Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima

Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima Źródło obrazka: strona BGŻOptima

Konto Oszczędnościowe Smart BGŻOptima to darmowy i nieźle oprocentowany rachunek bankowy. Bank oferuje na nim 2,2% w skali roku dla nowych środków do 150 000 zł. Konto w BGŻOptima wyróżnia się na rynku - nie jest typowym rachunkiem do oszczędzania, a raczej hybrydą rachunku osobistego z kontem oszczędnościowym, o czym przekonasz się czytając naszą analizę.

Aktualne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Smart wynosi 2,2% w skali roku dla nowych środków zgromadzonych na rachunku. To, co wyróżnia ten rachunek na tle innych kont oszczędnościowych, to fakt, iż możesz swobodnie dokonywać darmowych wypłat środków z konta na rachunek powiązany oraz konta w innych bankach (oczywiście bez utraty odsetek). Bezpłatne jest także zdefiniowane i realizacja zlecenia stałego.

Parametry Konta Oszczędnościowego Smart BGŻOptima

Poniżej prezentujemy parametry rachunku oszczędnościowego BGŻOptima:

 • oprocentowanie wynosi 2,2% dla nowych środków do kwoty 150 000 zł oraz 1,5% dla nowych środków ponad 150 000 zł. Za nowe środki banku uznaje nadwyżkę ponad saldo kont i lokat w BGŻOptima na dzień 12 lipca 2017 r. Propozycja jest ważna do 26 października 2017 r. i obowiązuje tylko nowych klientów banku;
 • pozostałe środki w okresie promocji oprocentowane są stawką 1,3%;
 • oprocentowanie standardowe wynosi 0,7%;
 • jeżeli nie jesteś jeszcze posiadaczem Konta Oszczędnościowego Smart BGŻOptima, rozważ skorzystanie z promocyjnej 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej, której oprocentowanie wynosi 3,0% w skali roku dla środków do 20 000 zł, lub z kwartalnej Lokaty Bezkompromisowej, oprocentowanej na poziomie 2,5% dla środków do 100 000 zł. Oba depozyty możesz „bezkarnie” zerwać przed terminem umownym z zachowaniem wypracowanych odsetek. Możesz skorzystać zarówno z jednej z promocyjnych lokat, jak i z promocji Konta Oszczędnościowego BGŻOptima. Wpłacając 120 000 zł, możesz 100 000 zł ulokować na Lokacie Bezkompromisowej z oprocentowaniem 2,5%, a 20 000 zł wpłacić na Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,2%. Lokatę Bezkarną lub Lokatę Bezkompromisową otwierasz na etapie zakładania bezpłatnego Konta Oszczędnościowego BGŻOptima - pamiętaj, że możesz wybrać tylko jedną z nich;
 • środki na rachunku kapitalizowane są co miesiąc;
 • minimalna wymagana kwota na rachunku to 1 zł. Nie musisz także regularnie zasilać swojego konta, jeżeli nie chcesz;
 • możesz swobodnie wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za przelewy do innego banku krajowego;
 • 0 zł za zlecenie, modyfikację i realizację zlecenia stałego;
 • za pośrednictwem Konta Indywidualnego w BGŻOptima możesz inwestować w fundusze inwestycyjne (a wybór jest spory, bo można wybierać spośród ponad 150 funduszy).

Wniosek o Konto Oszczędnościowe wraz z Lokatą na 3% możesz założyć na .

Zakładanie Konta Oszczędnościowego BGŻOptima z lokatą

Proces zakładania Konta BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej lub Lokaty Bezkompromisowej, począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty przebiega następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet na stronie banku. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na o założenie Konta Oszczędnościowego. Najbardziej korzystnie jest otworzyć konto wraz z Lokatą Bezkarną 3,0% dla środków do 20 000 zł lub Lokatą Bezkompromisową 2,5% dla środków do 100 000 zł. Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 10 minut.
 2. Podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę Bezkarną (do 20 tys. zł) lub na Lokatę Bezkompromisową (do 100 tys. zł).
 3. Przelewasz podaną kwotę (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na Twoje Konto Oszczędnościowe BGŻOptima) lub na Lokacie Bezkompromisowej. Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima, pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę, i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 4. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje Konto Oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.

Ocena: 4.5

 • niezłe oprocentowanie konta oszczędnościowego
 • bardzo dobre lokaty kwartalne (3,0% lub 2,5%) w pakiecie
 • brak opłat za konto i wszystkie operacje bankowe
 • brak możliwości dokonywania przelewów na rachunki inne niż powiązany


Sylwetka BGŻOptima

BGŻOptima powstał w 2011 r. z inicjatywy dawnego Banku Gospodarki Żywnościowej jako instytucja specjalizująca się wyłącznie w oszczędzaniu. Obecnie bank jest częścią BGŻ BNP Paribas, jednak zachował swoją nazwę. BGŻOptima nastawiony jest na pomnażanie oszczędności i ma to odbicie w ofercie - znajdziemy tu nieźle oprocentowany rachunek oszczędnościowe oraz lokaty terminowe, ale także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia.

Konto w pigułce

 • Ile wynosi oprocentowanie rachunku?

  Oprocentowanie dla nowych środków (wg stanu na 12.07.2017 r.) wynosi 2,2% w skali roku dla środków do 150 000 zł i 1,5% dla środków ponad 150 000 zł. Oprocentowanie dla pozostałych środków wynosi 1,3%, a oprocentowanie standardowe poza promocją - 0,7%.

  Konto warto założyć z kwartalną Lokatą Bezkarną ze stałym oprocentowaniem 3,0% (do 20 tys. zł) lub z Lokatą Bezkompromisową oprocentowaną na 2,5% (do 100 tys. zł). Unikalną cechą tych depozytów jest możliwość ich zerwania BEZ utraty odsetek.

 • Jakie są opłaty za rachunek i przelewy?

  W przypadku tego konta sprawa jest prosta - prowadzenie konta i przelewy są bezpłatne. Dzięki temu masz dużą elastyczność w dysponowaniu swoimi środkami.

 • Gdzie założyć?

  Wniosek o konto wraz z lokatą 3% możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.