Najlepsze konta osobiste z premią za wpływy środków - październik 2015 r.

Najlepsze konta osobiste z premią za wpływy środków - październik 2015 r.

Każdy bank chce, aby klient związał się z nim na dłużej. Przelew wynagrodzenia na założone konto jest pożądany przez każdą instytucję, dlatego często zdarza się, że stałe wpływy z tytułu pensji są nagradzane przez banki różnymi udogodnieniami. W naszym comiesięcznym zestawieniu tym razem przedstawiamy rachunki osobiste, w których przelewanie pensji jest szczególnie opłacalne.

W naszym mini-rankingu tym razem zajęliśmy się kontami, na które najlepiej przelewać nasze wynagrodzenie. Banki często nagradzają stałe miesięczne wpływy na rachunek zwolnieniem z opłat lub oprocentowaniem na koncie, dlatego czasem warto zdecydować się na przelewanie pensji i korzystanie z różnych udogodnień. Sprawdź, jakie rachunki wyróżniliśmy w tym miesiącu.


Konto 360° w Banku Millennium

Konto 360 Bank Millennium

Konto 360° to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Obecnie można wziąć udział w jednej z dwóch atrakcyjnych promocji związanych z tym kontem: w jednej przez pół roku można otrzymać nawet 360 zł, w drugiej 150 zł przez 3 miesiące – w każdej z nich należy systematycznie zasilać rachunek i płacić kartą. Konto 360° oferuje ubezpieczenie assistance „Pakiet Bardzo Pomocny” (bezpłatnie przez rok) oraz umożliwia skorzystanie z atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego (3,0% w skali roku dla kwot do 100 000 zł przez pierwsze 4 miesiące od założenia rachunku).

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 8 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej 7 zł), bankomaty w kraju – warunkowo bezpłatne (min. 1000 zł wpływu oraz min. 1 transakcja kartą, inaczej: bezpłatne bankomaty własne, BZ WBK i PlanetCash – 1 zł, pozostałe – 5 zł). Podsumowując, Konto 360° będzie praktycznie bezpłatne, jeżeli na Twój rachunek wpłynie min. 1000 zł z innych banków oraz wykonasz min. 1 transakcję kartą debetową.

Więcej o rachunku osobistym w Banku Millennium oraz aktualnych promocjach przeczytasz w tej analizie konta.


Konto Praktyczne w BGŻ BNP Paribas

Konto Praktyczne BGŻ BNP Paribas

Konto osobiste w banku BGŻ BNP Paribas to oferta dla aktywnych klientów, którzy chcą dość często korzystać z karty debetowej i przelewać na rachunek wynagrodzenie. Spełnienie tych warunków umożliwia udział w promocji „Kontoaktywator” i zyskanie oprocentowania na koncie osobistym w wysokości 4% w skali roku (dla salda do 5 tys. zł), co jest, pod tym względem, obecnie najlepszą ofertą na rynku.

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (miesięczne wpływy w kwocie min. 1000 zł, inaczej 10 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 7 zł), korzystanie z bankomatów w kraju jest bezpłatne.

Więcej o rachunku BGŻ BNP Paribas przeczytasz w tym artykule.


Konto Active w Eurobanku

Konto Active Eurobank

Rachunek w Eurobanku to konto dla dość aktywnych klientów, którego prowadzenie, podobnie jak obsługa karty debetowej, jest warunkowo bezpłatne. Rachunek może być oprocentowany (2% w skali roku), o ile wpłynie na niego wynagrodzenie, a ponadto oferuje atrakcyjne i nowoczesne usługi dodatkowe (płatności NFC, moneyback, aplikacja mobilna). Obecnie trwa promocja, w której za założenie konta i 3-miesięcznej lokaty (z oprocentowaniem do 4%) można zyskać 50 zł premii.

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (miesięczne wpływy w kwocie min. 1500 zł lub utrzymywanie salda depozytów w banku o kwocie min. 15000 zł, inaczej 9 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 400 zł, inaczej 4,90), bankomaty w kraju są bezpłatne.

Więcej informacji o Koncie Active znajdziesz w tym artykule.


Konto PROSTOoszczędzające Plus w Credit Agricole

Konto PROSTOoszczędzające Credit Agricole

To konto w Credit Agricole pozwala na skorzystanie z promocji, w której można zyskać nawet 1000 zł przez kolejnych 18 miesięcy. Jednym z głównych warunków jest tu regularne przelewanie wynagrodzenia i aktywne płatności kartą debetową. W ramach akcji można zyskać np. 100 zł za pierwszy wpływ na konto, 100 zł za przeniesienie rachunku (z przelewem wynagrodzenia) z innego banku czy do 300 zł za opłacanie rachunków za media (prąd, internet, telefon itp.).

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (min. 1500 zł wpływu, inaczej 9,90 zł), obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 500 zł, inaczej 7,90 zł), bankomaty w kraju są bezpłatne.

Konto PROSTOoszczędzające Plus dokładnie opisaliśmy w tym artykule.


Konto Wyższej Jakości w Alior Banku

Konto Wyższej Jakości Alior Bank

Konto w Alior Banku to propozycja dla osób osiągających wyższe dochody lub płacących głównie bezgotówkowo. Warunki umożliwiające zwolnienie z kosztu prowadzenia konta są tu dość wymagające, jednak sam rachunek jest całkowicie bezpłatny, a brak opłat gwarantowany przez 5 lat.

Prowadzenie konta jest warunkowo bezpłatne (min. 2500 zł wpływów miesięcznie LUB min. 700 zł transakcji bezgotówkowych, inaczej 12 zł), obsługa karty debetowej– bezwarunkowo bezpłatna, bankomaty w kraju są bezpłatne.

Więcej o tym rachunku napisaliśmy w tej analizie Konta Wyższej Jakości.


Konto Getin UP w Getin Banku

Konto Getin UP Getin Bank

Rachunek w Getin Banku to nowoczesne konto z dostępem internetowym i mobilnym. Stałe miesięczne wpływy i transakcje kartą umożliwiają korzystanie z promocji „Tańsze paliwo na Orlen”, w której do zdobycia jest nawet 50 zł premii na płatności na tych stacjach paliw. Konto pozwala także płacić zbliżeniowo smartfonem (płatności HCE) i zyskać nawet 4% na rachunku oszczędnościowym.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, obsługa karty debetowej – warunkowo bezpłatna (transakcje kartą na min. 300 zł, inaczej 6,99 zł ), bankomaty w kraju – bezpłatne Euronet i Planet Cash, pozostałe 3,5% min. 5 zł.

Dokładny opis Konta Getin UP znajdziesz tutaj.

Komentarz

Banki zawsze chętnie pozyskują środki od swoich klientów. Oprócz lokat głównym źródłem takiego dodatkowego kapitału są przelewy przychodzące na nasze konta, przede wszystkim te z tytułu wynagrodzenia. Instytucje finansowe zachęcają swoich klientów do systematycznego zasilania rachunku pensją i robią to na różne sposoby: oferują oprocentowanie na koncie, atrakcyjne promocje czy zwolnienie z podstawowych opłat.

Jeśli chcemy zmienić konto osobiste wraz z wpływem wynagrodzenia, warto sprawdzić, w którym banku zyskamy najwięcej.

Z ostatniej chwili

 • 20.02.2018 15:01

  5% zwrotu za transakcje bezgotówkowe z Kontem Proste Zasady w Getin Banku.

 • 20.02.2018 13:49

  W najnowszej promocji BGŻ BNP Paribas można zgarnąć do 460 zł z Kontem Optymalnym: bonus 160 zł + 300 zł premii za transakcje mobilne.

 • 20.02.2018 10:45

  Zakładając Konto dla Młodych w PKO BP można otrzymać 100 zł do wykorzystania w serwisie Allegro.pl.

 • 19.02.2018 20:00

  Powraca promocja Citibanku: za wyrobienie karty kredytowej można otrzymać bon o wartości 300 zł na Allegro.

 • 16.02.2018 08:46

  O co pracownik banku nie ma prawa Cię zapytać? Przeczytaj praktyczny poradnik, jak bronić się przed vishingiem.

 • 15.02.2018 10:47

  mBank rozpoczął nową promocję: "100 zł dla aktywnych" z ekontem Standard. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć premię.

 • 15.02.2018 08:59

  Raiffeisen Polbank udostępnia klientom płatności mobilne Blik. Klienci mogą już korzystać z płatności w internecie, w terminalach i z wypłat z bankomatów.

 • 12.02.2018 15:33

  Aktualnie promocje za doładowanie telefonu w Orange oferują: BZ WBK, PKO BP, Inteligo, Bank Millennium i ING. Sprawdź co możesz zyskać.

 • 8.02.2018 14:39

  Idea Bank we współpracy z Mastercardem uruchomił usługę Masterpass.

 • 8.02.2018 07:52

  Promocja kart kredytowych w Citibanku: 300 zł premii gotówkowej za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.