Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i 3% na koncie oszczędnościowym!

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i 3% na koncie oszczędnościowym! Źródło obrazka: strona Alior Banku

Największą zaletą konta osobistego w Alior Banku jest elastyczność – to Ty decydujesz, które z oferowanych przez bank korzyści są dla Ciebie najbardziej interesujące. Opłaty za rachunek są dość przystępne, a dla osób poniżej 26 lat jego prowadzenie jest bezpłatne. Dodatkowo możesz otrzymać 3% na koncie oszczędnościowym. Czy Konto Jakże Osobiste rzeczywiście ma szansę spełnić oczekiwania najbardziej wybrednych klientów?

Już w listopadzie 2017 r. Konto Jakże Osobiste będzie jedynym z klasycznych rachunków osobistych oferowanych przez Alior Bank. Tym bardziej istotne było więc dopasowanie oferty do jak najszerszego grona klientów. Pomysłem banku na osiągnięcie elastyczności konta jest możliwość doboru korzyści według własnych potrzeb - może być to m.in. moneyback, wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym albo ubezpieczenie w podróży.

Posiadacze innych rachunków w Alior Banku (m.in. wycofanych już Kont Wyższej Jakości i Konta Rozsądnego) mogą zmieniać swój rachunek na Konto Jakże Osobiste w placówkach Banku. Po zmianie zostanie zachowany: numer rachunku, historia rachunku oraz ustawione płatności.

Zacznijmy jednak od podstaw. Choć lubimy być rozpieszczani ofertami dopasowanymi do naszych potrzeb, to w przypadku kont osobistych najważniejszą kwestią są opłaty związane z prowadzeniem rachunku, korzystaniem z karty i dokonywaniem operacji bankowych. Jak w tym kontekście przedstawia się propozycja Konta Jakże Osobistego?

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste w Alior Banku?

Przedstawiamy cennik najważniejszych opłat i prowizji, o których musi pamiętać każdy, kto rozważa założenie nowego konta osobistego.

 • konto jest nieoprocentowane;
 • 0zł za prowadzenie rachunku dla osób poniżej 26. roku życia; pozostali klienci mogą uniknąć opłaty pod warunkiem zapewnienia każdego miesiąca jednorazowego wpływu na konto o wartości co najmniej 1 500 zł; w przeciwnym wypadku bank naliczy im opłatę w wysokości 10 zł.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej Debit MasterCard Zbliżeniowej; wizerunek karty przedstawiamy poniżej:

 • 0 zł za korzystanie z karty pod warunkiem dokonania w miesiącu transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty o łącznej wartości min. 300 zł (standardowa opłata to 5 zł); płatności za pomocą Android Pay również mogą pomóc w uniknięciu opłaty, gdyż są traktowane jako transakcje kartowe;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku;
 • 2,50 zł za wypłatę gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce;
 • 5 zł za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą (brak dodatkowej prowizji za przewalutowanie po kursie banku);
 • 0,35 % prowizji (min. 1 zł) za wpłatę gotówki we wpłatomatach Planet Cash;
 • 0,6 % prowizji (min. 1 zł) za wpłatę gotówki w pozostałych wpłatomatach.
 • 0 zł za przelewy internetowe w polskiej walucie;
 • 8 zł za przelew międzybankowy w placówce banku;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy w systemach BlueCash (do 5 000 zł) i Express Elixir (od 5 000 do 20 000 zł);
 • 32 zł za przelew SORBNET (lub 15 zł dla kwoty powyżej 1 mln zł);
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 30 zł za przelew SWIFT;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego i polecenia zapłaty;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.
 • 0 zł za kody SMS do autoryzacji zleceń;
 • 0 zł za wyciąg wysłany drogą elektroniczną, 5 zł za wyciąg wysłany listem/odebrany w oddziale;
 • 5 zł za sprawdzenie salda rachunku w bankomacie.

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Korzyści do wyboru: dwie za darmo, za kolejne zapłacimy

Elastyczność oferty Konta Jakże Osobistego w Alior Banku objawia się tym, że posiadacz takiego rachunku może dowolnie wybierać spośród dodatkowych korzyści i dokonywać ich wymiany. Dwie z nich przysługują klientom całkowicie za darmo, a za każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 3,50 zł miesięcznie.

W katalogu dostępnych do wyboru korzyści znajduje się aż 9 bonusów. Przeanalizujmy je, aby łatwiej było określić ich opłacalność.

 1. Wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wybór tej korzyści powinien rozważyć każdy, kto regularnie wypłaca gotówkę i chciałby uniknąć niepotrzebnych opłat.
 2. Wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą. Jesteś za granicą i potrzebujesz gotówki? To korzyść właśnie da Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że choć bank nie naliczy opłaty w wysokości 5 zł, to przewalutowanie nastąpi po kursie banku (które jest zwykle mało korzystne).
 3. Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: 3,0% w skali roku dla salda do 20 000 zł do 30 czerwca 2018 r. w promocji. W praktyce korzyść oznacza, że oprocentowanie Twoich środków (już po 3-miesięcznym okresie promocyjnego oprocentowania 2%) będzie równe stawce WIBID1M. Przy ustalaniu wysokości oprocentowania bank nie pomniejszy jej o 0,5 p.p. - tak, jak to czyni w przypadku klientów niekorzystających z bonusu. Więcej o rachunku oszczędnościowym piszemy w dalszej części tekstu.
 4. Limit na koncie bez odsetek: przez 10 dni w miesiącu można korzystać z limitu, nie płacąc odsetek od zadłużenia, o ile nie przekracza ono 1 000 zł. Zapłacisz jedynie opłatę za przyznanie limitu (2% przyznanej kwoty, jednak nie mniej niż 75 zł). Uwaga! Z tej korzyści można skorzystać tylko raz w miesiącu – jeśli na rachunek wpłyną środki likwidujące zadłużenie, to kolejny raz z promocji będziesz mógł skorzystać dopiero w następnym miesiącu kalendarzowym.
 5. Zwrot 1% za płatność telefonem (Blik, HCE i Android Pay) do 20 zł miesięcznie. To ciekawa propozycja dla klientów aktywnie korzystających z płatności mobilnych. Aby zgarnąć bonus w maksymalnej wysokości (20 zł), trzeba więc dokonać w ten sposób płatności na kwotę 2000 zł. Należy dodać, że na rynku funkcjonują obecnie korzystniejsze oferty tego typu, gwarantujące nawet 5 % zwrotu.
 6. Ubezpieczenie w podróży za granicą, które pokryje m.in. koszty leczenia (suma ubezpieczenia to w tym przypadku 75 tys. zł), następstwa nieszczęśliwych wypadków (60 tys. zł) czy zgubienie bagażu (750 zł). Jedziesz na wakacje? Zdecydowanie warto, byś zastanowił się nad wyborem tej korzyści.
 7. Pakiet assistance: pomoc fachowców w razie nieprzewidzianych wypadków. Pakiet obejmuje ubezpieczenie samochodowe, domowe i medyczne. Dla przykładu: ubezpieczyciel może wypłacić nam nawet po 800 zł za naprawę lub holowanie pojazdu (2 razy w ciągu roku) oraz 900 zł za interwencję fachowca w przypadku awarii sprzętu domowego (bez limitu ilości zdarzeń). Wystarczy zgłosić awarię pod czynny całą dobę numer telefonu ubezpieczyciela. W pakiecie medycznym oferta obejmuje 600 zł zwrotu za wizytę lekarza po nieszczęśliwym wypadku oraz 400 zł za wizytę pielęgniarki.
 8. Pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną. Regularna opłata za każdy przelew natychmiastowy to 5 zł. Jeśli często dokonujesz takich przelewów, to dzięki tej korzyści możesz sporo zaoszczędzić.
 9. Mastercard Priceless Specials. To program lojalnościowy, dzięki któremu otrzymujesz punkty, dokonując płatności za pomocą karty MasterCard u partnerów programu (w sklepach stacjonarnych i przez Internet). W tym miejscu należy wspomnieć, że niektóre banki oferują udział w nim za darmo w ramach standardowej oferty. Zdobyte punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody (m.in. vouchery na zakupy, bilety do kina, multimedia, akcesoria kuchenne czy zabawki dla dzieci).

Wymiana korzyści odbywa się dość sprawnie. Możemy jej dokonać w dowolnym momencie za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej lub w oddziale. Wybrany przez nas bonus jest aktywny już następnego dnia. Wyjątkiem jest jedynie Program MasterCard Priceless Specials, którego aktywacja może potrwać nawet 10 dni roboczych. Jeśli chcemy zrezygnować z korzyści, przestaje ona być aktywna pierwszego dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Konto oszczędnościowe: 3% dla kwot do 20 000 zł

Alior Bank proponuje posiadaczom Konta Jakże Osobistego bezpłatny rachunek oszczędnościowy. Na szczególnie korzystne warunki mogą liczyć nowi klienci Alior Banku – przez pierwsze 3 miesiące skorzystają oni z podwyższonego oprocentowania na poziomie 2% w skali roku. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc. Podstawowe oprocentowanie ustalane jest w oparciu o stawkę WIBID1M pomniejszoną o 0,5 p.p. (obecnie wynosi 0,96%).

Jeśli jako korzyść do Konta Jakże Osobistego wybierzesz wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, to do 30 czerwca 2018 r. oprocentowanie dla kwot do 20 000 zł wyniesie aż 3% w skali roku! Środki powyżej tej granicy oprocentowane są według stawki WIBID1M pomniejszonej o 0,5 p.p.

Do rachunku może zostać wydana karta MasterCard Debit. Wydanie karty kosztuje 10 zł, a korzystanie z niej – 3 zł miesięcznie. Posiadacz konta oszczędnościowego może co miesiąc dokonać jednej bezpłatnej wypłaty środków (w placówce albo w bankomacie Alior Banku, Euronetu lub PlanetCash), a za każdą kolejną zapłaci 10 zł. Podobne zasady obowiązują w przypadku przelewów z rachunku oszczędnościowego.

To jednak nie jedyne konto oszczędnościowe oferowane przez Alior Bank. Możesz także skorzystać z równie atrakcyjnego Konta lokacyjnego. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków do 100 tys. zł na tym rachunku to aż 2,50 % w skali roku. Obowiązuje ono przez 4 miesiące, a po tym okresie stawka oprocentowania jest ustalana identycznie, jak w przypadku wcześniej opisanego rachunku (WIBID1M – 0,5 p.p., z miesięczną kapitalizacją odsetek).

Inne usługi dostępne w ramach Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Pakiet korzyści i promocyjna oferta rachunku oszczędnościowego to jednak nie jedyne zalety konta. Poniżej przedstawiamy kolejne argumenty, które podnoszą atrakcyjność propozycji Alior Banku:

 • Limit odnawialny. Każdy posiadacz Konta Jakże Osobistego, który ukończył 22 lata, może wnioskować o przyznanie limitu odnawialnego, czyli zwiększonej kwoty środków dostępnych na koncie. Limit jest spłacany dzięki kolejnym wpływom na rachunek. Za przyznanie, przedłużenie i podwyższenie limitu bank pobiera opłatę w wysokości 2 % przyznanej kwoty limitu (jednak nie mniej niż 75 zł). Roczne oprocentowanie wykorzystanej przez klienta kwoty jest stałe i wynosi 10 %.
 • Aplikacja mobilna na iOS-a i Androida. Za jej pośrednictwem możesz dowolnie modyfikować wybrane korzyści według aktualnych potrzeb.
 • Płatności zbliżeniowe telefonem za pośrednictwem Android Pay i HCE. To świetne rozwiązanie dla tych, którym zdarza się zapomnieć portfela.
 • Blik. Wypłata gotówki z bankomatów oraz wygodne i bezpieczne zakupy przy pomocy jednorazowych kodów. Tę metodę płatności polecamy tym, którym zależy na szybkich zakupach przez Internet.
 • Program Rekomendacyjny - za skuteczne polecenie konta (ale również innych produktów banku, np. kredytu) bank przyznaje premię w wysokości 60 zł. Warunkiem jest otwarcie nowego konta z polecenia w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i wykonanie przez nowego klienta w ciągu 60 dni od założenia konta przynajmniej jednej transakcji kartą. Osoba otwierająca konto nie może być już klientem Alior Banku;

Komentarz redakcji

Ofertę Konta Jakże Osobistego Alior Bank promuje symbolem kostki Rubika. Rzeczywiście, analizując szczegóły proponowanego rachunku trudno o znalezienie lepszego porównania. Każdy z posiadaczy konta – dzięki rozbudowanemu katalogowi dodatkowych korzyści - może mieć bowiem nieco inną, dostosowaną do swoich potrzeb wersję tego samego w gruncie rzeczy rachunku. Elastyczność, z jaką bank podszedł do swojej propozycji, pozwala na maksymalne spersonalizowanie konta. Zgodnie z odświeżonym hasłem Alior Banku („Wyższa kultura. Bank nowości.”) Konto Jakże Osobiste jest ofertą nowoczesną, odpowiadającą współczesnym trendom w dziedzinie bankowości.

Konto Jakże Osobiste to propozycja głównie dla młodych klientów (np. studentów) poszukujących darmowego rachunku. Za prowadzenie konta nie zapłacą także starsi klienci, którzy posiadają stałe źródło dochodów (min. 1500 zł co miesiąc) i dość często dokonują transakcji bezgotówkowych (co najmniej na kwotę 300 zł w miesiącu). Skorzystanie ze stosownej oferty w ramach dodatkowych korzyści wystarczy, by cieszyć się także darmowymi wypłatami gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Podsumujmy: Konto Jakże Osobiste to rachunek warunkowo bezpłatny, którego wyróżnikiem jest możliwość skorzystania z 1 % zwrotu za płatności mobilne, pakietu darmowych przelewów natychmiastowych i innych bonusów z katalogu korzyści, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Inne zalety konta to niewątpliwie możliwość przyznania limitu odnawialnego oraz bezpłatny rachunek oszczędnościowy, korzystny przede wszystkim dla nowych klientów. Zadowoleni z Konta Jakże Osobistego powinni być także osoby poszukujące korzystnej oferty oszczędnościowej - wybierając odpowiednią korzyść do rachunku, mogą zyskać 3% na koncie oszczędnościowym - oraz wielbiciele płatności mobilnych, którzy skorzystają z całej palety rozwiązań dostępnych na polskim rynku (Android Pay, Blik i HCE).

Ocena: 4.0

 • 3% na koncie oszczędnościowym w ramach dodatkowej korzyści
 • rozbudowany katalog korzyści do wyboru
 • płatności mobilne (HCE, Android Pay, Blik)
 • możliwość skorzystania z 1% zwrotu (moneyback) za płatności mobilne
 • bezpłatny rachunek dla osób młodych (do 26 lat)
 • możliwe trudności w uniknięciu opłat dla niektórych klientów


Sylwetka Alior Banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, pod warunkiem zapewnienia co miesiąc jednorazowego wpływu o wartości co najmniej 1 500 zł. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę w wysokości 10 zł. Dla osób w wieku poniżej 26 lat prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne. Bank nalicza co miesiąc opłatę w wysokości 5 zł za korzystanie z karty, jeśli posiadacz konta nie wykona transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 300 zł. Wypłata gotówki z bankomatów Alior Banku jest bezpłatna.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Jakże Osobiste to dobra opcja dla młodych klientów (do 26. lat) oraz dla tych, którzy posiadają stałe źródło przychodów i często dokonują transakcji bezgotówkowych, a do tego cenią sobie spersonalizowaną ofertę.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Rozbudowany katalog korzyści do wyboru oraz możliwość korzystania z limitu odnawialnego. Możesz wybrać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i zyskać 3% dla kwot do 20 tys. zł przez pół roku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Warunki konieczne do uniknięcia opłat za prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej dla części klientów mogą się okazać zbyt trudne do spełnienia.

 • Gdzie założyć?

  Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.