Konto Click w Toyota Banku

Konto Click w Toyota Banku Źródło obrazka: strona Toyota Banku

Toyota Bank zachęca nastolatków do oszczędzania. Małoletni posiadacze Konta Click mogą liczyć na niezłe oprocentowanie rachunku (2,5% w skali roku), skorzystać z rachunku oszczędnościowego z 3-procentowym oprocentowaniem oraz założyć dowolną lokatę z oferty banku. Co więcej, dzięki aktualnej promocji najlepsi uczniowie mogą zyskać atrakcyjne bonusy: podwyższone oprocentowanie rachunku oraz e-Kartę upominkową o wartości 100 zł.

Sprawdzamy, jak prezentuje się Konto Click na tle rachunków młodzieżowych oferowanych przez inne banki i przyglądamy się dokładniej jego podstawowym parametrom. Prezentujemy je poniżej:

 • oprocentowanie konta, zmienne z miesięczną kapitalizacją odsetek, wynosi 2,5% w skali roku dla środków do 8000 zł, dla nadwyżki ponad tę kwotę spada do 0,50%;
 • 200% lub 100% dodatkowych odsetek brutto w promocji dla najlepszych uczniów
 • bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.
 • 1 zł za obsługę karty debetowej – opłaty nie można uniknąć. Do wyboru są dwie karty Visa: Karta Super Red III lub Karta Ruby Passion – obie są wyposażone w technologię umożliwiającą płatności zbliżeniowe;
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty gotówki z bankomatów w kraju;
 • 4,50 zł – za czwartą i kolejną wypłatę w dowolnym krajowym bankomacie;
 • 3% min. 10 zł za wypłatę środków z bankomatu za granicą. Bank dodatkowo pobiera prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 4% jej wartości;
 • 2 zł za sprawdzenie salda w bankomacie.
 • 0 zł za wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe;
 • 0 zł za utworzenie i realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za utworzenie i realizację polecenia zapłaty;
 • 0 zł – przelew do US i ZUS.

Promocja Bonus dla najlepszych 2017

Toyota Bank nagradza uczniów za dobre wyniki w nauce. Za świadectwo z czerwonym paskiem można otrzymać atrakcyjne premie; ich wartość będzie zależała od tego, jaką średnią ocen osiągnie uczeń. Akcja skierowana jest do osób, które ukończyły 13. rok życia, ale nie mają więcej niż 24 lata. Ponadto muszą być one uczniami szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej i osiągnąć w tym roku szkolnym średnią ocen równą lub wyższą niż 4,75.

W akcji można zyskać:

 • 200% dodatkowych odsetek brutto od środków zgromadzonych na Koncie Click, maks. 200 zł (brutto) – przy średniej wyższej lub równej 5,00;
 • 100% dodatkowych odsetek brutto od środków zgromadzonych na Koncie Click, maks. 100 zł (brutto) – dla osób ze średnią w przedziale od 4,75 do 4,99;
 • e-Kartę upominkową o wartości 100 zł do Apple Store lub Google Play (od średniej 4,75 wzwyż).

Aby zyskać promocyjne oprocentowanie, należy do 7 lipca 2017 r. zarejestrować się w promocji, przesyłając swoje świadectwo w formie pliku graficznego oraz podając swoje dane w temacie formularza bądź wiadomości w określonej kolejności: imię → nazwisko → nr PESEL → średnia ocen). Przy naliczaniu premiowego oprocentowania będą brane pod uwagę środki zgromadzone na Koncie Click od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r.​

e-Karta upominkowa przysługuje osobom, które również zarejestrują się w promocji, ponadto od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. wykonają w każdym z tych miesięcy płatności bezgotówkowe kartą wydaną do Konta Click na kwotę min. 200 zł (transakcje poniżej 20 zł nie będą brane pod uwagę).

Promocja trwa do 21 lipca 2017 r.

Usługi powiązane z Kontem Click

Konto Super Click - dodatkowe konto oszczędnościowe dedykowane nastolatkom. Jeżeli dziecko posiada Konto Click, otwarcie i prowadzenie wersji Super Click jest bezpłatne. Konto jest oprocentowane na 3% w skali roku dla kwot do 10 000 zł (w przypadku wyższych kwot oprocentowanie spada do 0,75%). Bank stosuje miesięczną kapitalizację odsetek.

Dowolna lokata z oferty Toyota Banku – aby dziecko mogło posiadać lokatę, konieczna jest zgoda opiekuna ustawowego.

Jak założyć (i zamknąć) Konto Click?

Aby założyć rachunek, małoletni klient musi wypełnić wniosek o konto (może to uczynić on-line) i podpisać umowę za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku. Do wypełnienia wniosku konieczny będzie jeden z następujących dokumentów: legitymacja szkolna, dowód lub paszport. W formularzu wniosku należy podać również swój numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki – dobrze więc wcześniej przygotować sobie te informacje.

Warto podkreślić, że do otwarcia Konta Click konieczna jest także zgoda przedstawiciela ustawowego (jednego z rodziców). Przedstawiciel ustawowy pełni jednocześnie rolę pełnomocnika i posiada dość szerokie uprawnienia, umożliwiające mu nadzór nad finansami pociechy. Posiada pełen dostęp do konta dziecka i może wydawać własne dyspozycje dotyczące rachunku, np. może się zgodzić (lub nie) na wydanie karty debetowej dla dziecka, zakwestionować złożoną przez niego dyspozycję przelewu, a przede wszystkim - kontrolować limity transakcji.

Po ukończeniu przez młodego człowieka 24. roku życia Konto Click jest automatycznie przekształcane w rachunek dla osoby dorosłej. Z reguły jednak bank stara się wcześniej upewnić, czy posiadacz konta chce z niego zrezygnować, czy też zamierza nadal korzystać z oferty banku (kontaktując się z właścicielem rachunku telefonicznie na miesiąc przed jego 24 urodzinami).

Dodatkowe informacje o rachunku

 • Bank nie wymaga utrzymywania na koncie minimalnego salda ani regularnych wpłat na rachunek;
 • rodzic nie musi posiadać w Toyota Banku swojego rachunku osobistego (musi za to być dopisany do konta dziecka jako pełnomocnik);
 • nastolatek może posiadać tylko jedno Konto Click.

Komentarz redakcji

Konto Click stanowi specyficzną ofertę. Największym atutem rachunku jest dość wysokie oprocentowanie na rachunku osobistym, wynoszące 2,5% w skali roku - oraz możliwość oszczędzania na Koncie Super Click (tu oprocentowanie wynosi aż 3%). Z poziomu konta można również założyć dowolną lokatę znajdującą się w ofercie Toyota Banku (w przypadku wykupienia dodatkowych produktów konieczna jest zgoda rodzica-pełnomocnika). Co więcej, dzięki aktualnej promocji najlepsi uczniowie mogą zyskać atrakcyjne bonusy: podwyższone oprocentowanie (do 200% lub 100% w zależności od średniej ocen) oraz e-Kartę upominkową o wartości 100 zł.

Jednak Konto Click sprawdza się znacznie gorzej w roli rachunku bieżącego, przeznaczonego do przeprowadzania zwykłych operacji, np. przelewów, wypłat z bankomatów czy płatności internetowych. Co prawda, prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, jednak bank wprowadził sztywną opłatę za kartę (1 zł miesięcznie) oraz zapewnił tylko trzy darmowe wypłaty z bankomatu (pozostałe kosztują 4,50 zł). Jeżeli Twoje dziecko będzie częściej korzystało z bankomatów - ten rachunek nie jest dla niego. Na tle rachunków młodzieżowych oferowanych przez inne banki, w których większość podstawowych operacji jest bezpłatna, jest to dosyć zaskakujące rozwiązanie.

Reasumując, Konto Click może głównie zainteresować osoby, które szukają ciekawej oferty oszczędnościowej. W tej roli rachunek Toyota Banku sprawdzi się bardzo dobrze. Zanim jednak rodzice i ich pociechy zdecydują się na otwarcie Konta Click, powinni na spokojnie przeanalizować inne dostępne oferty i zwrócić uwagę na to, jakie konto będzie dla dziecka najlepsze.

Ocena: 3.5

 • rachunek jest oprocentowany
 • wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe w pakiecie
 • płatne wypłaty z bankomatów (za 4. i kolejną wypłatę)
 • sztywna opłata za kartę debetową

Sylwetka Toyota Banku

Toyota Bank Polska S.A. na naszym rynku działa od 2001 r. Rok później bank rozpoczął działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Na początku oferta koncentrowała się na finansowaniu zakupu samochodów Toyota. W 2007 r Toyota Bank rozszerzył zakres usług o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki, karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS, udostępniono również bankowość elektroniczną.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Rachunek jest oprocentowany w wysokości 2,5% w skali roku dla salda do 8000 zł. Prowadzenie konta jest bezpłatne, jednak obowiązuje sztywna opłata za użytkowanie karty debetowej w wysokości 1 zł miesięcznie. Pierwsze trzy wypłaty z krajowych bankomatów są bezpłatne, za kolejne zapłacimy 4,50 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto Click może głównie zainteresować osoby, które szukają ciekawej oferty oszczędnościowej.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Z poziomu rachunku można dodatkowo założyć rachunek oszczędnościowy i dowolną lokatę z oferty banku. Ponadto za dobre wyniki w nauce można zyskać do 200% lub 100% dodatkowych odsetek brutto oraz e-Kartę upominkową o wartości 100 zł.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Sztywna opłata za korzystanie z karty debetowej, bezpłatne jedynie trzy pierwsze wypłaty środków z bankomatów w kraju.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.