Konto Inteligo z bonem na 150 zł do Intersport

Konto Inteligo z bonem na 150 zł do Intersport Źródło obrazka: strona Inteligo

Konto Inteligo cieszy się sympatią i zaufaniem klientów od początku działalności banku. Rachunek charakteryzuje się niskimi opłatami oraz nowoczesnymi kanałami dostępu, co dla wielu klientów okazuje się kluczowe przy wyborze rachunku osobistego. Nasza analiza przedstawia w kompleksowy sposób najbardziej istotne opłaty i prowizji, a także w skrócie prezentuje interesujące usługi dodatkowe dla użytkowników konta osobistego w Inteligo.

Podstawowe parametry Konta Inteligo

Większość osób wybierając rachunek bankowy, intuicyjnie kieruje się najpierw kosztami, zaś inne cechy konta mają dla niego drugorzędne znaczenie. Koszt prowadzenia konta, obsługi karty debetowej czy też przelewów w największym stopniu wpływają na wybór konta osobistego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Inteligo:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • konto otwierane i prowadzone jest bezpłatnie - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – możesz wybrać kartę VISA payWave, MasterCard PayPass lub VISA payWave „Dobro procentuje”, dzięki której wspierasz wybrany cel charytatywny. Wizerunek karty VISA "Dobro procentuje" prezentujemy poniżej:
   
  Karta Visa payWave Dobro procentuje w Inteligo
 • 4 zł/miesiąc za obsługę karty płatniczej – opłaty można uniknąć, dokonując kartą transakcje na min. 99,99 zł;
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i BZ WBK;
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów;
 • 3% min. 10 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą (jeśli wypłaty dokonano kartami VISA w walucie innej niż EUR, doliczana jest opłata za przewalutowanie w wysokości 2% wartości transakcji).
 • bezpłatne przelewy  przez Internet;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • brak możliwości dokonywania przelewów natychmiastowych i przelewów w systemie SORBNET;
 • 8 zł za przelew europejski SEPA;
 • 50 zł za przelewy zagraniczne;
 • 5 zł za przelew zewnętrzny dokonywany przy pomocy konsultanta (4 zł za przelew wewnętrzny);
 • 5 zł za wypłaty gotówki w terminalach POS w oddziałach banku oraz placówkach Poczty Polskiej;
 • 1 zł za cashback;
 • 10 zł za wyciąg papierowy na życzenie klienta + 5 zł za wysłanie listem zwykłym.

Wniosek o Konto Inteligo możesz złożyć na .

150 zł w formie bonów zakupowych do sklepów Intersport

Nowi klienci banku, którzy w okresie od 1 grudnia 2016 r. do 24 maja 2017 r. nie posiadali Konta Inteligo lub innego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku PKO BP, mogą wziąć udział w promocji „Intersport za 0” i zdobyć 3 bony zakupowe o łącznej wartości 150 zł do wykorzystania w sklepach sieci Intersport. Warunki promocji są naprawdę bardzo proste do spełnienia. Aby otrzymać vouchery, należy wykonać i rozliczyć 1 operację bezgotówkową z użyciem karty na dowolną kwotę.

Promocja trwa od 25 maja 2017 r. do 14 lipca 2017 r., jednak pula nagród jest ograniczona do 2900 sztuk. Warto się zatem spieszyć.

Więcej informacji o ofercie specjalnej znajdziesz w tym artykule. Rachunek objęty promocją otworzysz na .

100 zł premii powitalnej i 50 zł za skuteczne polecanie rachunku

Nowi klienci mogą również przystąpić do XII edycji programu polecającego „Mam Inteligo”. Jeżeli zdecydują się na otworzenie konta z wykorzystaniem kodu polecającego, mogą liczyć na bonus w wysokości 100 zł. Promocja obejmuje konta indywidualne i wspólne, można do niej przystąpić najpóźniej do 22 lipca 2017 roku.

Dodatkowo osoby, które zarekomendują znajomym rachunek osobisty lub firmowy banku, za każde skuteczne polecenie otrzymają 50 zł premii. Dla najbardziej aktywnych klientów organizator przewidział trzy nagrody specjalne w wysokości: 1000, 600 i 300 zł – premie te zostaną przyznane niezależnie od bonusów za polecenie, a jeden uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę dodatkową.

Szczegóły promocji znajdziesz w tym artykule.

Dodatkowe usługi w ramach Konta Inteligo

Bank Inteligo umożliwia użytkownikom konta osobistego korzystanie z interesujących usług dodatkowych:

 • rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,8% w skali roku;
 • możliwość uzyskania debetu na koncie przez internet bez wychodzenia z domu – wystarczy, że na koncie Inteligo została zaksięgowana jedna wpłata;
 • płatności mobilne – są one możliwe dzięki aplikacji IKO;
 • Kanał Dostępu SMS – w ramach tej usługi można dokonywać płatności i doładowania telefonów poprzez wysłanie SMS a także uzyskiwać w ten sposób informacje o saldzie czy historii rachunku; korzystanie z usługi jest bezpłatne, płacisz tylko za wysłanie SMS zgodnie z taryfą Twojego operatora;
 • powiadomienia SMS, E-mail oraz na Komunikator Internetowy – w ramach tej usługi bank wysyła klientowi automatyczne powiadomienia we wcześniej ustalonym zakresie, mogą one dotyczyć np. wpływów na rachunek, przelewów, wysłania karty debetowej do klienta itd. Powiadomienia na e-mail oraz komunikator są bezpłatne, natomiast powiadomienia SMS kosztują 5 zł miesięcznie;
 • możliwość powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP;

Okiem redakcji

Konto Inteligo to standardowy rachunek osobisty, który staje się prawie darmowy już przy płatności kartą za min. 100 zł. Konto łączy w sobie zalety tradycyjnego ROR-u oraz nowoczesnych, internetowych rachunków bankowych. Swoimi pieniędzmi możesz zarządzać zarówno elektronicznie jak i poprzez aplikację mobilną IKO. Bank Inteligo klientom indywidualnym oferuje także atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe i lokaty terminowe, a nawet możliwość powiązania konta z rachunkiem maklerskim. Wszystko to w wygodnej i nowoczesnej oprawie, abyś bez problemów mógł korzystać ze zgromadzonych środków.

Ocena: 4.0

 • niskie koszty prowadzenia rachunku
 • dosć wysoka opłata za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą

Pytania i odpowiedzi

Konto Prywatne w Inteligo prowadzone jest jako indywidualne. Jeśli chcesz założyć rachunek z inną osobą, możesz wybrać oddzielną opcję - Konto wspólne Inteligo.


Sylwetka Inteligo

Bank Inteligo rozpoczął działalność w maju 2001 r. i w ciągu pierwszego roku zdobył 100 tysięcy klientów oraz zgromadził 100 mln. depozytów. W listopadzie 2002 r. Inteligo stało się częścią banku PKO Banku Polskiego. W trakcie swojej działalności bank zdobył popularność wśród klientów, wprowadzając nowe rozwiązania i usługi (m.in. możliwość uzyskania debetu w koncie drogą internetową).

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Rachunek prowadzony jest bezpłatnie. Obsługa karty debetowej to 4 zł miesięcznie, jednak możesz uniknąć tej opłaty, dokonując transakcji kartą na min. 100 zł. Wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK są bezpłatne, jednak wypłaty z innych bankomatów wiążą się z prowizją w wysokości 5 zł. Przelewy krajowe są darmowe.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Inteligo to standardowy rachunek dla osób, które poszukują konta internetowego z nowoczesnymi usługami.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto Inteligo jest weteranem na polskim rynku kont internetowych. Możesz nie płacić za korzystanie z karty płatniczej – wystarczy dokonać transakcji kartą debetową na min. 100 zł. Klienci Inteligo mogą także: płacić mobilnie dzięki aplikacji IKO, zakładać atrakcyjnie oprocentowane lokaty a nawet powiązać konto z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP. Aktualnie trwa także promocja, w której do zgarnięcia są 3 vouchery do sklepów Intersport o łącznej wartości 150 zł.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Wypłaty z bankomatów sieci innych niż PKO BP i BZ WBK wiążą się z opłatą dla banku. Pobranie środków z bankomatu za granicą jest również stosunkowo drogie.

 • Gdzie założyć?

  Konto Inteligo możesz założyć przez Internet, przechodząc na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.