Konto Oszczędnościowe BGŻOptima

Konto Oszczędnościowe BGŻOptima Źródło obrazka: strona BGŻOptima

Konto Oszczędnościowe BGŻOptima to darmowy i nieźle oprocentowany rachunek bankowy. Bank promuje go hasłem "Konto nieustająco zarabiające", oferując 2,2% w skali roku dla nowych środków do 150 000 zł. Konto w BGŻOptima wyróżnia się na rynku - nie jest typowym rachunkiem do oszczędzania, a raczej hybrydą rachunku osobistego z kontem oszczędnościowym, o czym przekonasz się czytając naszą analizę.

Aktualne oprocentowanie Konta Indywidualnego wynosi 2,2% w skali roku dla nowych środków zgromadzonych na rachunku. To, co wyróżnia ten rachunek na tle innych kont oszczędnościowych to fakt, iż możesz swobodnie dokonywać darmowych wypłat środków z konta na rachunek powiązany oraz konta w innych bankach (oczywiście bez utraty odsetek). Bezpłatne jest także zdefiniowane i realizacja zlecenia stałego.

Parametry konta oszczędnościowego BGŻOptima

Poniżej prezentujemy parametry rachunku oszczędnościowego BGŻOptima:

 • oprocentowanie wynosi 2,2% dla nowych środków do kwoty 150 000 zł oraz 1,7% dla nowych środków ponad 150 000 zł. Za nowe środki banku uznaje nadwyżkę ponad saldo kont i lokat w BGŻOptima na dzień 7 kwietnia 2017 r. (jeżeli jesteś nowym klientem banku, to automatycznie spełniasz ten warunek). Propozycja jest ważna do 26 lipca 2017 r.;
 • oprocentowanie standardowe wynosi 1,5%;
 • jeżeli nie jesteś jeszcze posiadaczem Indywidualnego Konta BGŻOptima, rozważ skorzystanie z promocyjnej 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej, której oprocentowanie wynosi 3,0% w skali roku dla środków do 20 000 zł, lub z kwartalnej Lokaty Bezkompromisowej, oprocentowanej na poziomie 2,5% dla środków do 100 000 zł. Oba depozyty możesz „bezkarnie” zerwać przed terminem umownym z zachowaniem wypracowanych odsetek. Możesz skorzystać zarówno z jednej z promocyjnych lokat, jak i z promocji Konta Oszczędnościowego BGŻOptima. Wpłacając 120 000 zł, możesz 100 000 zł ulokować na Lokacie Bezkompromisowej z oprocentowaniem 2,5%, a 20 000 zł wpłacić na Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,2%. Lokatę Bezkarną lub Lokatę Bezkompromisową otwierasz na etapie zakładania bezpłatnego Konta Oszczędnościowego BGŻOptima - pamiętaj, że możesz wybrać tylko jedną z nich;
 • środki na rachunku kapitalizowane są co miesiąc;
 • minimalna wymagana kwota na rachunku to 1 zł. Nie musisz także regularnie zasilać swojego konta, jeżeli nie chcesz;
 • możesz swobodnie wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za przelewy do innego banku krajowego;
 • 0 zł za zlecenie, modyfikację i realizację zlecenia stałego;
 • za pośrednictwem Konta Indywidualnego w BGŻOptima możesz inwestować w fundusze inwestycyjne (a wybór jest spory, bo można wybierać spośród ponad 150 funduszy);
 • konto BGŻOptima jest także dostępne w wersjach: wspólnej – do wspólnego oszczędzania oraz junior – do oszczędzania na przyszłość swoich dzieci. Parametry wszystkich tych kont są takie same jak Konta Indywidualnego, opisanego powyżej.

Proces zakładania konta indywidualnego BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej lub Lokaty Bezkompromisowej

Proces zakładania Konta BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej lub Lokaty Bezkompromisowej, począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty przebiega następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet na stronie banku. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na stronie BGŻOptima o założenie Konta Oszczędnościowego. Najbardziej korzystnie jest otworzyć konto wraz z Lokatą Bezkarną 3,0% dla środków do 20 000 zł lub Lokatą Bezkompromisową 2,5% dla środków do 100 000 zł. Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 10 minut.
 2. Pamiętaj, że możesz otworzyć tylko jedną Lokatę Bezkompromisową LUB tylko jedną Lokatę Bezkarną.
 3. Obie lokaty są dostępne wyłącznie dla klientów, którzy w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawarcia umowy dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie byli posiadaczami tego rachunku. Jeżeli więc posiadałeś już Konto Oszczędnościowe, zamknąłeś je, a teraz otwierasz je ponownie - możesz założyć wyłącznie 3-miesięczną lokatę standardową.
 4. Podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę Bezkarną (do 20 tys. zł) lub na Lokatę Bezkompromisową (do 100 tys. zł).
 5. Przelewasz podaną kwotę (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na Twoje Konto Indywidualne BGŻOptima) lub na Lokacie Bezkompromisowej. Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima, pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę, i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 6. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.

Ocena: 4.5

 • niezłe oprocentowanie konta oszczędnościowego
 • bardzo dobre lokaty kwartalne (3,0% lub 2,5%) w pakiecie
 • brak opłat za konto i wszystkie operacje bankowe

Sylwetka BGŻOptima

BGŻOptima powstał w 2011 r. z inicjatywy dawnego Banku Gospodarki Żywnościowej jako instytucja specjalizująca się wyłącznie w oszczędzaniu. Obecnie bank jest częścią BGŻ BNP Paribas, jednak zachował swoją nazwę. BGŻOptima nastawiony jest na pomnażanie oszczędności i ma to odbicie w ofercie - znajdziemy tu nieźle oprocentowany rachunek oszczędnościowe oraz lokaty terminowe, ale także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  Oprocentowanie dla nowych środków (wg stanu na 07.04.2017 r.) wynosi 2,2% w skali roku dla środków do 150 000 zł i 1,7% dla środków ponad 150 000 zł. Oprocentowanie standardowe wynosi 1,5%.

  Konto warto założyć z kwartalną Lokatą Bezkarną ze stałym oprocentowaniem 3,0% (do 20 tys. zł) lub z Lokatą Bezkompromisową oprocentowaną na 2,5% (do 100 tys. zł). Unikalną cechą tych depozytów jest możliwość ich zerwania BEZ utraty odsetek.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  W przypadku tego konta sprawa jest prosta - prowadzenie konta i przelewy są bezpłatne. Dzięki temu masz dużą elastyczność w dysponowaniu swoimi środkami.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.