mBIZNES konto w mBanku

mBIZNES konto w mBanku Źródło obrazka: strona mBanku

mBiznes konto to rachunek dla przedsiębiorców, spółek, fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni. Szeroki wybór usług dodatkowych sprawia, że prawie każda firma może odnaleźć w mBanku produkty spełniające jej wymagania, a dodatkowo dostosować rachunek mBiznes do własnych potrzeb. Aktualnie trwa kilka interesujących promocji konta w wersji Standard, w ramach których łatwo możesz zyskać nawet 250 zł premii.

W naszej analizie mBiznes konta skupimy się na wersji Standard tego rachunku, porównamy ją z innymi kontami firmowymi w mBanku oraz wskażemy dodatkowe korzyści dla posiadaczy tego konta.

Parametry mBiznes konta Standard

Każdy przedsiębiorca nie raz przekonał się (lub przekona się), jak ważna jest kontrola ponoszonych wydatków. Wybierając konto firmowe, warto zwrócić uwagę na koszty prowadzenia i korzystania z rachunku oraz opłaty za obsługę karty płatniczej.

W ramach rachunku mBiznes dostępne są 4 wersje tego konta, skierowane do różnych klientów, których odróżnia przede wszystkim (1) staż prowadzenia działalności gospodarczej oraz – jak to zwykle bywa – (2) ich potrzeby, związane zwłaszcza z liczbą wykonywanych miesięcznie przelewów (o tych rachunkach i różnicach między nimi piszemy w dalszej części artykułu).

Poniżej prezentujemy opłaty i prowizje rachunku mBiznes konto Standard:

 • konto przeznaczone jest dla: jednoosobowej DG, spółek cywilnych, jawnych i partnerskich, spółek z o.o., fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni;
 • rachunek standardowo nie jest nieoprocentowany; jeżeli jednak założysz go w ramach jednej z opisywanych promocji, to Twoje środki na koncie firmowym będą oprocentowane stawką 2% w skali roku;
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta przez 2 lata (jeżeli założysz je w promocji, którą opisujemy w dalszej części analizy). Standardowo konto kosztuje 9 zł miesięcznie - opłaty można uniknąć, jeżeli zostanie wykonany min. jeden przelew do ZUS w miesiącu.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – możesz wybrać spośród kart Visa Business Debit oraz MasterCard Debit Business. Obydwie karty umożliwiają płatności zbliżeniowe i internetowe;
 • 0 zł za miesięczną obsługę karty debetowej przez 2 lata (jeżeli otworzysz rachunek w ramach promocji). Standardowa opłata wynosi 5 zł, a możesz jej uniknąć, wykonując w danym miesiącu transakcje kartą na łączną kwotę min. 500 zł;
 • 4,90 zł miesięcznie za dobrowolne ubezpieczenie „Pakiet Bezpieczna Karta”;
 • brak opłat za wypłatę środków z bankomatów sieci Euronet, mBank, BZ WBK oraz Planet Cash. Jeżeli wypłata wynosi mniej niż 100 zł, transakcja kosztuje 1,30 zł;
 • 3% min. 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w kraju;
 • 3% min. 10 zł za wypłatę środków w bankomatach za granicą (+ prowizja za przewalutowanie transakcji, 5,9% dla kart Visa, 2-3% dla MasterCard).
 • nielimitowane bezpłatne przelewy internetowe przez 2 lata (jeżeli konto założysz w ramach promocji). Standardowo przelew kosztuje 1,50 zł;
 • 10 zł za przelew ekspresowy na dowolny rachunek w innym bankuprzelew wykonywany jest w systemie BlueCash, dzięki czemu środki mogą trafić na rachunek odbiorcy nawet w czasie 15 minut. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 5000 zł. Klient jednego dnia może zlecić dwa takie przelewy;
 • 0 zł za przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego;
 • 40 zł za przelew SORBNET;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA – przelew SEPA to usługa przesyłania środków pomiędzy bankami na terenie Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Przelew SEPA dochodzi na konto bankowe adresata w jeden dzień roboczy;
 • 0,35% kwoty przelewu min. 20 zł, maks. 200 zł za przelew walutowy SWIFT + 5 zł opłaty telekomunikacyjnej w obrocie SWIFT-owym;
 • 0 zł - kody autoryzacyjne SMS.

Promocje mBiznes konta Standard

Do naszej analizy wybraliśmy wersję Standard mBiznes konta, ponieważ jest ona aktualnie objęta trzema atrakcyjnymi promocjami.

Wspólną cechą ofert specjalnych jest gwarancja braku opłat za konto, kartę i przelewy przez 2 lata od otwarcia rachunku.

Akcje skierowane są do osób, które nie posiadały w mBanku konta firmowego dla danego numeru NIP do dnia 28 lutego 2017 r. Z promocji możesz skorzystać do 31 marca 2017 r.

Na tym podobieństwa się kończą, ponieważ różnią się profity, którymi mBank gratyfikuje swoich nowych klientów. Możesz zyskać:

 • 100 zł jednorazowej premii za wykonanie płatności do ZUS na kwotę min. 250 zł LUB
 • 2% na koncie firmowych dla środków do 50 000 zł.

Obie promocje dokładnie opisaliśmy tutaj.

Dodatkowe 150 zł premii od Bankier.pl

W tej promocji można otrzymać aż 150 zł nagrody za założenie mBiznes konta Standard i spełnienie kilku prostych warunków. Ta oferta specjalna łączy się z akcją mBanku, w której za założenie mBiznes konta Standard można otrzymać 100 zł premii oraz dwuletnią gwarancję braku opłat za podstawowe usługi związane z rachunkiem. Łącznie można zatem zyskać nawet 250 zł premii. Z oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie posiadali w mBanku rachunku firmowego dla danego numeru NIP do 28 lutego 2017 r.

Aby otrzymać premię, należy:

 1. Do 31 marca 2017 r. zarejestrować się na i za jej pomocą przesłać do mBanku wniosek o otwarcie mBiznes konta Standard.
 2. W ciągu miesiąca od przesłania wniosku – ale nie później niż do 30 kwietnia 2017 r. - zawrzeć z mBankiem umowę o otwarcie mBiznes konta Standard.
 3. W ciągu miesiąca od otwarcia konta – ale nie później niż do 31 maja 2017 r. – wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową i/lub przelew zewnętrzny.

Promocja „150 zł na start” trwa do 31 marca 2017 r.

Różne warianty mBiznes konta

Klient firmowy mBanku może skorzystać z następujących wersji rachunku mBiznes:

Wersja konta Prowadzenie rachunku Przelewy internetowe Obsługa karty debetowej
Start 0 zł 5 przelewów bezpłatnych pod warunkiem dokonania przelewu do ZUS
1,50 zł za przelew poza pakietem
5 zł – można uniknąć, dokonując transakcji na min. 200 zł
Standard
 • bezpłatnie przez 2 lata w ramach promocji
 • standardowo 9 zł – można uniknąć, dokonując przelewu do ZUS
 • nielimitowane bezpłatne przelewy w ramach promocji
 • standardowo 1,50 zł za przelew
 • brak opłat przez 2 lata w ramach promocji
 • 5 zł – można uniknąć, dokonując transakcji na min. 500 zł
Komfort

25 zł – nie można uniknąć

20 bezpłatnych przelewów w pakiecie
1,50 zł za przelew poza pakietem
bezpłatnie dla pierwszej karty do rachunku
Premium 50 zł – nie można uniknąć 50 bezpłatnych przelewów w pakiecie
1,50 zł za przelew poza pakietem
bezpłatnie dla pierwszej karty do rachunku

Krótka charakterystyka różnych wersji rachunku firmowego mBiznes konto:

 • mBiznes konto Start – rachunek dla osób rozpoczynających DG i prowadzących firmę nie dłużej niż 12 miesięcy. Dodatkowo mBank wymaga, aby rachunek ten był pierwszym kontem firmowym w banku (uwaga: jeżeli posiadasz konto osobiste w mBanku, to możesz otworzyć mBiznes konto Start). Ważne: po 12 miesiącach od otwarcia mBiznes konto Start zostanie przekształcone w mBiznes konto Komfort (o wyższych opłatach). Aby po tym czasie zmniejszyć nieco koszty bankowe, tuż przed okresem przekształcenia rachunku możesz złożyć wniosek w placówce mBanku z prośbą o zamianę rachunku mBiznes konto Start na mBiznes konto Standard (przed podjęciem decyzji zwróć uwagę na darmowy pakiet przelewów dostępny w ramach danej wersji rachunku). Wniosek o mBiznes konto Start możesz złożyć na .
 • mBiznes konto Standard – to rachunek, który opisujemy w niniejszej analizie. Mogą z niego skorzystać zarówno nowe podmioty gospodarcze, jak i firmy, które dłużej istnieją na rynku. Ten rachunek warto założyć w ramach jednej z trzech promocji. Zyskasz wtedy bezpłatne konto, kartę i nielimitowane przelewy za 0 zł, a także oprocentowanie na koncie lub 100 zł premii.
 • mBiznes konto Komfort – rachunek ten wiąże się z wyższymi opłatami, jednak w zamian zyskujesz bezwarunkowy brak miesięcznych opłat za kartę debetową oraz otrzymujesz pakiet 20 bezpłatnych przelewów miesięcznie. Rachunek się opłaca, gdy wykonujesz co miesiąc co najmniej 17 przelewów. Tę wersję rachunku mBiznes możesz założyć na .
 • mBiznes konto Premium – najdroższa wersja rachunku, z której najbardziej skorzystają osoby wykonujące dużą liczbę przelewów. W praktyce ta wersja rachunku firmowego opłaca się, gdy wykonujesz miesięcznie co najmniej 37 przelewów.

Dodatkowe usługi dostępne w ramach rachunku mBiznes konto

Konto mBIZNES oferuje także dodatkowe usługi, które mogą być wartościowe dla niektórych przedsiębiorców:

 • mPlatforma Walutowa – bezpłatna usługa dla przedsiębiorstw, która umożliwia szybką i korzystną wymianę walut z poziomu serwisu transakcyjnego.
 • mNawigacja Finansowa – przydatne narzędzie do zarządzania środkami oraz analizy przychodów i wydatków.
 • kredyt na start do 10 000 zł – kredyt do wysokości 10 000 zł, o który możesz wnioskować od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Osoby prowadzące działalność nieco dłużej mogą wnioskować o wyższą kwotę – do 20 000 zł kredytu udzielanego online. Forma zabezpieczenia kredytu ustalana jest indywidualnie z kredytobiorcą i zależy od wysokości zaciąganego kredytu. Przyznanie kredytu wiąże się z dodatkową opłatą (do 5% kwoty przydzielonego kredytu).
 • mTRANSFER – jest to usługa dostępna tylko dla posiadaczy konta mBiznes. Funkcjonalność umożliwia łatwy i szybki transfer środków pomiędzy klientami mBanku, bez konieczności ręcznego uzupełniania danych przelewu. mBank utworzy dla Ciebie specjalny adres url, który przeniesie Twojego klienta do formularza przelewu na Twój rachunek w mBanku. Usługa mTRANSFER jest płatna (2% wartości odebranego przelewu, min. 0,01 zł + 5 zł miesięcznie za korzystanie z usługi).
 • platforma mikroFirmy.pl – serwis zawiera dużo przydatnych informacji dla osób zakładających swoją działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców prowadzących już swoją firmę. Przykładowe korzyści:
  • możliwość rejestracji działalności gospodarczej i założenia konta w jednym formularzu – wygodna opcja dla osób, które chcą otworzyć swoją działalność i jednocześnie planują założyć mBiznes konto w mBanku,
  • klient otrzymuje program do prowadzenia księgowości przez internet za 0 zł przez okres 6 miesięcy,
  • możliwość założenia skrzynki pocztowej w domenie mikrofirmy.pl,
  • dostęp do kreatora stron www.

Konta oszczędnościowe mBiznes max oraz mBiznes plus

mBiznes konto jest depozytem nieoprocentowanym, na szczęście posiadacz tego rachunku może skorzystać z oferty kont oszczędnościowych dla przedsiębiorców. mBank oferuje dwa takie rachunki: mBiznes max oraz mBiznes plus.

Rachunek oszczędnościowy mBiznes max charakteryzuje się oprocentowaniem wynoszącym 0,2% w skali roku. Takie oprocentowanie nie zachwyca, nawet w dobie niskich stóp procentowych. Lepszą opcją z punktu widzenia klienta wydaje się być założenie konta oszczędnościowego mBiznes plus. Oprocentowanie tego rachunku jest zmienne i zależy od wysokości wkładu:

 • 0,3% dla wkładów do 49 999 zł;
 • 0,5% dla wkładów od 50 0000 do 99 999 zł;
 • 0,6% dla wkładów od 100 000 zł.

Prowadzenie konta oszczędnościowego mBiznes plus jest darmowe. Pierwszy przelew w miesiącu na rachunek mBiznes konto jest darmowy, za drugi klient musi zapłacić 1,50 zł, a za kolejny 5 zł.

mBiznes konto okiem redakcji

Rachunek mBiznes konto Standard to obecnie jedno z najlepszych kont firmowych na rynku. Przedsiębiorcy, którzy otworzą rachunek w ramach promocji, mogą cieszyć się brakiem opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej, darmowymi nielimitowanymi przelewami przez 2 lata oraz różnymi dodatkowymi usługami: kredytem już od początku prowadzenia działalności, platformą informacyjno-usługową czy korzystną wymianą walut. Co więcej, mogą zyskać do 250 zł premii.

Wszystkie te elementy składają się na ofertę konkurencyjną i nowoczesną, dlatego mBiznes konto można polecić każdej firmie.

Ocena: 5.0

 • 2-letnia gwarancja braku opłat za konto, kartę i przelewy
 • 250 zł premii w promocji
 • nowoczesny system transakcyjny
 • wiele usług dodatkowych
 • po zakończeniu promocji należy spełnić warunki uniknięcia opłat

Sylwetka mBanku

mBank to pierwszy w Polsce bank internetowy, który powstał w 2000 r. Obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. mBank od początków swojej działalności rozwija się dość dynamicznie i wprowadza do oferty nowoczesne i innowacyjne produkty i usługi, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i korporacji.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  W ramach aktualnej promocji prowadzenie konta, obsługa karty i przelewy internetowe (także do ZUS i US) będą przez 2 lata bezpłatne. Wypłaty z bankomatów mBanku, BZ WBK, Planet Cash oraz Euronetu są bezpłatne,jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł (w przeciwnym wypadku - 1,30 zł), wypłaty z pozostałych bankomatów to koszt 5 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto firmowe w mBanku przyniesie korzyści większości firm, oferując im atrakcyjne promocje. Jest ono także dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, spółek i stowarzyszeń poszukujących różnorodnych usług dodatkowych w ramach konta.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Rachunek jest nowoczesny, posiada dobrze dopracowany system transakcyjny i bogatą ofertę usług dodatkowych. Dodatkowo w trwających promocjach można otrzymać 250 zł premii za otwarcie i korzystanie z rachunku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Po zakończeniu promocji należy mieć na uwadze wyższe opłaty (dotyczy zwłaszcza przelewów).

 • Gdzie założyć?

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.