Konto Zośka PRO w Idea Banku

Konto Zośka PRO w Idea Banku Źródło obrazka: strona Idea Banku

Dla klientów zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem Idea Bank uruchomił bezpłatny w prowadzeniu rachunek oszczędnościowy oferujący 2,15% w skali roku. Konto Zośka PRO jest dostępne dla wszystkich, jednak aby w pełni wykorzystać jego potencjał, konieczne będzie posiadanie konta oszczędnościowo-rozliczeniowego w Idea Banku.

Konto Zośka PRO skierowane jest do klientów, którzy dysponują dużym kapitałem, a jednocześnie utrzymują relatywnie wysokie saldo na Koncie Idealnym. Rachunek charakteryzuje się stosunkowo niezłym - jak na obecne warunki – oprocentowaniem, zaś jego parametry przedstawią się następująco:

 • 2,15% - podwyższone oprocentowanie po spełnieniu określonych warunków (efektywne oprocentowanie – przy uwzględnieniu warunku 10-krotności salda na Koncie Idealnym – wynosi 1,95%);
 • 1% - oprocentowanie standardowe;
 • 0 zł – otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 5 zł zlecenie stałe;
 • 0 zł pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 5 zł - każdy kolejny;
 • 5 zł za każdy przelew zewnętrzny;
 • 0 zł - wpłata/wypłata gotówkowa w oddziale.

Konto Zośka PRO – oprocentowanie

Jak już wspomnieliśmy, podwyższone oprocentowanie nie jest przyznawane bezwarunkowo. Aby je uzyskać, należy posiadać w Idea Banku konto osobiste i utrzymywać na nim kwotę wynoszącą co najmniej 1/10 środków zgromadzonych na Zośka PRO.

Przykładowo, jeśli na naszym Koncie Idealnym znajduje się 5000 zł, to oprocentowanie w wysokości 2,15% na rachunku Zośka PRO będzie obowiązywało dla kwoty do 50 000 zł. Jeśli będzie się tam znajdowało więcej środków, nadwyżka będzie oprocentowana w wysokości zaledwie 1%.

A co jeśli saldo naszego konta osobistego spadnie np. do 3000 zł? Wówczas podwyższone oprocentowanie obejmie jedynie 30 000 zł, a od reszty otrzymamy odsetki wynoszące w skali rocznej tylko 1%.

Taka zależność pomiędzy jednym kontem a drugim oznacza, że dla środków mających pokrycie na ROR efektywne oprocentowanie konta ZOŚKA PRO wynosi 1,95%. Natomiast dla wkładów bez pokrycia na rachunku ROR oprocentowanie wynosi tylko 1%

Tym, co wyróżnia Zośkę PRO wśród konkurencji, jest ustalanie odsetek na koniec każdego dnia (jednak ich kapitalizacja następuje ostatniego dnia miesiąca). To rozwiązanie ma istotną zaletę - jeśli w danym dniu nie spełnimy warunków związanych z wysokością salda, wciąż możemy otrzymać podwyższone oprocentowanie w kolejnych dniach tego samego miesiąca.

Jak założyć Konto Oszczędnościowe Zośka PRO?

Wniosek o otwarcie rachunku możemy złożyć na trzy sposoby – podczas wizyty w oddziale, dzwoniąc na infolinię lub online na stronie internetowej banku. Konto można aktywować przelewem autoryzacyjnym, za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku.

Parametry Konta Idealnego

Środki zgromadzone na koncie Zośka PRO będą podlegały podwyższonemu oprocentowaniu tylko wtedy, gdy jednocześnie otworzymy Konto Idealne. Przyjrzyjmy się więc podstawowym parametrom także i tego rachunku:

 • 0 zł - otwarcie i prowadzenie konta;
 • 0 zł - korzystanie z karty płatniczej;
 • 0 zł - przelewy wewnętrzne i zewnętrzne;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju;
 • 2,00% kwoty transakcji, min. 10,00 PLN za wypłatę z bankomatu za granicą.

Konto Zośka PRO zdaniem redakcji

W przypadku konta Zośka PRO, aby cieszyć się wyższymi zyskami, musimy spełnić pewne warunki. Podstawowym wymogiem otrzymania podwyższonego oprocentowania jest posiadanie konta oszczędnościowo-rozliczeniowego w Idea Banku. Służy ono przede wszystkim za podstawę wyliczenia, które środki będą objęte oprocentowaniem wynoszącym 2,15 proc.

Preferencyjne oprocentowanie można uzyskać do 10-krotności salda zgromadzonego na rachunku osobistym i nie ma konieczności dodatkowych zasileń konta w następnych miesiącach. Dodatkowo niespełnienie warunków w jednym dniu (co przy aktywnym korzystaniu z ROR jest dość łatwe) nie przekreśla szans na podwyższone oprocentowanie w dniach kolejnych, to zaś należy uznać za spory atut tego konta.

Jeżeli chcesz założyć Konto Zośka PRO, przejdź na .

Ocena: 3.5

 • oprocentowanie nominalne 2,15%
 • wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem
 • konieczność posiadania Konta Idealnego
 • konieczność spełniania dodatkowych warunków

Sylwetka Idea Banku

Idea Bank powstał w 1991 r. i koncentruje swoją ofertę na klientach biznesowych. Misją banku jest wspomaganie osób przedsiębiorczych w realizacji marzeń o własnym biznesie. Pomimo tej specjalizacji Idea Bank z sukcesem udostępnia konta i lokaty także klientom indywidualnym. Bank stawia w swojej działalności na innowacyjność i sam rozwija tą ideę, wprowadzając nowe produkty i usługi.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunków?

  2,15% dla środków do 10-krotności salda na koncie osobistym i 1,0% standardowo.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Pierwszy w miesiącu przelew wewnętrzny jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 5 zł. Przelewy zewnętrzne i zlecenia stałe kosztują 5 zł (za każdy).

 • Gdzie założyć przez internet?

  Konto Zośka PRO możesz założyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.