mBIZNES konto w mBanku

mBIZNES konto w mBanku Źródło obrazka: strona mBanku

Pakiety mBiznes w mBanku, dostępne w 4 wersjach, skierowane są do firm o różnych potrzebach i wymaganiach. Szeroki wybór usług dodatkowych sprawia, że każda firma może odnaleźć w mBanku produkty spełniające jej wymagania, a dodatkowo dostosować rachunek mBiznes do własnych potrzeb.

W naszej analizie mBiznes konta skupimy się na wersji Start tego rachunku, porównamy ją z innymi kontami firmowymi oraz wskażemy dodatkowe korzyści dla posiadaczy tego konta.

Parametry mBiznes konta Start

Każdy przedsiębiorca nie raz przekonał się, jak ważna jest kontrola ponoszonych wydatków. Wybierając konto firmowe, warto zwrócić uwagę na koszty prowadzenia i korzystania z rachunku oraz opłaty za obsługę karty płatniczej. W ramach rachunku mBiznes dostępne są 4 wersje tego konta, skierowane do różnych klientów, których odróżnia przede wszystkim (1) staż prowadzenia działalności gospodarczej oraz – jak to zwykle bywa – (2) ich potrzeby, związane zwłaszcza z liczbą wykonywanych miesięcznie przelewów (o tych rachunkach piszemy w dalszej części artykułu).

Poniżej prezentujemy opłaty i prowizje rachunku mBiznes konto Start:

 • konto przeznaczone jest dla: jednoosobowej DG, spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, spółek z o.o., fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni;
 • rachunek jest nieoprocentowany;
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – możesz wybrać spośród kart Visa PayWave oraz MasterCard PayPass. Obydwie karty umożliwiają płatności zbliżeniowe i internetowe.
 • 5 zł za miesięczną obsługę karty debetowej – opłaty unikniesz, jeśli dokonasz kartą transakcji na min. 200 zł;
 • 3 zł miesięcznie za dobrowolne ubezpieczenie „Pakiet Bezpieczna Karta”;
 • brak opłat za wypłatę środków z bankomatów sieci Euronet, BZ WBK mBank oraz Planet Cash dla kwot powyżej 100 zł, wypłaty poniżej 100 zł obciążone są opłatą 1,3 zł;
 • 3% min. 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w kraju;
 • 3% min. 10 zł za wypłatę środków w bankomatach za granicą (+ dodatkowo od 2% do 5,9% prowizji za przewalutowanie transakcji);
 • 5 bezpłatnych internetowych przelewów krajowych w miesiącu pod warunkiem dokonania przelewu do ZUS (w miesiącu poprzednim); 1,5 zł za każdy kolejny przelew (telefonicznie 4 zł);
 • 10 zł za przelew ekspresowy na dowolny rachunek w innym bankuprzelew wykonywany jest w systemie BlueCash, dzięki czemu środki mogą trafić na rachunek odbiorcy nawet w czasie 15 minut. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 5000 zł. Klient jednego dnia może zlecić dwa takie przelewy;
 • 0 zł za przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;
 • 40 zł za przelew SORBNET;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA – przelew SEPA to usługa przesyłania środków pomiędzy bankami na terenie Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Przelew SEPA dochodzi na konto bankowe adresata w jeden dzień roboczy;
 • 0,35% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł za przelew walutowy SWIFT + 5 zł opłaty telekomunikacyjnej w obrocie SWIFT-owym;
 • 0,5% min. 9 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku.

Rachunek mBiznes konto Start możesz otworzyć na .

Różne warianty mBiznes konta

Klient firmowy mBanku może skorzystać z następujących wersji rachunku mBiznes:

Wersja konta Prowadzenie rachunku Przelewy internetowe Obsługa karty debetowej
Start 0 zł 5 przelewów bezpłatnych pod warunkiem dokonania przelewu do ZUS
1,50 zł za przelew poza pakietem
5 zł – można uniknąć, dokonując transakcji na min. 200 zł
Standard 9 zł – można uniknąć, dokonując przelewu do ZUS 1,50 zł (brak pakietu bezpłatnych przelewów) 5 zł – można uniknąć, dokonując transakcji na min. 500 zł
Komfort

25 zł

20 bezpłatnych przelewów w pakiecie
1,50 zł za przelew poza pakietem
bezpłatnie dla pierwszej karty do rachunku
Premium 50 zł – nie można uniknąć 50 bezpłatnych przelewów w pakiecie
1,50 zł za przelew poza pakietem
bezpłatnie dla pierwszej karty do rachunku

Krótka charakterystyka różnych wersji rachunku firmowego mBiznes konto:

 • mBiznes konto Start – rachunek dla osób rozpoczynających DG i prowadzących firmę nie dłużej niż 12 miesięcy, dodatkowo mBank wymaga, aby rachunek ten był pierwszym kontem firmowym w banku (uwaga: jeżeli posiadasz konto osobiste w mBanku, to możesz otworzyć mBiznes konto Start). Ważne: po 12 miesiącach od otwarcia mBiznes konto Start zostanie przekształcone w mBiznes konto Komfort (o wyższych opłatach). Aby po tym czasie zmniejszyć nieco koszty bankowe, tuż przed okresem przekształcenia rachunku możesz złożyć wniosek w placówce mBanku z prośbą o zamianę rachunku mBiznes konto Start na mBiznes konto Standard (przed podjęciem decyzji zwróć uwagę na darmowy pakiet przelewów dostępny w ramach danej wersji rachunku). mBiznes konto Start możesz otworzyć na .
 • mBiznes konto Standard – to rachunek dla osób prowadzących uproszczoną księgowość. Opłaty za prowadzenie konta dość łatwo uniknąć, jednak warunek zwolnienia z kosztu obsługi karty debetowej może być trudny do spełnienia dla niektórych firm.
 • mBiznes konto Komfort – rachunek ten wiąże się z wyższymi opłatami, jednak w zamian zyskujesz bezwarunkowy brak miesięcznych opłat za kartę debetową oraz otrzymujesz pakiet 20 bezpłatnych przelewów miesięcznie. Rachunek się opłaca, gdy wykonujesz co miesiąc co najmniej 17 przelewów. Tę wersję rachunku mBiznes możesz założyć na tej stronie mBanku.
 • mBiznes konto Premium – najdroższa wersja rachunku, z której najbardziej skorzystają osoby wykonujące dużą liczbę przelewów. W praktyce ta wersja rachunku firmowego opłaca się, gdy wykonujesz miesięcznie co najmniej 37 przelewów.

Dodatkowe usługi dostępne w ramach rachunku mBiznes konto

Konto mBIZNES oferuje także dodatkowe usługi, które mogą być wartościowe dla niektórych przedsiębiorców:

 • mPlatforma Walutowa – bezpłatna usługa dla przedsiębiorstw, która umożliwia szybką i korzystną wymianę walut z poziomu serwisu transakcyjnego.
 • mNawigacja Finansowa – przydatne narzędzie do zarządzania środkami oraz analizy przychodów i wydatków.
 • kredyt na start do 10 000 zł – kredyt do wysokości 10 000 zł, o który możesz wnioskować od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Osoby prowadzące działalność nieco dłużej mogą wnioskować o wyższą kwotę – do 20 000 zł kredytu udzielanego online. Forma zabezpieczenia kredytu ustalana jest indywidualnie z kredytobiorcą i zależy od wysokości zaciąganego kredytu. Przyznanie kredytu wiąże się z dodatkową opłatą (do 5% kwoty przydzielonego kredytu).
 • mTRANSFER – jest to usługa dostępna tylko dla posiadaczy konta mBiznes. Funkcjonalność umożliwia łatwy i szybki transfer środków pomiędzy klientami mBanku, bez konieczności ręcznego uzupełniania danych przelewu. mBank utworzy dla Ciebie specjalny adres url, który przeniesie Twojego klienta do formularza przelewu na Twój rachunek w mBanku. Usługa mTRANSFER jest płatna (2% wartości odebranego przelewu, min. 0,01 zł + 5 zł miesięcznie za korzystanie z usługi).
 • platforma mikroFirmy.pl – serwis zawiera dużo przydatnych informacji dla osób zakładających swoją działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców prowadzących już swoją firmę. Przykładowe korzyści:
  • możliwość rejestracji działalności gospodarczej i założenia konta w jednym formularzu – wygodna opcja dla osób, które chcą otworzyć swoją działalność i jednocześnie planują założyć mBiznes konto w mBanku,
  • klient otrzymuje program do prowadzenia księgowości przez internet za 0 zł przez okres 6 miesięcy,
  • możliwość założenia skrzynki pocztowej w domenie mikrofirmy.pl,
  • dostęp do kreatora stron www.

Konta oszczędnościowe mBiznes max oraz mBiznes plus

mBiznes konto jest depozytem nieoprocentowanym,na szczęście posiadacz tego rachunku może skorzystać z oferty kont oszczędnościowych dla przedsiębiorców. mBank oferuje dwa takie rachunki: mBiznes max oraz mBiznes plus.

Rachunek oszczędnościowy mBiznes max charakteryzuje się oprocentowaniem wynoszącym 0,2% w skali roku. Takie oprocentowanie nie zachwyca, nawet w dobie niskich stóp procentowych. Lepszą opcją z punktu widzenia klienta wydaje się być założenie konta oszczędnościowego mBiznes plus. Oprocentowanie tego rachunku jest zmienne i zależy od wysokości wkładu:

 • 0,3% dla wkładów do 49 999 zł;
 • 0,5% dla wkładów od 50 0000 do 99 999 zł;
 • 0,6% dla wkładów od 100 000 zł.

Prowadzenie konta oszczędnościowego mBiznes plus jest darmowe. Pierwszy przelew w miesiącu na rachunek mBiznes konto jest darmowy, za drugi klient musi zapłacić 1,50 zł, a za kolejny 5 zł.

mBiznes konto okiem redakcji

Rachunek mBiznes konto Start to stosunkowo niedrogie konto firmowe, z którego zadowoleni będą przedsiębiorcy, którzy nie tolerują ograniczeń w kwestii korzystania z konta bankowego. Młode firmy mogą cieszyć się brakiem opłat za prowadzenie rachunku i łatwymi do spełnienia warunkami uniknięcia innych kosztów.

Poza dostępem do standardowych usług bankowych klient otrzymuje m.in. możliwość skorzystania z kredytu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, dostęp do specjalnej platformy informacyjno-usługowej dla przedsiębiorców czy też platformę do korzystnej wymiany walut. Wszystkie te elementy składają się na ofertę konkurencyjną i nowoczesną, dlatego mBiznes konto można polecić każdej firmie.

Ocena: 4.0

 • nowoczesny system transakcyjny
 • wiele usług dodatkowych
 • mała pula darmowych przelewów


Sylwetka mBanku

mBank to pierwszy w Polsce bank internetowy, który powstał w 2000 r. Obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. mBank od początków swojej działalności rozwija się dość dynamicznie i wprowadza do oferty nowoczesne i innowacyjne produkty i usługi, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i korporacji.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, miesięczny koszt karty debetowej to 5 zł, unikniesz go, dokonując kartą transakcje na min. 200 zł. Jeśli z rachunku opłacasz zobowiązania wobec ZUS, 5 przelewów w rachunku jest bezpłatnych, zaś kolejne kosztują 1,50 zł. Przelewy do ZUS i US – 0 zł. Wypłaty z bankomatów mBanku są bezpłatne, wypłaty z maszyn BZ WBK, Planet Cash oraz Euronetu są bezpłatne dla kwot powyżej 100 zł (wypłaty poniżej 100 zł to koszt 1,3 zł), wypłaty z pozostałych bankomatów to koszt 3% min. 5 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto firmowe w mBanku przyniesie korzyści przede wszystkim młodym firmom oferując im atrakcyjne promocje. Jest ono także dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców poszukujących różnorodnych usług dodatkowych w ramach konta.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  mBank oferuje posiadaczom Konta Start rachunki oszczędnościowe, platformę mikroFirmy ułatwiającą założenie i prowadzenie działalności gospodarczej a także limit kredytowy do 10 000 zł dla nowych firm.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Możesz dokonać 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu, jeśli w poprzednim z rachunku uregulowałeś zobowiązania wobec ZUS. Poza pakietem przelewy kosztują 1,50 zł.

 • Gdzie założyć?

  Rachunek mBiznes konto Start możesz założyć przechodząc na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.