Najlepsze okazje bankowe – kwiecień 2015 r.

Najlepsze okazje bankowe – kwiecień 2015 r.

Kwiecień obfituje w różne promocje dla nowych klientów banków. W zależności od instytucji i rodzaju aktywności można zdobyć od 55 do nawet 1000 zł. Część ofert kończy się w najbliższych tygodniach, dlatego jeśli chcemy zasilić nasz budżet, który w okresie przedświątecznym może być nieco uszczuplony, warto sprawdzić najlepsze propozycje banków.

W ostatnich tygodniach banki (czasem wraz z zewnętrznymi firmami) rozpoczęły kilka promocji dla swoich nowych klientów. ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank, Bank Millennium, BZ WBK i Credit Agricole zachęcają do założenia konta i aktywnego korzystania z rachunku, a w zamian oferują różne premie. Tym razem przyjrzeliśmy się propozycjom właśnie tych banków, sprawdźmy zatem, co oferują.

Konto z Lwem Direct w ING – 100 zł za założenie konta i transakcje kartą

Konto z Lwem Direct - 100 zł premii

Jeśli po dniu 1 stycznia 2014 r. nie posiadałeś rachunku w ING, możesz zyskać 100 zł premii. W tym celu należy złożyć wniosek o Konto z Lwem Direct do dnia 18 maja, a następnie do 16 października dokonać płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł. Rachunek w ING jest nowoczesny i funkcjonalny oraz pozwala skorzystać z nieźle oprocentowanego konta oszczędnościowego (3,0% przez pierwsze 4 miesiące).

Prowadzenie konta – bezwarunkowo bezpłatne, obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Wymarzone Konto w Raiffeisen Polbanku – 55 zł za założenie konta i 10 zł za założenie lokaty

Wymarzone Konto - nawet 65 zł premii

Raiffeisen Polbank swoją promocję zorganizował razem ze spółką Comperia.pl SA. Oferta skierowana jest dla osób, które po 1 stycznia 2015 r. nie posiadały konta w tym banku, zaś w celu otrzymania 55 zł premii należy zarejestrować się na stronie organizatora promocji do 15 kwietnia (i założyć Wymarzone Konto do końca kwietnia). Dodatkowo można też zyskać 10 zł za założenie 4-procentowej Lokaty Mobilnej (także do końca kwietnia) - łącznie do zyskania jest zatem 65 zł. Samo Wymarzone Konto jest oprocentowane i gwarantuje stałe podstawowe opłaty przez cały czas trwania umowy z klientem, a Lokata Mobilna jest jednym z najlepszych kwartalnych depozytów na rynku.

Prowadzenie konta – bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezwarunkowo płatna (3 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Konto 360° w Banku Millennium – 55 zł za założenie i zasilenie konta i wykonanie jednej transakcji kartą

Konto 360 - 55 zł premii

Promocja Konta 360° organizowana jest przez spółkę Agora SA wraz z Bankiem Millennium i mogą z niej skorzystać klienci, którzy na dzień 24 marca 2015 r nie posiadali w tym banku żadnego produktu. W celu skorzystania z oferty należy zarejestrować się na stronie organizatora do 17 kwietnia, a następnie do 21 maja zasilić konto kwotą min. 500 zł (z innego banku) oraz dokonać jednej transakcji kartą na dowolną kwotę. Konto 360° oferuje ubezpieczenie assistance „Pakiet Bardzo Pomocny” (bezpłatne przez rok) oraz umożliwia skorzystanie z atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego (3,1% dla kwot do 50 tys. zł przez pierwsze 3 miesiące).

Prowadzenie konta – warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 8 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej: bezpłatne bankomaty własne, BZ WBK i PlanetCash – 1 zł, pozostałe – 5 zł).

Konto Godne Polecenia w BZ WBK – nawet 120 zł premii za założenie i zasilanie konta

Konto Godne Polecenia - nawet 120 zł premii

Z promocji BZ WBK mogą skorzystać osoby, które na dzień 27.03.2015 r nie posiadały w tym banku konta osobistego prowadzonego w złotówkach. W celu skorzystania z oferty należy do 30 kwietnia złożyć wniosek o dowolne konto osobiste z kartą debetową i bankowością elektroniczną i do tego dnia zawrzeć umowę – za spełnienie tego warunku bank nagrodzi nas eKuponem do sklepu internetowego Empik na kwotę 20 zł. Jeśli chcesz odebrać dodatkowe 100 zł w postaci karty prepaid, powinieneś w maju, czerwcu i lipcu zasilić rachunek kwotą 800 zł.

Prowadzenie konta – bezwarunkowo bezpłatne, obsługa karty debetowej – bezwarunkowo płatna (7 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Konto PROSTOoszczędzające Plus w Credit Agricole – nawet 1000 zł za założenie i zasilanie konta oraz transakcje kartą

Konto PROSTOoszczędzające - do 1000 zł premii za aktywność

Promocja w Credit Agricole również dotyczy nowych klientów i jest najbardziej rozbudowana. W celu skorzystania ze wszystkich premii, należy do 31 maja założyć konto wraz z kartą debetową, Rachunkiem Oszczędzam i bankowością elektroniczną, uruchomić usługę CAsaver, zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia (lub innego dochodu) na kwotę min. 1500 zł oraz wyrazić zgodę na marketing banku. W ramach akcji można zyskać np. 100 zł za pierwszy wpływ na konto, 100 zł za przeniesienie rachunku (z przelewem wynagrodzenia) z innego banku czy do 300 zł za opłacanie rachunków za media (prąd, internet, telefon itp.).

Prowadzenie konta – warunkowo bezpłatne (min. 1500 zł wpływu, inaczej 9,90 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 500 zł, inaczej 7,90 zł), bankomaty w kraju – bezpłatne.

Komentarz redakcji

Banki mile zaskakują nowych klientów i kuszą atrakcyjnymi promocjami. Nie należy się temu dziwić, w końcu każdej instytucji zależy na pozyskiwaniu nowych odbiorców.

Jeśli dotychczasowy rachunek nie spełnia twoich oczekiwań i potrzeb, warto sprawdzić ofertę konkurencji, szczególnie gdy oferuje premię za założenia konta. Promocje w ING, Raiffeisenie czy Credit Agricole mogą ci przynieść wymierne korzyści, dlatego warto rozważyć takie propozycje i cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi.

Zwróć przy tym uwagę na warunki, które należy spełnić, jak i parametry samego rachunku. Jeśli prowadzenie konta i obsługa karty są bezpłatne np. po zasileniu konta określoną kwotą czy aktywnym korzystaniu z plastiku, sprawdź, czy jesteś w stanie bezproblemowo spełnić te wymagania. W przeciwnym razie możesz narazić się na uciążliwe koszty, które w dłuższej perspektywie mogą okazać się wyższe niż premia od banku.

Z ostatniej chwili

 • 21.02.2017 14:53

  Nest Bank uruchomił usługę doradztwa unijnego dla mikroprzedsiębiorców. Bank pomaga przy wyborze funduszy i w złożeniu potrzebnej dokumentacji.

 • 20.02.2017 14:39

  Promocja T-Mobile Usługi Bankowe: 10 zł doładowania do telefonu, jeśli do odbierania kodów autoryzacyjnych z banku służy numer w T-Mobile na kartę.

 • 16.02.2017 14:41

  Wiceprzewodniczący KNF Wojciech Kwaśniak i Lesław Gajek zostali odwołani. Na ich miejsce premier powołała Marcina Pachuckiego i Filipa Świtałę.

 • 16.02.2017 14:31

  Promocja na podwyższone oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING została przedłużona: teraz 2% dla kwot do 100 tys. zł obowiązuje do 30 marca

 • 14.02.2017 14:57

  BGŻOptima przedłużył promocję Konta Oszczędnościowego: teraz oprocentowanie na poziomie 2,3% dla kwot do 150 tys. zł obowiązuje do 25 kwietnia 2017 r.

 • 13.02.2017 15:02

  ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom możliwość założenia firmy poprzez Profil Zaufany w aplikacji Moje ING.

 • 10.02.2017 08:27

  Dzisiaj wchodzi do obiegu nowy banknot o nominale 500 zł z wizerunkiem Jana III Sobieskiego.

 • 9.02.2017 09:38

  Bank PKO BP będzie dokonywał wypłat środków dla klientów Wielkopolskiej SKOK. Wniosek o upadłość kasy złożyła w ostatnich dniach KNF.

 • 8.02.2017 11:29

  Rada Polityki Pieniężnej utrzymała dziś stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

 • 7.02.2017 14:30

  8 lutego wchodzi w życie ustawa zmuszająca banki i SKOK-i do poszerzenia oferty o podstawowe darmowe rachunki płatnicze. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.