Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim i 100 zł premii za otwarcie

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim i 100 zł premii za otwarcie Źródłem obrazka jest strona ING

Konto z Lwem Direct jest reklamowane przez ING Bank Śląski jako wielofunkcyjne konto bankowe dla klientów, którzy większość operacji bankowych wykonują samodzielnie. W praktyce Konto z Lwem jest nowoczesnym kontem internetowym, niedrogim w prowadzeniu, bezpiecznym i przyjaznym dla użytkownika. Jeśli założysz rachunek do 30 listopada i będziesz z niego aktywnie korzystał, możesz zyskać 100 zł premii.

Konto z Lwem Direct jest uniwersalnym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Konto przeznaczone jest dla pełnoletnich osób fizycznych. Charakteryzuje się prostotą oferty, niskimi opłatami, przydatnymi narzędziami do kontroli wydatków oraz interesującym programem premiowym.

Parametry rachunku Konto z Lwem Direct

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim to konto internetowe i nowoczesne. Sprawdźmy, jak przedstawiają się opłaty i prowizje za podstawowe operacje w ramach tego konta.

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na konto.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę VISA, która umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych i internetowych;
  • istnieje także możliwość zamówienia karty z własnym zdjęciem w cenie 15 zł w ramach usługi Moja Karta ING;
  • możesz zamówić naklejkę zbliżeniową VISA. Za jej wydanie zapłacisz 15 zł, ale nie poniesiesz żadnych dodatkowych miesięcznych opłat;
  • do wyboru masz również kartę MasterCard w telefonie, umożliwiającą płatności zbliżeniowe telefonem HCE - do 28 grudnia 2017 r. użytkowanie tej karty jest bezpłatne (później - 7 zł);
 • za obsługę karty debetowej zapłacisz 7 zł/miesiąc. Opłaty możesz jednak uniknąć, jeżeli zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca (200 zł dla osób od 18. do 24. roku życia.);
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash;
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci, 2,50 zł za każdą kolejną;
 • 3% kwoty wypłaty za wypłaty gotówki za granicą + 3% za przewalutowanie transakcji;
 • 0 zł za wpłatę środków we wpłatomatach banku.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR złożone przez Internet;
 • 5 zł za zlecenie przelewu ekspresowego. Przelewy ekspresowe są realizowane w systemie Express ELIXIR i dochodzą na konto odbiorcy nawet w kilka minut;
 • 0 zł za zlecenia stałe;
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1 mln PLN. 10 zł za przelew SORBNET w kwocie równej lub wyższej od 1 mln zł;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 40 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 9 zł za wpłatę/wypłatę/przelew środków w oddziale banku.
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomacie ING i Planet Cash, 1,50 zł za sprawdzenie salda w pozostałych bankomatach;
 • 2 zł za dobrowolne ubezpieczenie karty debetowej – ubezpieczycielem jest PZU. Ochroną ubezpieczeniową objęte jest nieuprawnione użycie karty oraz gotówka pobrana z bankomatu;
 • 9 zł za wyciąg papierowy odbierany w oddziale banku (opłata pobierana, gdy klient zgłosi się po wyciąg).

Konto z Lwem Direct możesz założyć na .

100 zł za otwarcie konta

Nowi klienci ING, którzy od 1 kwietnia 2016 r. do 18 października 2017 r. nie posiadali w tym banku konta osobistego, mogą obecnie zyskać 100 zł premii za założenie Konta Direct. W tym celu należy:

 • do 30 listopada 2017 r. założyć rachunek wraz z kartą debetową i Otwartym Kontem Oszczędnościowym. Wniosek o rachunek możesz złożyć na ;
 • do 31 marca 2018 r. dokonać transakcje karta debetową lub BLIK-iem na łączną kwotę min. 1000 zł.

Więcej o promocji piszemy w tym artykule.

Karta wielowalutowa

Posiadacze kont osobistych w ING mogą korzystać także z karty wielowalutowej. Umożliwia ona wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze kwotę z odpowiedniego konta walutowego (jeśli na rachunku nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN razem z wymaganymi opłatami). Ważne: jeśli waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary lub funty, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach!

W ING konta walutowe można podłączyć do zwykłej karty Visa wydawanej do Konta z Lwem Direct. W systemie transakcyjnym należy wybrać naszą kartę, a następnie opcję "Podłącz konta walutowe". Wskazujemy, który rachunek chcemy podpiąć do karty, a następnie potwierdzamy kodem SMS.

Rachunek walutowy w ING prowadzony jest w euro, dolarach oraz funtach. Obsługa rachunku jest bezpłatna. Posiadając konta walutowe, można wymieniać waluty w ramach systemu transakcyjnego po konkurencyjnych spreadach w ramach kantoru.

Usługi oferowane w ramach rachunku Konto z Lwem Direct

Poza typowymi usługami dostępnymi w ramach konta internetowego, użytkownicy Konta z Lwem Direct mogą skorzystać z przydatnych narzędzi i usług, do których zaliczają się:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów. W promocji za pierwszą płatność BLIK-iem na Allegro możesz zyskać 20 zł.
 • Finansometr – intuicyjny system do zarządzania domowymi finansami. Jeżeli jesteś osobą oszczędną lub zamierzasz nią zostać, to Finansometr jest idealną usługą dla Ciebie! Korzystając z Finansometru możesz przeanalizować swoje przychody i wydatki według kategorii, dzięki czemu masz pełen obraz i kontrolę nad swoimi finansami domowymi.
 • Aplikacja mobilna Moje ING – aplikacja, która umożliwia dostęp do rachunku za pomocą telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego. Za pomocą aplikacji możesz m.in. wykonać przelew, znaleźć najbliższy bankomat lub oddział ING Banku Śląskiego.
 • Płatności HCE - płatności zbliżeniowe telefonem z kartą MasterCard;
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 2,0% w skali roku (więcej informacji o tym koncie oszczędnościowym znajdziesz w naszym zestawieniu kont oszczędnościowych).
 • Program "Moje rabaty" umożliwiający zakupy ze zniżką w sklepach tradycyjnych i internetowych.

Konto z Lwem dla Studenta

ING Bank Śląski proponuje studentom standardowe Konto z Lwem Direct, którego parametry opisaliśmy powyżej. Młodzi klienci mogą jednak zyskać nieco więcej. Jeżeli masz 18-26 lat, możesz bezpłatnie uzyskać pierwszą Moją Kartę ING (kartę debetową z własnym wzorem graficznym) oraz Kartę wirtualną ING Visa (płatności internetowe), a opłaty za kartę debetową unikniesz, dokonując transakcji na min. 200 zł.

Konto z Lwem Direct okiem redakcji

Rachunek osobisty w ING należy do najlepszych kont w kraju. Od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów – klienci doceniają nowoczesność i przystępność tego rachunku, renomę samego banku, jak i jasno określone warunki prowadzenia konta. Jedyne stałe opłaty za rachunek wiążą się z obsługą karty debetowej (7 zł) i wypłatami z bankomatów (bez prowizji tylko bankomaty własne i sieci Planet Cash).

Konto z Lwem jest obecnie jednym z bardziej atrakcyjnych rachunków internetowych na rynku. Dzięki karcie wielowalutowej, możesz płacić bez prowizji za granicą, a płatności HCE i BLIK dodatkowo ułatwiają codzienne zakupy, kiedy zapomnisz portfela. Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań i przystępnych opłat, rozważ założenie tego rachunku, a możesz zyskać nawet 100 zł premii za aktywność.

Ocena: 4.5

 • nawet 1100 zł w obecnych promocjach
 • karta wielowalutowa
 • HCE i BLIK
 • niezłe oprocentowanie konta oszczędnościowego (2,0% przez 4 miesiące)
 • dośc wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą (bank pobiera 3% kwoty wypłaty i dodatkowo prowizję za przewalutowanie)

Pytania i odpowiedzi

Nie, Konto z Lwem Direct jest tylko kontem indywidualnym. Do rachunku można ustanowić pełnomocnika.


Sylwetka ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta". ING to bank uniwersalny, ale i dość nowoczesny, systematycznie udoskonala swoją ofertę i wprowadza nowe funkcje dla klientów.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash – 0 zł, pozostałe - 2,50 zł (pierwsza wypłata w miesiącu bezpłatnie). Miesięczny koszt karty debetowej to 7 zł, jednak można go całkowicie uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto z Lwem w ING przyniesie dużo korzyści osobom, które poszukują nowoczesnego rachunku osobistego z dostępem internetowym i mobilnym oraz tym, którzy chcą bez prowizji płacić za granicą. Klienci, którzy chcą połączyć ROR z możliwością oszczędzania także będą zadowoleni z tego rachunku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Zyskujesz dostęp do nowoczesnej aplikacji mobilnej, aplikacji do zarządzania domowym budżetem (finansometr) oraz niezłe oprocentowanego konta oszczędnościowego (w promocji). Bank oferuje także karty wielowalutowe. W promocji Konta z Lwem Direct można zyskać 100 zł premii za aktywność.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera 3% od wypłaty środków w bankomatach za granicą i dolicza 3% za przewalutowanie transakcji. Tylko bankomaty ING i Planet Cash są bezpłatne, w pozostałych darmowa jest pierwsza wypłata w miesiącu, każda kolejna kosztuje 2,50 zł.

 • Gdzie założyć?

  Konto z Lwem Direct możesz założyć przez Internet, przechodząc na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.