Konto Osobiste w Orange Finanse

Konto Osobiste w Orange Finanse Źródło obrazka: strona Orange Finanse

Konto Osobiste w Orange Finanse (produkty bankowe dostarcza mBank) pojawiło się na rynku w październiku 2014 r. i od razu wprowadziło sporo zamieszania w branży. Koncentracja na rozwiązaniach mobilnych, brak opłat za prowadzenie rachunku i kartę debetową i wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy - składają się na naprawdę konkurencyjne konto osobiste, które można polecić każdemu, nie tylko osobom oszczędnym.

Rachunek w Orange Finanse oferuje w ramach promocji „Dobry Start z Orange Finanse, jesień 2017” dostęp do dobrze oprocentowanego Konta Oszczędnościowego i gwarancję niezmienności podstawowych opłat przez 2 lata. Z kolei osoby posiadające abonament lub telefon na kartę w sieci telefonicznej Orange mogą liczyć na comiesięczny zwrot w wysokości 10 zł przez rok.

Najważniejsze parametry Konta Osobistego w Orange Finanse

Konto Osobiste w Orange Finanse charakteryzuje się niskimi opłatami i korzystnymi dodatkowymi usługami. Poniżej przedstawiamy najbardziej istotne koszty związane z tym kontem:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej – do rachunku wydawana jest karta MasterCard Paypass z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych oraz naklejka zbliżeniowa. Wizerunek karty MasterCard prezentujemy poniżej (źródłem obrazka jest strona Orange Finanse):

Karta płatnicza do konta w Orange Finanse

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju (w ramach bezpłatnej usługi);
 • 10 zł za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą + 2 lub 3% prowizji za przewalutowanie transakcji.
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe;
 • 0 zł za przelewy na numer telefonu i profil facebookowy;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy w systemie BlueCash;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za ustanowienie i realizację polecenia zapłaty;
 • 35 zł za przelew SORBNET;
 • 5 zł za przelew SEPA;
 • 20 zł za przelew walutowy (+ koszty przewalutowania);
 • brak możliwości dokonywania przelewów, wpłat i wypłat w oddziale banku.
 • 2 zł za zmianę PIN w bankowości elektronicznej oraz przez telefon;
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 5 zł za wyciągi papierowe.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Promocja „Dobry Start z Orange Finanse, jesień 2017”

Dla klientów, którzy założą rachunek w ramach promocji „Dobry Start z Orange Finanse, jesień 2017”, są Mobilnymi Klientami Orange lub Klientami Orange na kartę, bank przygotował ciekawą ofertę: gwarantowany brak opłat za niektóre operacje bankowe i to przez okres 24 miesięcy oraz atrakcyjne produkty dodatkowe. Aby wziąć udział w akcji promocyjnej należy:

 • do dnia 1 lutego 2018 r. (włącznie) otworzyć Konto Osobiste;
 • upoważnić bank do przekazywania do Orange danych osobowych objętych tajemnicą bankową oraz Orange do przekazania danych osobowych do banku.

Z promocji wykluczone są osoby, które w okresie od 2 października 2014 r. do momentu przystąpienia do promocji posiadały w Orange Finanse dowolny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Mobilnym Klientem Orange jest osoba posiadająca Konto Abonenckie, na którym ma co najmniej jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange (nju mobile w tej promocji nie jest brane pod uwagę). W promocji mogą także wziąć udział osoby korzystające z usług przedpłaconych w ramach oferty Orange na kartę, które dokonały rejestracji numeru telefonu.

Gwarancja niezmienności opłat przez 24 miesiące

Osobom, które spełnią powyższe warunki, bank gwarantuje przez 24 miesięcy:

 • zwolnienie z opłat za otwarcie i prowadzenie Konta Osobistego;
 • zwolnienie z opłat za wydanie i użytkowanie karty debetowej (pod warunkiem wystąpienia o kartę podczas wnioskowania o konto);
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów;
 • bezpłatne przelewy internetowe.

W przypadku uczestników promocji, którzy dopiero przenoszą numer do Orange, zwolnienie z opłat obowiązuje od momentu przeniesienia numeru. Po okresie 24 miesięcy opłaty za konto będą pobierane zgodnie z obowiązującą Taryfą prowizji i opłat.

Inne profity

Nie są to jednak jedyne bonusy czekające na nowych klientów Orange Finanse. Klienci, którzy spełnią wszystkie warunki promocji, mogą również skorzystać z dodatkowych produktów. Należą do nich:

 1. Konto Oszczędnościowe – w ramach promocji oprocentowanie tego konta wynosi 3,6% w skali roku dla kwot do 10 000 zł przez pierwsze 6 miesięcy (natomiast standardowe oprocentowanie rachunku zamyka się w granicach od 0,5% do 1%). Promocyjne oprocentowanie będzie przysługiwało klientowi pod warunkiem wykonania w danym miesiącu kalendarzowym płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Uczestnik promocji może otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe na preferencyjnych warunkach. Bank zastrzega sobie prawo do zmiany oprocentowania w trakcie trwania promocji, maksymalnie 0,5 punktu procentowego, jeżeli stopy procentowe zmienione zostaną o 0,20 punktu procentowego.
 2. Bonus na pierwszą transakcję po otwarciu Konta Osobistego - 1 zł.

10 zł mniej za fakturę Orange i doładowanie telefonu w promocji „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2017"

Nowi klienci Orange Finanse, którzy założą konto do dnia 1 lutego 2018 r. i posiadają jednocześnie abonament w sieci Orange, mogą co miesiąc zyskać dodatkowo 10 zł premii, przystępując równolegle do kolejnej akcji promocyjnej „Super Bank dla Klientów Orange". Z tej edycji promocji mogą skorzystać także właściciele telefonów na kartę - Orange co miesiąc doładuje im telefon kwotą 10 zł (jeżeli posiadasz i abonament, i telefon na kartę przysługuje Ci prawo do premii wyłącznie na jeden numer telefonu).

Z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, które od 2 października 2014 r. do momentu przystąpienia do promocji były posiadaczami dowolnego rachunku osobistego w Orange Finanse.

Maksymalny zwrot, na jaki można liczyć, to 120 zł w ciągu roku (10 zł przez 12 miesięcy). Warunkiem uzyskania zwrotu w danym miesiącu kalendarzowym jest wykonanie płatności bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł.

Dodatkowe atuty

Posiadacze Konta Osobistego w Orange Finanse mogą także skorzystać z następujących usług:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów. W promocji za płatność BLIK-iem na Ravelo.pl możesz zyskać 20 zł.
 • Android Pay - płatności zbliżeniowe telefonem od Google. W promocji możesz zyskać 40 zł za wykonanie 15 płatności w tej usłudze.
 • Strefa Korzyści – jest to specjalny program zniżek dla klientów Orange Finanse, polegający na tańszych zakupach u partnerów banku (informacje o możliwych zniżkach dostaniemy także na telefon komórkowy, kiedy będziemy w pobliżu danego sklepu) – płacimy w wybranych sklepach kartą do konta i otrzymujemy maksymalnie 760 zł zwrotu od banku z tytułu takiej transakcji.

Konto w Orange Finanse okiem redakcji

Rachunek w Orange Finanse to odpowiedź na oczekiwania osób, które cenią rozwiązania mobilne, proste taryfy opłat i prowizji oraz korzystne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Konto osobiste można docenić za brak opłat za prowadzenie rachunku i kartę debetową oraz wysokie 3,6% na rachunku oszczędnościowym, dzięki czemu można je polecić osobom oszczędnym. Klienci, którzy poszukują nowoczesności i atrakcyjnych okazji, powinni zainteresować się Strefą Okazji, aplikacją mobilną czy przelewami na telefon i Facebooka.

Rachunek w Orange Finanse jest obecnie jednym z ciekawszych kont osobistych na rynku, które w dużej mierze bazuje na dokonaniach mBanku. Jeśli jesteś osobą, która w bankowości stawia na nowoczesne i proste rozwiązania, a jednocześnie nie chcesz płacić za konto i kartę, rozważ założenie rachunku w Orange Finanse.

Ocena: 4.0

 • bezpłatne prowadzenie konta, obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów w kraju
 • BLIK
 • wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe
 • wysoka opłata za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą

Pytania i odpowiedzi

Nie, konto w Orange Finanse prowadzone jest tylko jako rachunek indywidualny.


Sylwetka Orange Finanse

Orange Finanse pojawiło się na polskim rynku bankowym w październiku 2014 r. jako efekt współpracy mBanku i sieci Orange (stąd też pełna nazwa banku – „Orange Finanse produkty bankowe dostarcza mBank”). Marka jest połączeniem rozwiązań mobilnych internetowego mBanku i nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych zapewnianych przez Orange.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, karta debetowa – 0 zł, przelewy krajowe – 0 zł. Wypłaty z bankomatów w Polsce są darmowe (w ramach bezpłatnej usługi). Dla uczestników promocji „Dobry Start z Orange Finanse, jesień 2017” powyższe usługi przez 2 lata będą bezpłatne.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek w Orange Finanse przyniesie wymierne korzyści klientom sieci Orange oraz osobom oszczędnym, poszukującym nowoczesnego, darmowego konta osobistego.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Posiadacze konta w Orange Finanse w promocji mogą skorzystać z wysoko oprocentowanego konta osobistego oraz otrzymać nawet 120 zł premii, o ile są abonentami Orange.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowe oprocentowanie konta oszczędnościowego jest dosyć niskie. 

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o rachunek możesz założyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.