Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe Źródło obrazka: strona T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium uniwersalny rachunek, który może być otwarty przez klientów wszystkich sieci komórkowych. W ramach konta można także korzystać ze zwrotu 5% wydatków dokonanych kartą debetową – do zyskania jest 15 zł miesięcznie, a warunki nie są trudne do spełnienia.

W ramach konta możesz korzystać z ciekawych dodatkowych funkcjonalności: przelewów na Facebooku, Mapy Okazji, limitu w koncie czy aplikacji mobilnej.

W naszej analizie Konta Freemium opiszemy parametry tego rachunku oraz usługi dostępne dla wszystkich klientów korzystających z konta.

Podstawowe parametry Konta Freemium

Koszty prowadzenia konta i obsługi karty są jednymi z najważniejszych kryteriów wyboru rachunku bankowego. Parametry rachunku Konta Freemium prezentują się następująco:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • konto otwierane i prowadzone jest bezpłatnie - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – do konta wydawana jest karta MasterCard umożliwiająca realizację płatności przez Internet oraz płatności zbliżeniowych. Poglądowy wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta MasterCard do T-Mobile Konta

 • 6 zł za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, dokonując co miesiąc transakcji na łączną kwotę min. 200 zł;
  • istnieje możliwość zamówienia naklejki zbliżeniowej (opłata za wydanie 15 zł) oraz karty NFC – umożliwiającej płatności zbliżeniowe smartfonem (korzystanie z karty jest bezpłatne);
 • 0 zł za pierwsze 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, każda kolejna 6 zł;
 • 0 zł za pierwszą wpłatę we wpłatomacie w miesiącu, 0,5% min. 1 zł za każdą kolejną.
 • 0 zł za krajowe przelewy w systemie Elixir;
 • przelewy natychmiastowe realizowane są w systemie BlueCash lub Express Elixir. Pierwsze 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu w systemie BlueCash jest bezpłatne, za każdy kolejny zapłacisz 6 zł. Przelewy w systemie Express Elixir kosztują 5 zł (niezależnie od ich liczby);
 • 35 zł za przelew SORBNET dla kwot do 1 mln zł oraz 20 zł dla kwot powyżej 1 mln zł – dostępne tylko w placówce T-Mobile Usługi Bankowe;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 5 zł za przelewy europejskie SEPA;
 • 30 zł za przelew zagraniczny (inny niż europejski);
 • 10 zł za przelew w oddziale banku.
 • 0 zł za zmianę PIN w bankowości elektronicznej i Contact Center, 3 zł za zmianę w bankomacie;
 • 1 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 10 zł za wyciąg papierowy odbierany w placówce banku.

Konto Freemium możesz założyć na .

Moneyback – 5% i 90 zł przez pół roku

Z promocji dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe mogą skorzystać także dotychczasowi odbiorcy usług banku. W ramach moneybacku można zyskać zwrot 5% wydatków dokonanych kartą debetową (z niewielkimi wyjątkami, np. bez przekazów pieniężnych czy zakładów bukmacherskich) w sklepach stacjonarnych i internetowych. Miesięczny limit to 15 zł, a zwrot możemy uzyskać przez kolejnych 6 miesięcy (aby otrzymać zwrot, należy wydać kartą 200 zł w miesiącu, natomiast maksymalny zwrot - 15 zł - osiągniemy, jeżeli wykonamy transakcje na 300 zł). Osoby, które pobierały moneyback dłużej niż pół roku, a dalej chciałaby korzystać z programu, muszą dodatkowo posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w T-Mobile Usługi Bankowe.

Warunki opisujemy poniżej:

 1. Należy posiadać (lub założyć) Konto Freemium wraz z kartą debetową – obecni klienci powinni dodatkowo zgłosić udział w promocji poprzez Contact Center.
 2. Należy wyrazić i nie odwołać zgody marketingowej w banku.
 3. Należy wyrazić i nie odwołać zgody na weryfikację historii zobowiązań klienta – jeśli posiadasz już konto, a wcześniej nie zgodziłeś się na takie działania, możesz to zrobić przez Contact Center.

Premia jest zwolniona z opodatkowania. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Różnice pomiędzy Kontem Freemium oraz Kontem Premium

Obecnie klienci TMUB mają do wyboru dwa rachunki osobiste: Freemium i Premium. Poniżej podajemy zestawienie usług, w których występują największe różnice w opłatach.

Usługa

Konto Freemium

Konto Premium

Prowadzenie konta

0 zł

18,90 zł – opłata nie jest pobierana pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Opłata za kartę

6 zł – można jej uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie.

0 zł

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą

3 pierwsze bezpłatne, za kolejne bank pobiera opłatę w wysokości 6 zł.

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet

1 bezpłatna, kolejne 0,5% kwoty wpłaty, min. 1 zł.

0 zł

Moneyback

5% wydatków kartą, maks. 15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie

25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie

Więcej informacji znajdziesz w tej analizie Konta Premium T-Mobile Usługi Bankowe.

Usługi dodatkowe

Rachunek osobisty Konto Freemium bazuje w dużej mierze na usługach, które były dostępne dla klientów rachunku Alior Sync. Poniżej przedstawiamy możliwości, z jakich mogą korzystać posiadacze rachunku w T-Mobile Usługi Bankowe:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów. W ramach promocji za płatność BLIKiem w Multikinie, możesz otrzymać drugi bilet gratis.
 • Płatności NFC w ramach usługi MyWallet w T-Mobile – to atrakcyjna usługa dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe, którzy posiadają telefon komórkowy w sieci T-Mobile, pozwalająca na płatności zbliżeniowe przy użyciu smartfonu. Aby skorzystać z usługi, należy posiadać telefon z anteną NFC, specjalną kartę SIM, aktywować usługę u operatora komórkowego oraz złożyć wniosek w bankowości internetowej.
 • Przelewy na Facebooku – ciekawy sposób na rozliczenie się z bliskimi na niewielkie kwoty (np. za obiad lub piwo). Jednorazowy przelew na Facebooku nie może przekroczyć 50 zł.
 • Menedżer finansów– narzędzie, które ułatwi Ci zaplanowanie i wcielenie w życie budżetu domowego. Menedżer finansów pozwala (a) zebrać informacje o wydatkach, (b) pogrupować transakcje wg kategorii oraz (c) dokonać łatwej analizy na co wydajesz swoje środki. Mając te informacje możesz zaplanować swój budżet i zaoszczędzić w przyszłym miesiącu kilkadziesiąt złotych na zbędnych wydatkach.
 • Android Pay – płatności zbliżeniowe telefonem bez konieczności posiadania numeru w sieci T-Mobile.
 • Program rabatowy Mapa Okazji – atrakcyjne rabaty dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Banku – w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę internetową możesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy uzyskasz zniżki, płacąc kartą do rachunku Freemium. Usługa wykorzystuje geolokalizację, dlatego wystarczy włączyć GPS w telefonie, a program sam określi, gdzie się znajdujesz i wyświetli dostępne rabaty.
 • Limit w koncie do 1000 zł – dodatkowe środki do wykorzystania, których oprocentowanie wynosi 9,75% w skali roku. W ramach promocji klienci banku i jednocześni abonenci sieci T-Mobile nie płacą za przyznanie limitu (standardowo bank pobiera 1% wartości pożyczki, min. 30 zł).
 • Konto oszczędnościowe ze zmiennym oprocentowaniem wynoszącym obecnie 2% w skali roku dla kwot do 50 tys. zł dla osób, które zapewnią wpływ wynagrodzenia/stypendium/renty/emerytury na Konto Freemium (promocja trwa do końca 2017 r.).

Powyższe usługi dostępne są dla każdej osoby, która otworzy Konto Freemium, bez względu na to, czy jest klientem sieci telefonii komórkowej T-Mobile, czy nie.

Konto Freemium okiem redakcji

Konto Freemium, następca T-Mobile Konta, nie jest już tak atrakcyjne jak jego poprzednik. Przede wszystkim tylko pierwsze trzy wypłaty w miesiącu z bankomatów są bezpłatne - za każdą następną zapłacimy aż 6 zł. Dla osób, które często muszą (lub wolą) wybierać środki z bankomatu, takie rozwiązanie jest sporą niedogodnością. Natomiast klienci korzystający z przelewów ekspresowych z pewnością nie będą zadowoleni z wprowadzenia wysokiej opłaty za tę usługę.

Z drugiej strony, Konto Freemium pozostaje rachunkiem wciąż stosunkowo tanim: prowadzenie go jest bezpłatne, a kosztu karty debetowej można dość łatwo uniknąć. Co prawda maksymalny zwrot z moneybacku został zmniejszony z 25 zł do 15 zł, niemniej - wciąż można z tej dość rzadkiej usługi skorzystać. Dla osób, które rzadko korzystają z bankomatów, wpłatomatów i przelewów internetowych, wybór Konta Freemium może być dobrym rozwiązaniem. Warto również zapoznać się z drugim rachunkiem osobistym TMUB - Kontem Premiem - i porównać obie oferty.

Ocena: 4.0

 • moneyback
 • BLIK
 • Android Pay
 • 6 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki z bankomatu

Pytania i odpowiedzi

Tak, w tym celu należy udać się do oddziału banku z wybraną osobą - musi ona być klientem T-Mobile Usługi Bankowe (posiadać nr klienta CIF). Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne w oddziale banku, poprzez infolinię lub Wirtualny Oddział. W przypadku dwóch kart płatniczych (dla posiadacza i współposiadacza) warunek zwalniający z opłaty należy spełnić dla każdej z nich (czyli każdą z kart należy dokonać transakcji na min. 200 zł).


Sylwetka T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne. Nie zapłacisz także za wypłaty gotówki z bankomatów i przelewy krajowe. Opłata za kartę wynosi 6 zł, ale możesz jej uniknąć, dokonując co miesiąc transakcji na łączną kwotę min. 200 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Osoby, które szukają bezpłatnie prowadzonego rachunku i preferują płatności kartą.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto Freemium jest prawie darmowe dla wszystkich klientów – bezpłatne jest jego prowadzenie i przelewy krajowe. Jeśli preferujesz rozwiązania mobilne, możesz płacić zbliżeniowo telefonem, a ponadto dokonywać przelewów na Facebooku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Konto oszczędnościowe nie jest zbyt wysoko (0,96%) oprocentowane. Tylko trzy pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatu są darmowe. Bezpłatna jest tylko pierwsza wpłata za pomocą wpłatomatu.

 • Gdzie założyć?

  Konto Freemium możesz otworzyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.