Loteria "Przesiądź się na Kartę" - do wygrania samochody oraz iPady!

Uwaga: Loteria "Przesiądź się na Kartę" została zakończona w marcu 2016 r. Aktualnie trwa jednak inna akcja, w której do zyskania są równie cenne nagrody. Sprawdź opis Wielkiej Loterii Bezgotówkowej.

Loteria "Przesiądź się na Kartę" - do wygrania samochody oraz iPady! Źródło: zakupybezgotówki.pl

To akcja bez precedensu – dwie największe w Polsce organizacje kartowe, MasterCard i Visa, wspólnie organizują ogólnopolską loterię pod hasłem "Przesiądź się na kartę". Promocja trwa od 29.01 do 12.03.2016 r. i jest przeznaczona dla osób pełnoletnich, zamieszkałych w Polsce, o pełnej zdolności do czynności prawnych. Łączna wartość nagród przekracza dwa miliony złotych, a spełnienie warunków loterii jest naprawdę proste.

Atrakcyjne nagrody w loterii "Przesiądź się na Kartę"

Do wygrania są 42 samochody marki Ford Focus (wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 5 148 zł, przeznaczoną na poczet zryczałtowanego podatku dochodowego) i 168 iPadów mini 4. Łączna wartość nagród wynosi blisko dwa i pół miliona złotych. Codziennie losowany jest jeden samochód oraz cztery iPady, a wyniki losowań publikowane w zakładce „Wyniki”. Warunkiem uzyskania prawa do nagrody jest posiadanie i przekazanie organizatorowi dowodu płatności kartą.

Nagrody II stopnia - iPady - są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, natomiast przy wydaniu nagrody głównej organizator potrąca dodatkową nagrodę pieniężną, stanowiącą część nagrody głównej, w celu przeznaczenia jej na pokrycie zryczałtowanego podatku dochodowego.

Ważne! Do każdej nagrody I stopnia są losowani 2 laureaci rezerwowi. Są to osoby, które mogą stać się zwycięzcami w przypadku, jeśli weryfikacja wylosowanego wcześniej laureata przebiegnie negatywnie ze względu na to, że nie spełnił on warunków zawartych w regulaminie.

Z osobami, które zdobyły nagrody, organizator skontaktuje się drogą telefoniczną lub za pomocą wiadomości sms w ciągu 3 dni po losowaniu.

Współorganizatorem akcji "Przesiądź się na kartę" jest Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB). Fundacja podejmuje różnorodne działania o charakterze edukacyjnym, popularyzujące korzyści płynące z bezgotówkowych form płatności, takich jak karty płatnicze czy płatności mobilne. Więcej informacji na temat FROB znajdziesz tutaj lub na fanpage'u akcji Zakupy bez gotówki.

Wygrana w zasięgu ręki

Aby mieć szansę na wygraną, należy dokonać płatności za pośrednictwem dowolnej karty Visa lub MasterdCard (w tym karty płatniczej Maestro) w dowolnym naziemnym sklepie Partnera loterii. Honorowane są również płatności zbliżeniowe typu mobile (tj. dokonywane przy użyciu telefonu) oraz płatności on-line.

Partnerami akcji są następujące sieci handlowe: Biedronka, Hebe, Media Markt, Saturn, Selgros Cash&Carry oraz stacje paliw LUKOIL. Dopuszczalne są również transakcje w sklepie on-line Media Markt oraz Saturn.

Ponadto uczestnik loterii powinien:

 • zachować oryginał wydruku z urządzenia obsługującego płatność kartą potwierdzającego dokonanie transakcji;
 • w przypadku płatności on-line samodzielnie uzyskać i zachować oryginał wydrukowanego potwierdzenia płatności z banku, który wydał uczestnikowi loterii kartę użytą do transakcji;
 • wejść na stronę www.zakupybezgotowki.pl i wypełnić formularz loteryjny, podając w nim następujące informacje:
  • imię i nazwisko;
  • dane kontaktowe - adres e-mail, numer telefonu komórkowego;
  • miejsce, datę i kwotę przeprowadzonej transakcji;
  • nazwę banku, który wystawił kartę;
  • numer rachunku z wydruku urządzenia potwierdzającego płatność kartą;
  • numer urządzenia obsługującego płatność kartą (TID, POS ID, Terminal lub inny określający numer urządzenia).

Aby ułatwić uczestnikom wypełnienie formularza, organizatorzy przygotowali zestaw infografik, ułatwiających szybkie zlokalizowanie danych widniejących na potwierdzeniu płatności kartą. Jedną z nich prezentujemy poniżej:

Jeden dowód płatności kartą - kilka losów

Kwota płatności uprawniającej do wzięcia udziału w loterii wynosi zaledwie 10 zł. Jeżeli jednak wydamy w sklepie 20 zł – otrzymamy 2 losy, jeżeli 63 zł – aż 7 losów. Tak więc im wyższa jest kwota dokonanej transakcji, tym większa liczba losów przysługuje nam w loterii. Zasady działają tu także na naszą korzyść - kwoty zaokrąglane są w górę (np. jeśli wydamy 10,01 zł - otrzymamy dwa losy).

O czym warto pamiętać?

 • Paragon, rachunek i faktura nie stanowią dowodu dokonania transakcji kartą – jest nim tylko potwierdzenie płatności kartą.
 • Zgłaszana transakcja nie może być w jakikolwiek sposób anulowana, np. w wyniku dokonania zwrotu towaru, odstąpienia od umowy czy zwrotu pieniędzy.
 • Jeden dowód płatności kartą można zgłosić tylko raz – system będzie odrzucał powtarzające się dane.
 • Nie jest wymagane, aby na karcie płatniczej, służącej do przeprowadzenia transakcji, widniało nazwisko właściciela karty.
 • Nie jest akceptowane dokonanie płatności kartą ukradzioną lub przywłaszczoną, a także jakakolwiek inna płatność dokonana bez wiedzy lub zgody właściciela karty płatniczej oraz płatność dokonana przez osobę inną niż uczestnik konkursu.
 • Wydruk z urządzenia obsługującego płatność kartą, będący potwierdzeniem dokonanej transakcji, nie może być uszkodzony w sposób budzący wątpliwości co do zawartych w nim treści czy jego autentyczności, np. naddarty, rozmazany, ucięty.
 • Nie wszystkie zakupy można zgłosić do konkursu. Zgłoszona kwota płatności kartą nie może obejmować kupna następujących produktów:
  • wyrobów tytoniowych,
  • produktów alkoholowych,
  • broni palnej,
  • substancji psychotropowych,
  • środków odurzających,
  • leków i wyrobów medycznych refundowanych,
  • środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Ponieważ jednak większości z tych produktów nie znajdziemy w sklepach Partnerów loterii, tak naprawdę powinniśmy pamiętać jedynie o dwóch pierwszych wyłączeniach: wyrobach tytoniowych i alkoholowych. Jeżeli zgłaszamy potwierdzenie płatności kartą obejmujące – między innymi – te właśnie produkty, musimy pomniejszyć kwotę transakcji o ich wartość i dopiero wtedy wpisać ją do formularza.

Naszym zdaniem

Doświadczenia z podobnych loterii, chociażby Loterii Paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów, potwierdzają, że tego typu akcje cieszą się wielkim zainteresowaniem Polaków. Zasady konkursu "Przesiądź się na kartę" są niezwykle proste i łatwo je spełnić, a na wygranych czekają atrakcyjne nagrody.

W loterii promowane jest dokonywanie płatności kartą płatniczą VISA lub MasterCard, a kwota uprawniająca do wzięcia udziału w loterii wynosi zaledwie 10 zł.

Jeżeli masz czas na udział w loterii, to warto to rozważyć. Być może szczęście uśmiechnie się właśnie do Ciebie? Jeżeli tak się stanie - poinformuj nas o tym!

Z ostatniej chwili

 • 19.10.2017 09:18

  Promocja "100 zł za otwarcie konta" w ING została przedłużona do 30 listopada 2017 r.

 • 18.10.2017 08:22

  W nowej wersji aplikacji mobilnej BZ WBK można już logować się odciskiem palca.

 • 16.10.2017 10:05

  Od dziś w ofercie mBanku dostępna jest karta Visa Świat, którą można płacić bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie.

 • 15.10.2017 09:48

  Wciąż można zyskać 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - właśnie ruszyła nowa edycja promocji tego rachunku. Sprawdź szczegóły.

 • 11.10.2017 11:48

  Za założenie Wymarzonego Konta Osobistego w Raiffeisen Polbanku można obecnie otrzymać bilety do kina. Szczegóły w naszej analizie rachunku.

 • 9.10.2017 15:01

  UWAGA! W ING Banku Śląskim trwa awaria bankowości internetowej i mobilnej. Oba systemy będą niedostępne do 19:30. Trwają prace nad usunięciem problemu.

 • 6.10.2017 14:53

  Ruszyła 2 edycja promocji "Filmowe konto". Ponownie można otrzymać 6 biletów do kina za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas.

 • 4.10.2017 11:59

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, stopa referencyjna nadal wynosi 1,5% w skali rocznej.

 • 4.10.2017 09:18

  Posiadacze kont w PKO BP i Inteligo mogą otrzymać bilety do kina za doładowanie telefonu przez bankowość elektroniczną.

 • 4.10.2017 07:54

  W placówkach Poczty Polskiej można już płacić Blikiem i kartą płatniczą za przesyłki wysyłane za pobraniem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.