Konto Inteligo. Prześwietlamy opłaty i usługi dodatkowe rachunku

Konto Inteligo. Prześwietlamy opłaty i usługi dodatkowe rachunku Źródło obrazka: strona Inteligo

Konto Inteligo cieszy się sympatią i zaufaniem klientów od początku działalności banku. Rachunek charakteryzuje się niskimi opłatami oraz nowoczesnymi kanałami dostępu, co dla wielu klientów okazuje się kluczowe przy wyborze rachunku osobistego. Nasza analiza przedstawia w kompleksowy sposób najbardziej istotne opłaty i prowizji, a także w skrócie prezentuje interesujące usługi dodatkowe dla użytkowników konta osobistego w Inteligo.

Podstawowe parametry Konta Inteligo

Większość osób wybierając rachunek bankowy, intuicyjnie kieruje się najpierw kosztami, zaś inne cechy konta mają dla niego drugorzędne znaczenie. Koszt prowadzenia konta, obsługi karty debetowej czy też przelewów w największym stopniu wpływają na wybór konta osobistego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Inteligo:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • konto otwierane i prowadzone jest bezpłatnie - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – możesz wybrać kartę VISA payWave, MasterCard PayPass lub VISA payWave „Dobro procentuje”, dzięki której wspierasz wybrany cel charytatywny. Wizerunek karty VISA "Dobro procentuje" prezentujemy poniżej:
   
  Karta Visa payWave Dobro procentuje w Inteligo
 • 4 zł/miesiąc za obsługę karty płatniczej – opłaty można uniknąć, dokonując kartą transakcje na min. 99,99 zł;
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i BZ WBK;
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów;
 • 3% min. 10 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą (jeśli wypłaty dokonano kartami VISA w walucie innej niż EUR, doliczana jest opłata za przewalutowanie w wysokości 2% wartości transakcji).
 • bezpłatne przelewy  przez Internet;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • brak możliwości dokonywania przelewów natychmiastowych i przelewów w systemie SORBNET;
 • 8 zł za przelew europejski SEPA;
 • 50 zł za przelewy zagraniczne;
 • 5 zł za przelew zewnętrzny dokonywany przy pomocy konsultanta (4 zł za przelew wewnętrzny);
 • 5 zł za wypłaty gotówki w terminalach POS w oddziałach banku oraz placówkach Poczty Polskiej;
 • 1 zł za cashback;
 • 10 zł za wyciąg papierowy na życzenie klienta + 5 zł za wysłanie listem zwykłym.

Wniosek o Konto Inteligo możesz złożyć na .

Promocje Konta Inteligo - nawet 170 zł premii

Inteligo często organizuje akcje promocyjne lub oferty specjalne, zarówno dla swoich obecnych, jak i nowych klientów. Obecnie warto zwrócić uwagę na dwie promocje, w których do zgarnięcia są bony o wartości 150 zł do sklepów Intersport oraz 20 zł za korzystanie z płatności smartfonem.

Bony o wartości 150 zł do Intersport

Nagrodą w promocji „Intersport za 0” są trzy trzy vouchery o łącznej wartości 150 zł w postaci kodów elektronicznych. Mogą je otrzymać osoby, które w okresie od 1 grudnia 2016 r. do 23 lipca 2017 r. nie posiadały Konta Inteligo lub innego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w banku PKO BP.

Bony trafią do Ciebie, jeżeli wykonasz poniższe kroki:

 1. Do 31 sierpnia 2017 r. złożysz elektronicznie wraz z kartą debetową ze znakiem Mastercard i podpiszesz umowę o prowadzenie rachunku.
 2. Do 14 września 2017 r. zgłosisz udział w promocji, rejestrując się na stronie internetowej inteligo.pl/Intersportza.
 3. Do 14 września 2017 r. wykonasz i rozliczysz min. 1 operację bezgotówkową z użyciem karty na dowolną kwotę.

Jak widać, warunki promocji są bardzo proste, jest jednak pewien haczyk: nagrodę w postaci trzech bonów może zdobyć jedynie 2000 osób, które jako pierwsze spełnią wszystkie wymogi stawiane przez bank. Warto się więc pospieszyć z decyzją o przystąpieniu do akcji.

Akcję szczegółowo opisaliśmy w tym artykule.

20 zł za płatności telefonem w PKO BP i Inteligo

Rachunek w Inteligo wiąże się też z nowoczesnymi rozwiązaniami, a bank - jako marka PKO BP - często premiuje korzystanie z nowych technologii. W promocji „cHCE PŁACIĆ IKO” za wykonanie płatności smartfonem na min. 50 zł otrzymasz 20 zł premii. Jest tylko jeden warunek: bonus w wysokości 20 zł mogą otrzymać wyłącznie ci uczestnicy, którzy od dnia 1 czerwca 2017 roku nie wykonali żadnej płatności zbliżeniowej za pomocą aplikacji IKO.

Pula nagród jest ograniczona. Szczegóły akcji dokładnie opisujemy tutaj.

Dodatkowe usługi w ramach Konta Inteligo

Bank Inteligo umożliwia użytkownikom konta osobistego korzystanie z interesujących usług dodatkowych:

 • rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,8% w skali roku;
 • możliwość uzyskania debetu na koncie przez internet bez wychodzenia z domu – wystarczy, że na koncie Inteligo została zaksięgowana jedna wpłata;
 • płatności mobilne – są one możliwe dzięki aplikacji IKO; w ramach promocji możesz zyskać 20 zł za korzystanie z płatności IKO;
 • Kanał Dostępu SMS – w ramach tej usługi można dokonywać płatności i doładowania telefonów poprzez wysłanie SMS a także uzyskiwać w ten sposób informacje o saldzie czy historii rachunku; korzystanie z usługi jest bezpłatne, płacisz tylko za wysłanie SMS zgodnie z taryfą Twojego operatora;
 • powiadomienia SMS, E-mail oraz na Komunikator Internetowy – w ramach tej usługi bank wysyła klientowi automatyczne powiadomienia we wcześniej ustalonym zakresie, mogą one dotyczyć np. wpływów na rachunek, przelewów, wysłania karty debetowej do klienta itd. Powiadomienia na e-mail oraz komunikator są bezpłatne, natomiast powiadomienia SMS kosztują 5 zł miesięcznie;
 • możliwość powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP;

Okiem redakcji

Konto Inteligo to standardowy rachunek osobisty, który staje się prawie darmowy już przy płatności kartą za min. 100 zł. Konto łączy w sobie zalety tradycyjnego ROR-u oraz nowoczesnych, internetowych rachunków bankowych. Swoimi pieniędzmi możesz zarządzać zarówno elektronicznie jak i poprzez aplikację mobilną IKO. Bank Inteligo klientom indywidualnym oferuje także atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe i lokaty terminowe, a nawet możliwość powiązania konta z rachunkiem maklerskim. Wszystko to w wygodnej i nowoczesnej oprawie, abyś bez problemów mógł korzystać ze zgromadzonych środków.

Ocena: 4.0

 • niskie koszty prowadzenia rachunku
 • dosć wysoka opłata za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą

Pytania i odpowiedzi

Konto Prywatne w Inteligo prowadzone jest jako indywidualne. Jeśli chcesz założyć rachunek z inną osobą, możesz wybrać oddzielną opcję - Konto wspólne Inteligo.


Sylwetka Inteligo

Bank Inteligo rozpoczął działalność w maju 2001 r. i w ciągu pierwszego roku zdobył 100 tysięcy klientów oraz zgromadził 100 mln. depozytów. W listopadzie 2002 r. Inteligo stało się częścią banku PKO Banku Polskiego. W trakcie swojej działalności bank zdobył popularność wśród klientów, wprowadzając nowe rozwiązania i usługi (m.in. możliwość uzyskania debetu w koncie drogą internetową).

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Rachunek prowadzony jest bezpłatnie. Obsługa karty debetowej to 4 zł miesięcznie, jednak możesz uniknąć tej opłaty, dokonując transakcji kartą na min. 100 zł. Wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK są bezpłatne, jednak wypłaty z innych bankomatów wiążą się z prowizją w wysokości 5 zł. Przelewy krajowe są darmowe.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Inteligo to standardowy rachunek dla osób, które poszukują konta internetowego z nowoczesnymi usługami.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto Inteligo jest weteranem na polskim rynku kont internetowych. Możesz nie płacić za korzystanie z karty płatniczej – wystarczy dokonać transakcji kartą debetową na min. 100 zł. Klienci Inteligo mogą także: płacić mobilnie dzięki aplikacji IKO, zakładać atrakcyjnie oprocentowane lokaty a nawet powiązać konto z rachunkiem maklerskim w Domu Maklerskim PKO BP. Bank często organizuje promocje dla nowych i obecnych klientów; obecnie można zyskać nawet 170 zł premii.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Wypłaty z bankomatów sieci innych niż PKO BP i BZ WBK wiążą się z opłatą dla banku. Pobranie środków z bankomatu za granicą jest również stosunkowo drogie.

 • Gdzie założyć?

  Konto Inteligo możesz założyć przez Internet, przechodząc na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.