2000 zł premii i 2,5% na lokacie w promocji rachunku Citigold

2000 zł premii i 2,5% na lokacie w promocji rachunku Citigold Źródło obrazka: strona promocji

Tym razem Citibank przygotował ofertę skierowaną wyłącznie do najzamożniejszych. Za założenie rachunku Citigold oraz utrzymanie na nim odpowiednio wysokiego salda bank wypłaci nagrodę w wysokości 2000 zł, a także umożliwi otwarcie 3-miesięcznej lokaty oprocentowanej na 2,5%. To jedna z najwyższych pod względem wysokości premii, kiedykolwiek oferowanych na polskim rynku bankowym.

Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja skierowana jest do wszystkich osób pełnoletnich, które po 1 stycznia 2016 roku nie posiadały jakiegokolwiek konta osobistego ani rachunku oszczędnościowego prowadzonego przez Citibank. Warunek ten dotyczy również współposiadaczy oraz pełnomocników kont. Z akcji wyłączone są osoby zawodowo związane z bankiem, a także nierezydenci.

Oferta obowiązuje do 31 stycznia 2018 roku. Premię pieniężną otrzyma każdy uczestnik, który spełni warunki promocji, natomiast pula promocyjnych lokat ograniczona jest do pierwszych 500 osób, które spełnią warunki stawiane przez organizatora (piszemy o nich poniżej).

Jak zdobyć 2000 zł premii?

Aby otrzymać tytułową nagrodę, powinieneś spełnić następujące warunki:

 1. Do końca stycznia 2018 roku , a także zaakceptuj regulamin promocji.
 2. Najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia wpłać do Citibanku przynajmniej 330 000 zł. Wpłacone środki mogą być ulokowane zarówno na koncie osobistym Citigold, jak także na jakimkolwiek rachunku (w tym na rachunku lokaty) prowadzonym przez Citibank.

  Uwaga – pierwsze 500 osób, które spełni warunki opisane w pkt. 1 i pkt 2. otrzyma możliwość otwarcia promocyjnej, 3-miesięcznej lokaty bankowej z oprocentowaniem 2,5 proc. rocznie.

 3. Przez 6 kolejnych miesięcy utrzymaj średnie saldo na rachunkach prowadzonych przez Citibank na poziomie przynajmniej 300 tys. zł, a w międzyczasie przynajmniej raz zaloguj się do systemu bankowości internetowej Citibank Online.

Uwaga – jeśli w którymś z tych sześciu miesięcy łączne saldo Twoich rachunków w Citibanku będzie niższe niż 300 tys. zł nie tylko utracisz prawo do otrzymania premii, ale także bank naliczy Tobie opłatę za prowadzenie konta w kwocie 220 zł miesięcznie.

Pełen regulamin promocji dostępny jest tutaj.

Przekazanie nagrody

Wszystkie osoby, które wywiążą się z powyższych warunków, otrzymają premię pieniężną w wysokości 2000 zł. Nagroda zostanie wypłacona na rachunek Citigold uczestnika promocji. Przekazanie premii nastąpi nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki dotyczące jej przyznania. Przykładowo, jeśli założymy konto Citigold w grudniu, wydanie nagrody nastąpi najpóźniej do końca lipca.

Nagroda objęta jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Oprócz 2000 zł premii bank wypłaci także dodatkową nagrodę na poczet rozliczenia należności podatkowych związanych z jej przyznaniem.

Ile kosztuje konto Citigold?

Citibank wyceniając swoje konto premium, przyjął tradycyjną dla siebie taktykę - rachunek może być całkowicie bezpłatny, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli jednak ich nie spełnimy, automatycznie narażamy się na wysokie koszty.

I tak, prowadzenie konta może być bezpłatne pod warunkiem utrzymania w danym miesiącu średniego salda na wszystkich rachunkach Citibanku na poziomie 300 000 zł. Jeżeli jednak nie uda nam się spełnić tego warunku, bank co miesiąc zainkasuje aż 220 zł.

Na szczęście w przypadku pozostałych usług bankowych jest zdecydowanie prościej:

 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe Elixir,
 • 5 zł za przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir,
 • bezpłatne wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w kraju,
 • bezpłatne wypłaty środków ze wszystkich bankomatów za granicą (uwaga na przewalutowania!).

Z pełnym cennikiem konta Citigold zapoznasz się pod tym adresem.

Czy warto skorzystać z oferty Citibanku?

Jeśli spełnienie warunków stawianych przez organizatora nie stanowi dla Ciebie większego problemu, pora sprawdzić, czy przystąpienie do promocji Citibanku ma w ogóle sens. W naszych kalkulacjach przyjęliśmy następujące założenia:

 • 300 tys. zł - średniomiesięczne saldo utrzymywane przez sześć miesięcy;
 • uczestnik promocji otrzymał możliwość otwarcia promocyjnej, 3-miesięcznej lokaty z oprocentowaniem 2,5% rocznie.

Pierwsze trzy miesiące:

 • 250 tys. zł znajduje się na lokacie bankowej oprocentowanej na 2,5%;
 • 50 tys. zł znajduje się na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 0,8%;

Kolejne trzy miesiące:

 • 300 tys. zł znajduje się na koncie oszczędnościowym, którego oprocentowanie do salda 200 tys. zł wynosi 0,8%, natomiast powyżej tej kwoty jest to 0,1%.

Ulokowana kwota

Odsetki brutto*

Premia gotówkowa

Odsetki i premia

Efektywne oprocentowanie

300 000 zł

2087,50 zł

2000 zł

4087,50 zł

3,04%

* Łączna wysokość odsetek naliczona z tytułu posiadanej lokaty oraz konta oszczędnościowego.

Opisany przez nas sposób alokacji pozwala na osiągnięcie w półrocznej skali efektywnego oprocentowania odpowiadającego lokacie przynoszącej 3,04% odsetek rocznie. To wynik nieco lepszy niż najlepsze dostępne obecnie lokaty bankowe.

Warto także pamiętać, że środki wpłacone do Citibanku objęte są gwarancjami BFG do równowartości 100 tys. euro (ok. 420 tys. zł). W praktyce nie opłaca się wpłacać więcej niż 330 000 zł, czyli minimalną wymaganą kwotę do zgarnięcia premii w promocji.

Naszym zdaniem

Oferta Citibanku może przypaść do gustu wszystkim zamożnym osobom rozglądającym się za kompleksową obsługą z zakresu private bankingu, wliczając w to możliwość atrakcyjnego ulokowania posiadanych środków. Wśród usług spod znaku Citigold znajdziemy bowiem nie tylko konto osobiste i rachunek oszczędnościowy, ale także szereg dodatkowych rozwiązań, takich jak np. doradztwo inwestycyjne czy rozwiązania walutowe.

Efektywny zysk w opisywanej promocji jest zbliżony, a nawet nieco wyższy od tego, jaki możemy uzyskać na najlepszych lokatach bankowych. Czy warto zatem skorzystać z oferty Citibanku? To zależy. Jeżeli mamy zamiar wypróbować usługi private bankingu, to warto. Jeżeli natomiast poszukujemy odpowiedniego miejsca na ulokowanie środków, być może prostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze zwykłej lokaty.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.