy gratis.

 • 1.12.2016 08:23

  mBank przedłużył promocje mBiznes Konta Standard; za założenie rachunku do 26 grudnia można uzyskać gwarancję braku opłat, premię lub 2% na koncie.

 • 30.11.2016 15:27

  Idea Bank uruchomił pierwszy mobilny wpłatomat z opcją wpłacania bilonu. Bank oferuje niemal 20 mobilnych wpłatomatów w największych miastach Polski.

 • 30.11.2016 15:22

  Posiadacze abonamentu w Play mogą teraz oszczędzić co miesiąc 5 zł na rachunkach, o ile będą opłacać faktury za pomocą karty MasterCard. 

 • 30.11.2016 15:20

  Koniec deflacji w Polsce? Jak podaje GUS, pierwszy raz od lipca 2014 r. roczna dynamika cen wynosi zero.

 • 30.11.2016 15:15

  Ostatni dzień atrakcyjnych promocji kont firmowych w mBanku: mBiznes Start i mBiznes Standard. Możesz zyskać 600 zł na ZUS, 100 zł premii lub 2% na koncie 

 • 30.11.2016 15:10

  Do 30 listopada obowiązuje oferta specjalna ING, w której za otwarcie konta osobistego z kartą w tym banku można otrzymać stuzłotowy bonus.

 • 30.11.2016 15:06

  Jeszcze tylko dziś można wziąć udział w akcji Money Mania 9, w której za założenie Konta Godnego Polecenia w BZ WBK można zyskać 100 zł premii.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.