Konto Zośka i Zośka PRO w Idea Banku

Konto Zośka i Zośka PRO w Idea Banku Źródło obrazka: strona Idea Banku

Idea Bank uruchomił dwa promocyjne rachunki dla klientów zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem. Środki zgromadzone na kontach Zośka i Zośka PRO będą podlegały podwyższonemu oprocentowaniu do 2,25% w skali roku.

Obie wersje konta oszczędnościowego oferują oprocentowanie promocyjne na poziomie 2,25% w skali roku, z miesięczną kapitalizacją odsetek. Różnią się jednak warunkami i wysokością środków objętych promocją.

Podstawowe parametry kont oszczędnościowych Zośka

Konto Zośka Konto Zośka PRO
 • 2,25% - oprocentowanie promocyjne
 • 1,0% - oprocentowanie standardowe
 • brak zleceń stałych
 • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 5 zł - każdy kolejny
 • brak możliwości zlecenia przelewów zewnętrznych
 • 2,25% - oprocentowanie promocyjne (efektywne oprocentowanie – przy uwzględnieniu warunku 10-krotności salda na Koncie Idealnym – wynosi 2,025%)
 • 1% - oprocentowanie standardowe
 • 5 zł zlecenie stałe
 • 0 zł pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 5 zł - każdy kolejny
 • 5 zł za każdy przelew zewnętrzny

Warunki otrzymania oprocentowania promocyjnego

Oprocentowanie promocyjne nie jest przyznawane bezwarunkowo. W poniższej tabeli porównujemy oba rachunki Idea Banku i podajemy, co należy zrobić, aby bank naliczył nam podwyższone oprocentowanie (2,25%):

Konto Zośka Konto Zośka PRO
Wykonanie przelewu z Konta Idealnego (do 100 000 zł) Brak konieczności wykonania przelewu
Utrzymanie każdego dnia średniego salda konta z zeszłego miesiąca (min. 10 zł) i comiesięczne przelanie na konto oszczędnościowe co najmniej 10% średniego salda z zeszłego miesiąca (jeśli w pierwszym miesiącu wpłaciliśmy 5000 zł, w drugim musimy przelać dodatkowe 500 itd.) Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym można uzyskać do 10-krotności salda zgromadzonego na rachunku osobistym (czyli jeśli na Koncie Idealnym posiadamy 5000 zł, to oprocentowanie 2,25% na rachunku Zośka PRO będzie obowiązywało dla kwoty do 50 000 zł).
Oprocentowanie promocyjne dotyczy jedynie środków do 110% wysokości salda z zeszłego miesiąca (w przykładzie do 5500 zł); pozostałe środki oprocentowane są standardowo Oprocentowanie promocyjne dotyczy 10-krotności salda Konta Idealnego (w przykładzie: do 50 000 zł); pozostałe środki oprocentowane są standardowo
Odsetki ustalane są po zakończeniu miesiąca (jeśli jednego dnia nie spełniliśmy warunków, promocyjne oprocentowanie możemy otrzymać dopiero w następnym miesiącu) Odsetki ustalane są codziennie (jeśli danego dnia nie spełnimy warunków, wciąż możemy otrzymać promocyjne oprocentowanie w kolejnych dniach tego samego miesiąca)
W razie niespełnienia warunków środki podlegają standardowemu oprocentowaniu W razie niespełnienia warunków środki podlegają standardowemu oprocentowaniu

Konto oszczędnościowe Zośka powiązane jest z Kontem Idealnym. W przypadku rachunku Zośka PRO nie trzeba otwierać Konta Idealnego, jednak nie uzyska się wtedy podwyższonego do 2,25% oprocentowania.

Parametry Konta Idealnego

Konto Idealne jest sztandarowym rachunkiem Idea Banku. Poniżej przedstawiamy jego podstawowe parametry:

 • 0 zł - otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł - korzystanie z karty płatniczej;
 • 0 zł - przelewy wewnętrzne i zewnętrzne;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju;
 • 2,00% kwoty transakcji, min. 10,00 PLN za wypłatę z bankomatu za granicą.

Konto Zośka zdaniem redakcji

Konto Zośka zainteresować może klientów skupionych na systematycznym oszczędzaniu. Jeśli rachunek potraktujemy jak lokatę (czyli nie wypłacamy z niego środków, a jedynie powiększamy obecny kapitał), warunki otrzymania oprocentowania promocyjnego są proste do spełnienia. Jedynym ograniczeniem jest, że promocja obejmuje wyłącznie 110% zeszłomiesięcznego salda. Dużo zależy więc od pierwszego, otwierającego rachunek wpływu.

Konto Zośka PRO zdaniem redakcji

Konto Zośka PRO skierowane jest do klientów, którzy dysponują dużym kapitałem, a jednocześnie utrzymują relatywnie wysokie saldo na głównym rachunku. Promocyjne oprocentowanie można uzyskać do 10-krotności salda zgromadzonego na rachunku osobistym i nie ma konieczności dodatkowych zasileń konta w następnych miesiącach. Oprocentowanie standardowe jest co prawda podobne jak na koncie Zośka, ale niespełnienie warunków promocyjnych w jednym dniu (co przy aktywnym korzystaniu z ROR jest dość łatwe) nie przekreśla szans na podwyższone oprocentowanie w dniach kolejnych.

Jeżeli chcesz założyć Konto Zośka PRO, przejdź na .

Ocena: 3.5

 • oprocentowanie nominalne 2,25%
 • wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem
 • konieczność posiadania Konta Idealnego
 • konieczność spełniania dodatkowych warunków

Sylwetka Idea Banku

Idea Bank powstał w 1991 r. i koncentruje swoją ofertę na klientach biznesowych. Misją banku jest wspomaganie osób przedsiębiorczych w realizacji marzeń o własnym biznesie. Pomimo tej specjalizacji Idea Bank z sukcesem udostępnia konta i lokaty także klientom indywidualnym. Bank stawia w swojej działalności na innowacyjność i sam rozwija tą ideę, wprowadzając nowe produkty i usługi.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunków?

  2,25% w promocji i 1,0% standardowo.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Prowadzenie każdego z tych rachunków jest bezpłatne. Pierwszy w miesiącu przelew wewnętrzny jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 5 zł. Przelewy zewnętrzne i zlecenia stałe kosztują w przypadku ZOŚKA PRO 5 zł (za każdy). W przypadku Konta ZOŚKA nie ma możliwości realizacji przelewów zewnętrznych i zleceń stałych.

 • Gdzie założyć przez internet?

  Konto Zośka w wersji PRO możesz założyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.