Konto dla Młodych w PKO BP i 300 zł zwrotu za płatności kartą w lokalach gastronomicznych!

Konto dla Młodych w PKO BP i 300 zł zwrotu za płatności kartą w lokalach gastronomicznych! Źródło obrazka: strona PKO BP

Rachunek młodzieżowy w PKO BP to propozycja dla osób między 18 a 26 rokiem życia. Konto dla Młodych prowadzone jest bezpłatnie, a opłata za kartę debetową zależy od ilości dokonywanych nią transakcji. Posiadacz konta może płacić smartfonem, wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie bez prowizji, a nawet zamówić kartę z niestandardowym wzorem graficznym. W ramach aktualnej promocji można zyskać nawet 300 zł premii.

W naszej analizie przyjrzymy się głównie opłatom związanym z Kontem dla Młodych, jednak sprawdzimy też, z jakich dodatkowych usług może korzystać posiadacz takiego rachunku.

Podstawowe parametry Konta dla Młodych

Koszty prowadzenia kont młodzieżowych są dla posiadaczy takich rachunków szczególnie istotne. Studenci nie posiadają często stałych dochodów, dlatego pożądany jest tu brak opłat lub tak skonstruowane warunki, aby z łatwością uniknąć podstawowych kosztów. Poniżej prezentujemy najważniejsze opłaty dla Konta dla Młodych:

 • rachunek przeznaczony jest dla osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia – po ukończeniu przez Ciebie 26 lat bank przekształci go w Konto za Zero;
 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za prowadzenie konta;
 • 0 zł za wydanie standardowej karty debetowej do konta – w ramach rachunku oferowana jest karta MasterCard Debit z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Wizerunek tej karty prezentujemy poniżej:

Karta do Konta dla Młodych

 • 14,90 zł za wydanie karty debetowej z wybranym wzorem graficznym (ze wzorów dostępnych na stronie banku);
 • 0 zł za wydanie pierwszej naklejki zbliżeniowej, 29,99 zł za wydanie breloka zbliżeniowego (należy w tym celu posiadać tradycyjną kartę debetową) – obsługa naklejki/breloka to 39 groszy miesięcznie;
 • od 0 do 5 zł za korzystanie z karty debetowej – opłata uzależniona jest od liczby dokonanych transakcji bezgotówkowych w miesiącu:
  • 0 zł – gdy dokonano min. 5 transakcji bezgotówkowych;
  • 1 zł – gdy dokonano 4 transakcji bezgotówkowych;
  • 2 zł – gdy dokonano 3 transakcji bezgotówkowych;
  • 3 zł – gdy dokonano 4 transakcji bezgotówkowych;
  • 4 zł – gdy dokonano jednej transakcji bezgotówkowej;
  • 5 zł – gdy nie dokonano żadnej transakcji bezgotówkowej;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą;
 • 0 zł za przelewy dokonywane przez Internet;
 • brak przelewów natychmiastowych;
 • 1,50 zł zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty na rachunek w innym banku (opłata 1 zł jest pobierana z rachunku dłużnika);
 • 0 zł za przelew na numer telefonu odbiorcy w ramach banku PKO BP w kanale mobilnym i internetowym;
 • 40 zł za przelew SORBNET dla kwot do 1 mln zł, 20 zł za przelew SORBNET kwot równych i większych od 1 mln zł;
 • 8 zł za przelew europejski (spread na EUR wynosi ok. 5%);
 • 0,15% min. 25 zł max. 130 zł za przelew walutowy;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku;

Wniosek o rachunek możesz złożyć na .

Promocje na Koncie dla Młodych

Konto dla Młodych objęte jest kilkoma ofertami specjalnymi, w których można zdobyć premie lub ciekawe nagrody. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdą z nich.

300 zł premii moneyback w promocji "Serce na talerzu"

Młodzi, pełnoletni klienci, którzy po 31 sierpnia 2016 r. nie posiadali konta osobistego w PKO BP i Inteligo, mogą skorzystać z przyjemnej promocji i zyskać premię moneyback za płatności kartą w lokalach gastronomicznych. Wystarczy do 30 września złożyć wniosek o PKO Konto dla Młodych z kartą debetową i wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych, a następnie zarejestrować się na stronie promocji.

Nagroda gwarantowana to zwrot 20% wydatków kartą dokonanych w lokalach gastronomicznych. Miesięczny limit to 50 zł, a premia przyznawana jest przez 6 miesięcy, łącznie można więc zyskać nawet 300 zł. Dodatkową nagrodą dla najszybszych jest zaproszenie dla dwóch osób na Festiwal Restaurant Week.

Więcej o promocji piszemy w tym artykule.

20 zł premii za płatności telefonem

Promocja płatności mobilnych polega na dość aktywnych transakcjach zbliżeniowych smartfonem. Oferta skierowana jest do obecnych klientów PKO BP i Inteligo, którzy posiadają aplikację IKO, ale od 1 czerwca 2017 r. nie dokonali żadnej płatności zbliżeniowej za jej pomocą.

W celu otrzymania nagrody należy aktywować płatności zbliżeniowe w IKO, wyrazić zgodę na przesyłanie informacji marketingowych oraz dokonać płatności zbliżeniowych na łączną kwotę 50 zł.

Promocja trwa do 18 września 2017 r., jednak pula nagród jest ograniczona, warto więc pospieszyć się ze spełnieniem warunków akcji.

O promocji piszemy w tym artykule.

100 zł dla nowych klientów i 50 zł premii dla obecnych w programie "Mam PKO"

W najnowszej - siódmej - edycji programu poleceń "Mam PKO" jako nowy klient możesz zdobyć 100 zł premii za otwarcie rachunku z polecenia i spełnienie prostych warunków: wykonanie transakcji o wartości min. 200 zł kartą i za pomocą IKO (min. 10 zł). Z oferty możesz skorzystać, jeżeli przed rozpoczęciem obecnej edycji (przed 2 sierpnia 2017 r.) przez 3 lata nie miałeś w PKO BP konta osobistego lub firmowego wymienionego w regulaminie akcji.

Z kolei jeśli już posiadasz konto w PKO BP, za skuteczne polecenie jednego z rachunków w tym banku możesz zyskać 50 zł premii. Twoje zadanie będzie polegało na rejestracji w programie, przekazaniu znajomej osobie specjalnego kodu polecenia oraz... przypilnowanie znajomego lub członka rodziny, aby spełnił warunki dla nowego klienta.

Osoby, które wykażą się największą aktywnością w skutecznym polecaniu rachunków, mają szansę na otrzymanie dodatkowej nagrody - premii w wysokości od 1000 zł do nawet 5000 zł.

Szczegóły programu "Mam PKO" wyjaśniamy w tym artykule.

Audiobook za korzystanie z aplikacji mobilnej

Ta promocja przeznaczona jest dla posiadaczy konta osobistego w PKO BP (z wyłączeniem Inteligo), którzy na dzień 1 września 2017 r. nie posiadali aktywnej aplikacji IKO lub korzystali z niej w trybie pasywnym bądź też posiadali zablokowany dostęp do aplikacji.

Aby otrzymać bonus, należy jedynie:

 1. Aktywować aplikację IKO na swoim smartfonie (bądź też odblokować ją przez serwis internetowy iPKO).
 2. Najpóźniej do 28 września 2017 r. wykonać za jej pośrednictwem co najmniej 2 operacje bankowe. Do wyboru są następujące czynności: transakcje z użyciem kodu lub czeku BLIK, płatności zbliżeniowe NFC/HCE, przelewy na telefon lub na konto do innego odbiorcy oraz doładowania telefonu.
 3. Posiadać aktywną aplikację IKO oraz nie odwołać zgody marketingowej do momentu otrzymania nagrody.

Aby otrzymać nagrodę, należy też wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym i handlowych od banku.

Każdy uczestnik akcji może otrzymać aż trzy audiobooki – pod warunkiem, że aktywuje aplikację IKO na trzech odrębnych urządzeniach i za każdym razem spełni warunki promocji.

Więcej o promocji znajdziesz tutaj.

Pozostałe usługi w ramach Konta dla Młodych

Podczas dokonywania wyboru konta osobistego warto także przyjrzeć się usługom, które bank kieruje do właścicieli rachunku. W ramach Konta dla Młodych PKO Bank Polski oferuje klientom następujące korzyści:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Konto Oszczędnościowe Plus – konto łączące zalety lokaty i konta osobistego z oprocentowaniem do 1,2% w skali roku.
 • Rachunek Walutowy – prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF, istnieje możliwość uzyskania karty płatniczej do takiego konta.
 • Aplikacja mobilna IKO – przy jej pomocy możesz dokonywać wypłat z bankomatów PKO BP, przelewać środki na numer telefonu odbiorcy w ramach banku PKO BP, płacić w wybranych sklepach, a nawet w Internecie;
 • Autooszczędzanie – wygodny sposób na oszczędzanie przy codziennych płatnościach polegający np. na zaokrąglaniu wartości do wybranej kwoty i przelewaniu różnicy na konto oszczędnościowe.

Konto dla Młodych okiem redakcji

PKO BP w swojej ofercie dla młodych ludzi stawia na przyjazne i nowoczesne rozwiązania. Konto dla Młodych prowadzone jest bezpłatnie, a opłaty za kartę debetową dość łatwo uniknąć. Dodatkowo posiadacz rachunku może prosto i wygodnie oszczędzać na płatnościach kartą (program Autooszczędzanie), założyć konto walutowe czy płacić mobilnie w ramach aplikacji IKO.

Konto studenckie w PKO BP to solidny i niedrogi rachunek młodzieżowy, a dodatkowo jeśli często korzystasz z aplikacji mobilnej, możesz zyskać 20 zł premii, natomiast jeśli lubisz jeść na mieście i płacić kartą, możesz otrzymać nawet 300 zł premii moneyback.

Ocena: 5.0

 • nawet 300 zł premii moneyback za płatności w lokalach gastronomicznych
 • BLIK i HCE
 • niska opłata za kartę debetową i bezpłatne bankomaty
 • nowoczesna aplikacja mobilna
 • nisko oprocentowane konto oszczędnościowe
 • brak przelewów natychmiastowych


Sylwetka PKO BP

Początki działalności PKO BP sięgają 1919 r., kiedy to powołano Pocztową Kasę Oszczędności. Po II Wojnie Światowej instytucja zmieniła nazwę na Powszechną Kasę Oszczędności, a w 1974 r. udostępniła pierwszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych. Pod obecną nazwą bank działa od 2000 r., kiedy to stał się spółką Skarbu Państwa. PKO Bank Polski jest największym polskim bankiem.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe przez Internet oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Karta debetowa kosztuje od 0 do 5 zł miesięcznie (wysokość opłaty zależy od liczby zrealizowanych transakcji kartą), a jeśli wykonujesz co miesiąc co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych, to będzie ona bezpłatna.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto dla Młodych jest rachunkiem skierowanym dla osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Skorzystają z niego studenci, które poszukują niedrogiego, solidnego, a zarazem nowoczesnego rachunku bankowego.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Konto jest naprawdę nowoczesne – możesz realizować płatności i wypłacać gotówkę za pomocą smartfonu, korzystać z breloka zbliżeniowego, odkładać pieniądze w programie automatycznego oszczędzania itd. W ramach aktualnej promocji za płatności kartą za jedzenie na mieście można zyskać nawet 300 zł premii moneyback.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera opłaty za zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a także nie oferuje przelewów natychmiastowych.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Wniosek o Konto dla Młodych możesz złożyć na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.