Najlepsze promocje bankowe – styczeń 2015 r.

Najlepsze promocje bankowe – styczeń 2015 r.

Początek nowego roku to istotne zmiany w ofertach kilku banków. Toyota Bank wyraźnie zmienił zasady zwrotu wydatków za paliwo, a BPH zakończył promocyjny moneyback dla Lubię to! Konta. Na szczęście styczeń przyniósł także kilka ciekawych promocji bankowych – Getin Bank zachęca klientów do oszczędzania dość wysoką 4% stawką dla rachunku oszczędnościowego, a mBank oferuje 600 zł przedsiębiorcom za płatności składek ZUS.

Rok 2014 r. nie był zbyt szczęśliwy dla sektora bankowego. W lipcu wprowadzono obniżone stawki interchange z tytułu płatności kartami, co znacznie uszczupliło dochody banków (i ostatecznie przełożyło na wzrost opłat i prowizji za konta bankowe). Upadłości SKOK „Wspólnota” i „Wołomin” również miały swój negatywny wpływ na branżę finansową – wprawdzie BFG wypłacił klientom kas należne środki, jednak podwyższył też obowiązkową składkę dla banków na 2015 r. (wyższą nawet dwukrotnie). W pierwszych dniach 2015 r. możemy zaobserwować skutki tych wydarzeń – niektóre promocje bankowe zakończyły się, a te nowe nie są już tak interesujące jak wcześniej. Wyjątkiem, w naszej opinii, jest promocja konta firmowego mBanku, które aktualnie należy do ścisłej czołówki najlepszych kont dla przedsiębiorców.

Sprawdźmy, jakie promocje i zmiany przyniósł ze sobą nowy rok.

mBank daje 600 zł na premii za płatności składek na ZUS

mBank zachęca potencjalnych klientów do założenia konta w wersji Start lub Komfort nową promocją – do zyskania jest 600 zł przez kolejnych 12 miesięcy (czyli 50 zł co miesiąc). W celu zdobycia premii należy:

 1. otworzyć mBiznes Konto Start lub Komfort do 28 lutego 2015 r.
 2. opłacać składki ZUS na kwotę min. 250 zł miesięcznie z założonego konta przez kolejne 12 miesięcy.

Promocja przewiduje także zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta Komfort przez kolejne 12 miesięcy, dlatego warto rozważyć założenie rachunku w tym wariancie. Regulamin promocji dostępny jest pod tym adresem. Jeżeli jesteś zainteresowany promocją, prawdopodobnie zainteresuje Cię dokładna analiza rachunku, którą opisaliśmy w tym artykule.

Zwrot za paliwo w Toyota Banku – od 2 do 10% dla oszczędnych

Wraz z początkiem nowego roku Toyota Bank wprowadził nową edycję promocji ze zwrotem wydatków za paliwo. Warunki wcześniejszej oferty były całkiem proste: wystarczyło założyć Konto Jedyne, płacić za paliwo kartą debetową i przy tym dokonywać także płatności za inne zakupy (np. spożywcze), aby zyskać zwrot 8% wydatków za paliwo. Obecna promocja – „Kieruj się na oszczędzanie” – jest podobna do ubiegłorocznej, jednak wprowadza dwie nowości:

 1. Zwrot wydatków wynosi odpowiednio 2, 3, 5, 6, 8 lub 10%.
 2. Wysokość zwrotu uzależniona jest od średniego salda Konta Jedynego ORAZ średniego salda oszczędności klienta w Toyota Banku (nie wlicza się tu stan Konta Jedynego i Indeksowanego Konta Oszczędnościowego).

W praktyce wygląda to tak:

Wysokość premii Średnie saldo konta Średnie saldo oszczędności* Płatności domowe*
2% 1 500 zł 3 000 zł brak
3% 2 500 zł 15 000 zł brak
5% 2 500 zł 15 000 zł min. dwie
6% 3 000 zł 25 000 zł brak
8% 3 000 zł 25 000 zł min. dwie
8% 3 500 zł 50 000 zł brak
10% 3 500 zł 50 000 zł min. dwie

Wyjaśnienie:

 • * średnie saldo oszczędności w banku (poza Kontem Jedynym i Indeksowanym Kontem Oszczędnościowym),
 • ** płatności domowe (przelew za czynsz, prąd, gaz, wodę, usługi telekomunikacyjne) z Konta Jedynego.

Łatwo zauważyć, że najwyższy zwrot, czyli 10% – będą mogli uzyskać klienci ze znacznymi oszczędnościami, co jednak wiąże się z koniecznością dłuższego ulokowania środków w Toyota Banku. Miesięcznie do zdobycia z tytułu moneybacku jest maksymalnie 50 zł, a promocja trwa do końca czerwca 2015 r. (z możliwością jej przedłużenia), dlatego jeśli posiadamy większe oszczędności i przy okazji często korzystamy z samochodu, oferta banku może okazać się opłacalna i interesująca.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 4% do 10 tys. zł dla aktywnych

Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych w Getin Banku (i Getin Online) wraz z nowym rokiem wzrosło (do maksymalnie 1,9%), jednak aktywni klienci uczestniczący w promocji „Pakiet Korzyści – Mój Bank” mogą zyskać jeszcze więcej: 4% dla kwot do 10 tys. zł (gwarantowane do końca 2016 r.!), zaś dla pozostałych środków od 2,5% do 2,9%. W celu otrzymania wyższego oprocentowania należy przystąpić do Pakietu Korzyści, czyli w każdym z miesięcy:

 • posiadać konto osobiste,
 • posiadać konto oszczędnościowe,
 • zapewnić wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł,
 • dokonywać transakcji kartą debetową (lub aplikacją iKASA) na kwotę min. 300 zł,
 • wyrazić zgodę na marketing banku.

Promocja trwa do 31 marca 2015 r. i jeśli do tego czasu spełnimy powyższe warunki, możemy otrzymać od banku wysokie 4% dla kwot do 10 tys. zł. Sam Pakiet Korzyści przynosi też dodatkowe profity: zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów i kartę debetową, dlatego jeśli chcemy na dłużej związać się z Getin Bankiem, warto rozważyć taką ofertę.

Zakończone promocje

Rok 2015 przynosi klientom banków także niekorzystne zmiany – zakończenie atrakcyjnych promocji związanych głównie z premiami i moneybackiem:

 • T-Mobile Usługi Bankowe zakończył promocję „500 zł za transfer”, w której można było zyskać 50 zł miesięcznie za przeniesienie numeru do sieci T-Mobile (nowi klienci banku nie mogą już z niej korzystać, jednak jeśli przystąpiłeś do promocji w ubiegłym roku, wciąż możesz otrzymywać premię). Bank wciąż oferuje klientom tego operatora 5% moneybacku za płatności NFC (promocja trwa do końca lutego 2015 r)., dlatego jeśli jesteś abonentem T-Mobile i poszukujesz darmowego konta, oferta T-Mobile Usługi Bankowe może okazać się całkiem korzystna. Więcej o rachunku i promocji napisaliśmy w analizie T-Mobile konta.
 • W banku Credit Agricole zakończyła się loteria „Podwajamy twoje wynagrodzenie”, umożliwiająca wygranie równowartości pensji, oraz promocja „Jesteśmy gotowi” dla nowych klientów oferująca nawet 1000 zł za aktywne korzystanie z konta.
 • W Eurobanku od nowego roku nie można już otrzymać 0,5% moneybacku za transakcje kartą debetową. Jeśli cenisz ofertę tego banku i chcesz polecić go rodzinie lub znajomym, będziesz mógł skorzystać z 5% moneybacku na sport i rozrywkę.
 • Bank BPH zakończył promocję „Kulturalne 5% 2014”, w której można było otrzymać zwrot 5% wydatków na kulturę dokonanych kartą debetową do „Lubię to! Konta”.

Sytuacja na rynku bankowym i jej wpływ na atrakcyjność ofert

Pierwsze dni i tygodnie nowego roku w bankach to czas wzmożonej aktywności. Część atrakcyjnych ofert, szczególnie moneybacków, zakończyła się, a nowe oferty nastawione są głównie na większe przywiązanie klienta do banku.

Niskie stawki interchange – od bieżącego roku wynoszące 0,2% dla kart debetowych i 0,3% dla kart kredytowych – i wyższe składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny to niższe dochody bankowców, które banki próbują sobie w jakiś sposób zrekompensować.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych działań ze strony banków, dlatego warto uważnie przyglądać się sytuacji i korzystać z usług instytucji, która najlepiej odpowie na nasze potrzeby.

Z ostatniej chwili

 • 16.01.2017 15:00

  Uczestnicy promocji „Lokata 130 dni z premią” mogą już uzupełniać dane konieczne do przelewu premii. Mają na to czas do 31 stycznia.

 • 12.01.2017 14:48

  Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 r. z 3,2% na 2,5%. Wzrost w 2017 r. szacuje się na 3,1% (zamiast 3,4%). 

 • 12.01.2017 14:25

  Promocja MasterPass i Cinema City: płacąc za bilet do kina za pomocą portfela elektronicznego, drugi bilet otrzymasz gratis. Akcja trwa do 28 lutego.

 • 11.01.2017 14:35

  ING kończy swój program lojalnościowy Bankujesz-zyskujesz. Uzyskane w ramach programu punkty można wymienić na rabaty do 14 marca.

 • 11.01.2017 14:29

  Decyzją Rady Polityki Pieniężnej stopy procentowe pozostają na niezmienionym poziomie. Obecnie stopa referencyjna wynosi 1,5%, zaś depozytowa 0,5%.

 • 11.01.2017 10:29

  ING przedłużył promocję na Otwartym Koncie Oszczędnościowym; oprocentowanie na poziomie 2% przez 4 miesiące można teraz zyskać do 14 lutego. 

 • 10.01.2017 15:04

  Bank Millennium wprowadził nową usługę dla przedsiębiorców - możliwość automatycznego tworzenia raportów JPK w formacie wymaganym przez Ministerstwo Finansów.

 • 9.01.2017 13:30

  mBank uruchomił usługę 3D Secure, zapewniającą więcej bezpieczeństwa w przypadku transakcji kartą w internecie.

 • 9.01.2017 13:19

  ING wprowadza one click przy płatnościach BLIK, dzięki czemu transakcje w sklepach internetowych będą łatwiejsze i szybsze. Nowa usługa pojawi się w marcu.

 • 9.01.2017 10:32

  Bank Millennium w kolejnej edycji promocji Konta Oszczędnościowego obniżył oprocentowanie na rachunku do 2,5% dla środków do 100 000 zł. 

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.