Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe Źródło obrazka: strona T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Freemium uniwersalny rachunek, który może być otwarty przez klientów wszystkich sieci komórkowych. W ramach konta można także korzystać ze zwrotu 5% wydatków dokonanych kartą debetową – do zyskania jest 15 zł miesięcznie, a warunki nie są trudne do spełnienia. Obecni posiadacze konta mogą teraz zyskać 50 zł za aktywność na rachunku.

W ramach konta możesz korzystać z ciekawych dodatkowych funkcjonalności: przelewów na Facebooku, Mapy Okazji, limitu w koncie czy aplikacji mobilnej.

W naszej analizie Konta Freemium opiszemy parametry tego rachunku oraz usługi dostępne dla wszystkich klientów korzystających z konta.

Podstawowe parametry Konta Freemium

Koszty prowadzenia konta i obsługi karty są jednymi z najważniejszych kryteriów wyboru rachunku bankowego. Parametry rachunku Konta Freemium prezentują się następująco:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • konto otwierane i prowadzone jest bezpłatnie - bank nie wymaga stałych, regularnych wpływów na rachunek.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – do konta wydawana jest karta MasterCard umożliwiająca realizację płatności przez Internet oraz płatności zbliżeniowych. Poglądowy wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta MasterCard do T-Mobile Konta

 • 6 zł za obsługę karty debetowej – opłaty możesz uniknąć, dokonując co miesiąc transakcji na łączną kwotę min. 200 zł;
  • istnieje możliwość zamówienia naklejki zbliżeniowej (opłata za wydanie 15 zł) oraz karty NFC – umożliwiającej płatności zbliżeniowe smartfonem (korzystanie z karty jest bezpłatne);
 • 0 zł za pierwsze 3 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, każda kolejna 6 zł;
 • 0 zł za pierwszą wpłatę we wpłatomacie w miesiącu, 0,5% min. 1 zł za każdą kolejną.
 • 0 zł za krajowe przelewy w systemie Elixir;
 • przelewy natychmiastowe realizowane są w systemie BlueCash lub Express Elixir. Pierwsze 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu w systemie BlueCash jest bezpłatne, za każdy kolejny zapłacisz 6 zł. Przelewy w systemie Express Elixir kosztują 5 zł (niezależnie od ich liczby);
 • 35 zł za przelew SORBNET dla kwot do 1 mln zł oraz 20 zł dla kwot powyżej 1 mln zł – dostępne tylko w placówce T-Mobile Usługi Bankowe;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 5 zł za przelewy europejskie SEPA;
 • 30 zł za przelew zagraniczny (inny niż europejski);
 • 10 zł za przelew w oddziale banku.
 • 0 zł za zmianę PIN w bankowości elektronicznej i Contact Center, 3 zł za zmianę w bankomacie;
 • 1 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 10 zł za wyciąg papierowy odbierany w placówce banku.

Konto Freemium możesz założyć na .

Moneyback – 5% i 90 zł przez pół roku

Z promocji dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe mogą skorzystać także dotychczasowi odbiorcy usług banku. W ramach moneybacku można zyskać zwrot 5% wydatków dokonanych kartą debetową (z niewielkimi wyjątkami, np. bez przekazów pieniężnych czy zakładów bukmacherskich) w sklepach stacjonarnych i internetowych. Miesięczny limit to 15 zł, a zwrot możemy uzyskać przez kolejnych 6 miesięcy (aby otrzymać zwrot, należy wydać kartą 200 zł w miesiącu, natomiast maksymalny zwrot - 15 zł - osiągniemy, jeżeli wykonamy transakcje na 300 zł). Osoby, które pobierały moneyback dłużej niż pół roku, a dalej chciałaby korzystać z programu, muszą dodatkowo posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w T-Mobile Usługi Bankowe.

Warunki opisujemy poniżej:

 1. Należy posiadać (lub założyć) Konto Freemium wraz z kartą debetową – obecni klienci powinni dodatkowo zgłosić udział w promocji poprzez Contact Center.
 2. Należy wyrazić i nie odwołać zgody marketingowej w banku.
 3. Należy wyrazić i nie odwołać zgody na weryfikację historii zobowiązań klienta – jeśli posiadasz już konto, a wcześniej nie zgodziłeś się na takie działania, możesz to zrobić przez Contact Center.

Premia jest zwolniona z opodatkowania. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

50 zł premii w promocji "Bonus za wynagrodzenie"

Posiadacze Konta Freemium z kartą debetową, którzy w ostatnich miesiącach nie otrzymywali wysokich wpływów na swój rachunek, mogą skorzystać z promocji i zyskać 50 zł premii. W zależności od źródła wpływu można otrzymać:

 1. 50 zł jednorazowo - warunek to wpływ w dowolnej kwocie z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury ORAZ trzy transakcje kartą w jednym miesiącu. Premia zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po spełnieniu tych warunków.
 2. 25 zł + 15 zł + 10 zł - warunek to wpływ na kwotę min. 2000 zł z innego banku ORAZ trzy transakcje kartą w danym miesiącu. Po spełnieniu tych wymagań w pierwszym miesiącu uczestnik otrzyma 25 zł premii, następnie 15 zł za wypełnienie warunków w kolejnym miesiącu oraz 10 zł za spełnienie wymagań w trzecim miesiącu.

Promocję dokładnie opisaliśmy w tym artykule.

Różnice pomiędzy Kontem Freemium oraz Kontem Premium

Obecnie klienci TMUB mają do wyboru dwa rachunki osobiste: Freemium i Premium. Poniżej podajemy zestawienie usług, w których występują największe różnice w opłatach.

Usługa

Konto Freemium

Konto Premium

Prowadzenie konta

0 zł

18,90 zł – opłata nie jest pobierana pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Opłata za kartę

6 zł – można jej uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie.

0 zł

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą

3 pierwsze bezpłatne, za kolejne bank pobiera opłatę w wysokości 6 zł.

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet

1 bezpłatna, kolejne 0,5% kwoty wpłaty, min. 1 zł.

0 zł

Moneyback

5% wydatków kartą, maks. 15 zł miesięcznie / 180 zł rocznie

25 zł miesięcznie / 300 zł rocznie

Więcej informacji znajdziesz w tej analizie Konta Premium T-Mobile Usługi Bankowe.

Usługi dodatkowe

Rachunek osobisty Konto Freemium bazuje w dużej mierze na usługach, które były dostępne dla klientów rachunku Alior Sync. Poniżej przedstawiamy możliwości, z jakich mogą korzystać posiadacze rachunku w T-Mobile Usługi Bankowe:

 • Płatności NFC w ramach usługi MyWallet w T-Mobile – to atrakcyjna usługa dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe, którzy posiadają telefon komórkowy w sieci T-Mobile, pozwalająca na płatności zbliżeniowe przy użyciu smartfonu. Aby skorzystać z usługi, należy posiadać telefon z anteną NFC, specjalną kartę SIM, aktywować usługę u operatora komórkowego oraz złożyć wniosek w bankowości internetowej.
 • Przelewy na Facebooku – ciekawy sposób na rozliczenie się z bliskimi na niewielkie kwoty (np. za obiad lub piwo). Jednorazowy przelew na Facebooku nie może przekroczyć 50 zł.
 • Menedżer finansów– narzędzie, które ułatwi Ci zaplanowanie i wcielenie w życie budżetu domowego. Menedżer finansów pozwala (a) zebrać informacje o wydatkach, (b) pogrupować transakcje wg kategorii oraz (c) dokonać łatwej analizy na co wydajesz swoje środki. Mając te informacje możesz zaplanować swój budżet i zaoszczędzić w przyszłym miesiącu kilkadziesiąt złotych na zbędnych wydatkach.
 • Usługa MasterPass – płatności za wybrane usługi (zakup biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, opłacanie parkingu, biletu do kina itp.) przy pomocy telefonu; usługę można włączyć w bankowości internetowej poprzez powiązanie karty MasterCard z numerem telefonu, dodatkowo można też pobrać mobilną aplikację MasterCard Mobile, która informuje użytkownika o dostępności poszczególnych usług; więcej o usłudze znajdziesz na tej stronie.
 • Program rabatowy Mapa Okazji – atrakcyjne rabaty dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe i Alior Banku – w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę internetową możesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy uzyskasz zniżki, płacąc kartą do rachunku Freemium. Usługa wykorzystuje geolokalizację, dlatego wystarczy włączyć GPS w telefonie, a program sam określi, gdzie się znajdujesz i wyświetli dostępne rabaty.
 • Limit w koncie do 1000 zł – dodatkowe środki do wykorzystania, których oprocentowanie wynosi 9,75% w skali roku. W ramach promocji klienci banku i jednocześni abonenci sieci T-Mobile nie płacą za przyznanie limitu (standardowo bank pobiera 1% wartości pożyczki, min. 30 zł).
 • Konto oszczędnościowe ze zmiennym oprocentowaniem wynoszącym obecnie 1,06% w skali roku.

Powyższe usługi dostępne są dla każdej osoby, która otworzy Konto Freemium, bez względu na to, czy jest klientem sieci telefonii komórkowej T-Mobile, czy nie.

Konto Freemium okiem redakcji

Konto Freemium, następca T-Mobile Konta, nie jest już tak atrakcyjne jak jego poprzednik. Przede wszystkim tylko pierwsze trzy wypłaty w miesiącu z bankomatów są bezpłatne - za każdą następną zapłacimy aż 6 zł. Dla osób, które często muszą (lub wolą) wybierać środki z bankomatu, takie rozwiązanie jest sporą niedogodnością. Natomiast klienci korzystający z przelewów ekspresowych z pewnością nie będą zadowoleni z wprowadzenia wysokiej opłaty za tę usługę.

Z drugiej strony, Konto Freemium pozostaje rachunkiem wciąż stosunkowo tanim: prowadzenie go jest bezpłatne, a kosztu karty debetowej można dość łatwo uniknąć. Co prawda maksymalny zwrot z moneybacku został zmniejszony z 25 zł do 15 zł, niemniej - wciąż można z tej dość rzadkiej usługi skorzystać. Dla osób, które rzadko korzystają z bankomatów, wpłatomatów i przelewów internetowych, wybór Konta Freemium może być dobrym rozwiązaniem. Warto również zapoznać się z drugim rachunkiem osobistym TMUB - Kontem Premiem - i porównać obie oferty.

Ocena: 4.0

 • moneyback
 • BLIK
 • premia za przelew wynagrodzenia
 • 6 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki z bankomatu

Pytania i odpowiedzi

Tak, w tym celu należy udać się do oddziału banku z wybraną osobą - musi ona być klientem T-Mobile Usługi Bankowe (posiadać nr klienta CIF). Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne w oddziale banku, poprzez infolinię lub Wirtualny Oddział. W przypadku dwóch kart płatniczych (dla posiadacza i współposiadacza) warunek zwalniający z opłaty należy spełnić dla każdej z nich (czyli każdą z kart należy dokonać transakcji na min. 200 zł).


Sylwetka T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank to efekt strategicznej współpracy dwóch silnych podmiotów na polskim rynku: T-Mobile – operatora komórkowego oraz Alior Banku – jednego z bardziej innowacyjnych banków w naszym kraju. Nowy podmiot działa na rynku od 2014 r. i zastąpił popularny Alior Sync.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne. Nie zapłacisz także za wypłaty gotówki z bankomatów i przelewy krajowe. Opłata za kartę wynosi 6 zł, ale możesz jej uniknąć, dokonując co miesiąc transakcji na łączną kwotę min. 200 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Osoby, które szukają bezpłatnie prowadzonego rachunku i preferują płatności kartą.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto Freemium jest prawie darmowe dla wszystkich klientów – bezpłatne jest jego prowadzenie i przelewy krajowe. Jeśli preferujesz rozwiązania mobilne, możesz płacić zbliżeniowo telefonem, a ponadto dokonywać przelewów na Facebooku. Obecni posiadacze konta mogą zyskać 50 zł premii za aktywność na rachunku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Konto oszczędnościowe nie jest zbyt wysoko (0,96%) oprocentowane. Tylko trzy pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatu są darmowe. Bezpłatna jest tylko pierwsza wpłata za pomocą wpłatomatu.

 • Gdzie założyć?

  Konto Freemium możesz otworzyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.