Konto Proste Zasady w Getin Banku i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Konto Proste Zasady w Getin Banku i 2,5% na koncie oszczędnościowym Źródło obrazka: strona Getin Banku

Nową propozycję konta osobistego w Getin Banku cechuje przede wszystkim prostota. Konto Proste Zasady to ukłon w stronę tych klientów, którzy przejrzystą i zrozumiałą ofertę darmowego konta cenią wyżej niż niezliczoną liczbę bonusów i dodatkowych usług. Dokonanie zaledwie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu pozwala uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku.

Konto Proste Zasady pojawiło się w ofercie Getin Banku w październiku, zastępując dotychczas oferowane rachunki - Getin Up i Getin Up Free. Dotychczasowi klienci Getin Banku mogą w każdej chwili przekształcić swoje konta Getin Up w nowe.

Poniżej przedstawiamy podstawowe cechy Konta Proste Zasady: opłaty związane z prowadzeniem konta i korzystaniem z karty płatniczej oraz koszty operacji bankowych. Przyjrzymy się też dodatkowym usługom, które – pomimo maksymalnej prostoty – Getin Bank zdecydował się zaoferować posiadaczom rachunku.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady w Getin Banku?

Tabele opłat i prowizji mogą spowodować niemały ból głowy – szczególnie u tych, których niekoniecznie interesują zawiłości rynku kont osobistych. Oto główne parametry Konta Proste Zasady w Getin Banku:

 • konto jest nieoprocentowane;
 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu (standardowa opłata wynosi 8 zł miesięcznie);
 • w przypadku posiadaczy Konta Proste Zasady 18-26 prowadzenie konta jest bezpłatne niezależnie od dokonania wspomnianej transakcji.
 • 0 zł za wydanie standardowej karty debetowej MasterCard Debit; oprócz niej bank oferuje także:
  • MasterCard Dynamic CVC – karta jest wyposażona w wyświetlacz pokazujący zmienny kod CVC, który zwiększa bezpieczeństwo zakupów przez Internet; jej wydanie kosztuje 50 zł,
  • MasterCard Display – karta wyposażona w wyświetlacz, na którym pokazywany jest stan konta; opłata za wydanie tej karty wynosi 50 zł,
  • MasterCard Sticker (naklejka zbliżeniowa) – koszt wydania to 10 zł.
 • 0 zł za korzystanie z karty (niezależnie od jej rodzaju);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • prowizja w wysokości 4,5 % kwoty transakcji (min. 10 zł) za wypłatę z bankomatów za granicą;
 • prowizja 0,6% od kwoty wpłaty (min. 1 zł) za wpłatę gotówki we wpłatomatach poza placówką banku.
 • 0 zł za przelewy internetowe w polskiej walucie;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego i polecenie zapłaty;
 • 5,99 zł za przelew międzybankowy w placówce banku;
 • 20 zł za przelew SORBNET (lub 5,99 zł dla kwoty powyżej 1 mln zł);
 • 0,20% od kwoty polecenia wypłaty (min. 30 zł, max. 250 zł) za przelew SWIFT;
 • 10 zł za przelew europejski SEPA;
 • brak możliwości dokonywania przelewów natychmiastowych;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.
 • 0,99 zł za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie;
 • 4 zł za dodatkowe potwierdzenie przelewu w formie papierowej wydawane w placówce banku;
 • 30 zł za przesłanie karty kurierem;
 • 2,99 zł za wyciąg z konta (wysłany raz w miesiącu drogą listowną).

Należy wspomnieć, że bank przygotował też wersję rachunku osobistego dla osób w wieku 18-26 lat. W tym wariancie konta prowadzenie rachunku jest bezwzględnie bezpłatne, a jego posiadacz może dokonać wyboru karty debetowej spośród oferowanych przez bank wzorów.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Rachunek oszczędnościowy: nawet 2,50% do 200 000 zł

Posiadaczom Konta Proste Zasady bank oferuje bezpłatny rachunek oszczędnościowy. Dla nowych środków do 200 tys. zł obowiązuje promocyjne oprocentowanie na poziomie 2,50% (w skali roku przez 4 miesiące).

Dotychczasowi klienci Getin Banku mogą skorzystać z oprocentowania premiowego w wysokości od 1,25% do nawet 1,65% przy saldzie powyżej 500 tys. zł. Warunkiem otrzymania korzystniejszych warunków jest aktywne korzystanie z rachunku osobistego (trzeba zanotować miesięczne wpływy na konto o łącznej wysokości min. 1000 zł) oraz przypisanej do niego karty (dokonanie w miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł).

Podstawowe oprocentowanie dla środków powyżej 200 tys. zł waha się od 1 do 1,40% w skali roku, w zależności od nadwyżki na koncie oszczędnościowym. Raz w miesiącu wypłacisz pieniądze z konta oszczędnościowego bez żadnych kosztów, zaś koszt kolejnych wypłat to 9 zł.

Oferowany przez Getin Bank rachunek oszczędnościowy prezentuje się na tle konkurencji dość korzystnie, głównie z powodu wysokiego oprocentowania dla nowych środków do 200 tys. (2,50%). Trzeba jednak pamiętać, że promocja obowiązuje tylko do 14 stycznia 2018 r.

"Niezawodny pakiet" ubezpieczeń

Dla korzystających z Konta Proste Zasady Getin Bank przygotował Pakiet Niezawodny, czyli ubezpieczenie w zakresie usług medycznych i domowego assistance. Jeśli posiadacz rachunku zdecyduje się na tę opcję (ubezpieczenie jest dobrowolne i nie aktywuje się automatycznie w momencie podpisania umowy o otwarcie rachunku), przez pierwsze sześć miesięcy nie zapłaci ani złotówki należnych opłat. Po tym okresie bank będzie co miesiąc pobierał z konta 6 zł. Rezygnacja z Pakietu jest możliwa w każdej chwili, nawet zaraz po upłynięciu darmowych 6 miesięcy.

W ramach Pakietu Niezawodnego ubezpieczony ma prawo do odszkodowania m.in. w przypadku choroby lub awarii sprzętu RTV/AGD. W ciągu roku ubezpieczeniowego można skorzystać 7 razy z pakietu medycznego i 7 razy z assistance domowego.

Konto Proste Zasady za granicą

Często wyjeżdżasz z Polski? Jeśli tak, to zapewne chciałbyś mieć świadomość kosztów, które poniesiesz w związku z korzystaniem z konta w takich sytuacjach.

Za wypłatę gotówki z bankomatu poza granicami naszego kraju bank naliczy prowizję w wysokości 4,5%, jednak nie niższą niż 10 zł. Co ważne, nie zapłacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie. W przypadku płatności kartą MasterCard w krajach spoza strefy euro musimy liczyć się z podwójnym przewalutowaniem (najpierw według kursu MasterCard na euro, a następnie, zgodnie z kursem banku, na złote). W przypadku transakcji w euro płatność zostanie od razu rozliczona po kursie banku.

Inne usługi i bonusy dostępne w ramach rachunku

 • Nowoczesna aplikacja zapewniająca dostęp do rachunku przez urządzenia mobilne. Getin Mobile posiada funkcję logowania za pomocą odcisku palca, o ile telefon jest wyposażony w odpowiedni skaner.
 • BLIK - system płatności mobilnych dedykowany użytkownikom smartfonów. Umożliwia dokonywanie szybkich i wygodnych płatności w sklepach, punktach usługowych i przez Internet, a także wypłatę gotówki z bankomatu.
 • Płatności HCE. Getin Bank oferuje swoim klientom możliwość dokonywania wygodnych i bezpiecznych zakupów przy pomocy telefonu dzięki płatnościom zbliżeniowym HCE.
 • Ubezpieczenie "Ochrona Karty". Chroni przed nieuprawnionym użyciem karty (do kwoty 150 euro) oraz jej utratą wskutek kradzieży gotówki wypłaconej z bankomatu (do 6000 zł). Ubezpieczyciel zapewnia także pokrycie kosztów związanych z wydaniem dokumentów (w tym dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy itd.). Koszt ubezpieczenia to 4 zł miesięcznie.
 • Możliwość wyboru spersonalizownej karty płatniczej spośród 10 dostępnych wzorów. Oferta jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy młodzieżowej wersji konta.
 • 10% rabatu na bilety do kina i przekąski w sieci Cinema City. Wystarczy zapłacić kartą Getin Banku i poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu. Promocja trwa do 31 grudnia 2017 roku.
 • Płatności HCE. Getin Bank oferuje swoim klientom możliwość dokonywania wygodnych i bezpiecznych zakupów przy pomocy telefonu, dzięki płatnościom zbliżeniowym HCE.

Komentarz redakcji

Konto Proste Zasady w Getin Banku to oferta w sam raz dla tych, którzy od bankowości oczekują prostoty i niskich opłat. Choć bank przewiduje prowizję w wysokości 8 zł za prowadzenie rachunku, to w praktyce bardzo łatwo jej uniknąć. Nie zapłacimy także za wypłatę gotówki w bankomatach w Polsce oraz za przelew internetowy w polskiej walucie. Tym samym określenie „darmowe konto” nie wydaje się być w tym przypadku nadużyciem.

Nieco bardziej wymagający klienci również znajdą coś dla siebie. Getin Bank oferuje bowiem kilka interesujących usług dodatkowych - przede wszystkim propozycję rachunku oszczędnościowego z korzystnym oprocentowaniem 2,50% dla nowych środków. Na uwagę zasługuje też kompleksowa oferta ubezpieczeniowa, z której (po bezpłatnym, półrocznym okresie) można skorzystać już za 6 złotych miesięcznie. Za dodatkową opłatą otrzymamy także najnowocześniejszą kartę debetową, za korzystanie z której nie zapłacimy już później ani złotówki.

Ocena: 4.0

 • 2,7% na rachunku oszczędnościowym
 • łatwa do uniknięcia opłata za prowadzenie rachunku
 • szeroki wachlarz oferty ubezpieczeniowej
 • HCE i BLIK
 • skromny zakres usług dodatkowych


Sylwetka Getin Banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, który działa pod dwiema markami: Getin Bank - dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji - oraz Noble Bank - bankowość prywatna dla zamożnych klientów.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne pod warunkiem wykonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę w wysokości 8 zł. Bezpłatne są także przelewy krajowe przez Internet oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Posiadacz konta nie zapłaci również ani złotówki za korzystanie z karty.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Proste Zasady to dobre rozwiązanie dla osób dokonujących na co dzień operacji bankowych oraz tych, które od konta oczekują przede wszystkim niskich opłat i przejrzystych warunków korzystania z rachunku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Niskie opłaty, ciekawa oferta usług ubezpieczeniowych (Pakiet Niezawodny) oraz rachunek oszczędnościowy z korzystnym oprocentowaniem (2,5% w skali roku).

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Skromna oferta związana z personalizacją konta.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.