Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy: nawet 1400 zł premii!

Konto Citi Priority w Banku Citi Handlowy: nawet 1400 zł premii! Źródło obrazka: strona Banku Citi Handlowy

Citi Priority to konto, które może zainteresować przede wszystkim osoby, które chcą zarabiać na promocjach bankowych. Jeśli zapewnisz wpływy na rachunek w wysokości 5000 zł i jednocześnie posiadasz w Citibanku produkt kredytowy (np. kartę), to prowadzenie konta będzie bezpłatne, podobnie jak karta debetowa czy wypłaty z bankomatów. A dodatkowo w aktualnych promocjach możesz zyskać nawet 1400 zł premii.

W naszym artykule przyjrzymy się najważniejszym kosztom związanym z kontem Citi Priority oraz wskażemy na dodatkowe produkty i usługi, które rozszerzają możliwości tego rachunku i pozwalają na nim zarobić.

Parametry konta Citi Priority

Opłaty i prowizje związane z prowadzeniem rachunku czy obsługą karty debetowej niezmiennie stanowią istotny wyznacznik atrakcyjności konta osobistego. Oto, jak się one przedstawiają dla rachunku Citi Priority:

 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 30 zł za prowadzenie konta – opłaty można uniknąć, spełniając jeden z dwóch warunków:
  • utrzymywanie na rachunkach w banku (kontach, lokatach, inwestycjach) salda w wysokości min. 30 000 zł,
  • zapewnienie miesięcznych wpływów zewnętrznych w łącznej kwocie min. 5000 zł ORAZ posiadanie karty kredytowej lub kredytu w banku Citi Handlowy;
 • 0 zł za korzystanie z karty debetowej MasterCard Paypass z technologią zbliżeniową. Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Karta do konta Citi Priority

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir;
 • 10 zł za internetowy przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir;
 • 12 zł za przelew wewnętrzny w oddziale banku, 16 zł za przelew na rachunki w innych bankach dokonany u doradcy w oddziale;
 • 20 zł za przelew SORBNET przez Citibank Online;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA;
 • 0,25% min. 10 zł max. 100 zł za przelewy walutowe (opłata za przelew w CHF jest zwracana na konto klienta);
 • bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale;
 • 0 zł za zmianę PIN do karty w bankowości elektronicznej oraz przez telefon (o ile mamy włączoną usługę Citiphone);
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie innym niż Citi Handlowy;
 • 5 zł za dodatkowy wyciąg z rachunku w formie papierowej.

Nawet 1400 zł premii w promocjach!

W aktualnie trwających promocjach konta Citi Priority możesz zyskać do 400 zł premii (100 zł na konto + 300 zł moneybacku) za codzienne zakupy i nawet 1000 zł bonusu za polecenie tego konta znajomym.

Do 400 zł premii: 100 zł + nawet 300 zł moneybacku (tylko sklepy stacjonarne)

W tej promocji możesz zdobyć 100 zł premii oraz 5% zwrotu za płatności kartą przez pół roku (nawet 300 zł). Oferta skierowana jest do osób, które po 1 stycznia 2017 r. nie posiadały w Citibanku konta osobistego ani oszczędnościowego.

Jeśli zależy Ci na zdobyciu obu premii, wykonaj proste czynności:

 1. Zarejestruj się w promocji do 31 lipca 2018 r., wypełniając formularz kontaktowy zamieszczony na . Musisz podać swoje: imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail oraz PESEL.
 2. Nie później niż do dnia 30 sierpnia 2018 r. podpisz z Citibankiem umowę o prowadzenie rachunku. Zawnioskuj też o kartę debetową, w przeciwnym wypadku nie będziesz miał szans na zdobycie premii.
 3. Do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu od otwarcia konta musisz przynajmniej raz zalogować się w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile.
 4. W tym samym okresie (a więc do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu od otwarcia konta) musisz osiągnąć saldo dzienne w wysokości co najmniej 5000 zł. Bank weźmie pod uwagę sumę środków na wszystkich Twoich rachunkach w Citi Handlowym.

Jeśli spełnisz wszystkie powyższe warunki, nie pozostaje Ci nic innego, jak podczas codziennych zakupów aktywnie korzystać ze swojej nowej karty. Bank będzie brał pod uwagę wyłącznie transakcje dokonane w punktach handlowo-usługowych (w tym płatności przy użyciu Google Pay), które zostały zaksięgowane na koncie w danym miesiącu kalendarzowym. UWAGA: transakcje internetowe w tej promocji nie są wliczane do moneybacku!

Promocję dokładnie opisaliśmy w tym artykule.

300 zł do sklepów DUKA

Jeśli po 31 grudnia 2016 roku nie posiadałeś w Citi Handlowym konta osobistego i rachunku oszczędnościowego, możesz skorzystać z tej akcji i otrzymać 300 zł do wykorzystania w sklepach DUKA (stacjonarnych lub on-line). To jednak nie koniec, ponieważ otrzymasz także 20% zniżki na zakup nieprzecenionych produktów.

Voucher do DUKA otrzymasz, jeśli:

 1. Do 30 czerwca 2018 r. wypełnisz formularz kontaktowy dostępny na i złożysz wniosek o konto Citi Priority wraz z kartą debetową w oddziale lub podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku.
 2. Najpóźniej 31 lipca 2018 r. podpiszesz z bankiem umowę o konto.
 3. Spełnisz warunki aktywnego korzystania z rachunku:
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta przynajmniej raz zaloguj się do systemu bankowości internetowej Citibank Online na smartfonie;
  • w każdym z 2 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta wykonaj przynajmniej 2 transakcje bezgotówkowe kartą o łącznej wartości min 300 zł w sklepach stacjonarnych;
  • najpóźniej do końca 2. miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta utrzymaj na wszystkich swoich rachunkach w banku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł lub zapewnij wpływy w łącznej wysokości 5 000 zł.

Szczegóły akcji znajdziesz w tym tekście.

Nawet 1000 zł w programie poleceń

W programie poleceń konta Citi Priority możesz otrzymać 100 zł premii za jedno skuteczne polecenie. Maksymalnie możesz zarekomendować rachunek 10 osobom, czyli łączna wartość nagrody wyniesie nawet 1000 zł. Jako osoba polecająca:

 1. Wejdź na i uzupełnij formularz. Będziesz musiał podać w nim dane swoje oraz osoby, której chciałbyś polecić konto Citi Priority.
 2. Po uzupełnieniu formularza koniecznie wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a także zaakceptuj regulamin oraz zobowiązanie do poinformowania osoby polecanej o przekazaniu bankowi jej danych.

Osoba polecona do 30 września 2018 r. powinna podpisać umowę o otwarcie konta Citi Priority, a następnie w okresie od założenia konta do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia rachunku:

 1. Spełnić jeden z dwóch poniższych warunków:
  • utrzymać na wszystkich rachunkach w Citi Handlowym średniomiesięczne saldo w wysokości 30 tys. zł LUB
  • uzyskać saldo dzienne na rachunkach w Citibanku na poziomie min. 5 tys. zł.
 2. Dokonać co najmniej dwóch transakcji bezgotówkowych kartą debetową wydaną do konta tak, by ich łączna wartość wyniosła min. 300 zł.

O promocji piszemy w tym artykule.

Karta wielowalutowa w Citibanku

W Citi Handlowym klienci mogą również korzystać z kart wielowalutowych. Umożliwiają one całkiem wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach.

Karta wielowalutowa w Citibanku nie jest odrębną kartą - jeśli mamy plastik wydany do konta w złotych, możemy go podpiąć do rachunku walutowego w EUR, USD lub GBP. Niestety, w danym momencie możemy mieć podpięte tylko jedno konto. Oznacza to, że jeśli udajemy się za granicę i będziemy płacili np. w euro, najpierw musimy zalogować się do naszej bankowości internetowej (lub zadzwonić na infolinię) i sami określić rachunek, z którego mają być realizowane płatności. Dla niektórych osób konieczność manualnego przełączania się między różnymi kontami walutowymi może nie być najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jak prezentują się opłaty? Tutaj oferta Citi Handlowego wygląda dobrze - rachunek walutowy prowadzony jest bezpłatnie w euro, dolarach,oraz funtach.

Dodatkowe usługi w ramach Citi Priority

Citi Priority to rachunek dla wymagających klientów. Konto można dopasować do własnych potrzeb, a bank proponuje jego posiadaczom interesujące usługi dodatkowe, wśród których warto wymienić:

 • bogata oferta kart kredytowych – w Citi Handlowym można wybrać kartę kredytową dopasowaną do naszych potrzeb. Wśród nich można polecić np. bezpłatną kartę Citi Simplicity.
 • konto SuperOszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 1,50% (dla salda do 20 000 zł). Może być prowadzony także w EUR, USD i GBP.
 • Citi Mobile – aplikacja mobilna do zarządzania środkami na rachunku.
 • Lokaty terminowe - można je zakładać w polskich złotych, jak i w euro, dolarach, funtach i frankach. Oprocentowanie w zależności od waluty sięga 0,75% w skali roku.

Konto Citi Priority okiem redakcji

Citi Priority nie jest rachunkiem dla każdego. Na pierwszy rzut oka konto wygląda jak rachunek premium oferowany z myślą tylko o zamożnych klientach. Naszym zdaniem jest to jednak przede wszystkim świetna oferta dla osób, które poszukują okazji do zarabiania na promocjach bankowych i takim klientom głównie polecamy ten rachunek.

Łącząc promocje rachunku Citi Priority, można zyskać nawet 1400 zł (na chwilę obecną jest to jedna z najwyższych nagród oferowanych klientom indywidualnym w 2018 r.):

Warunki obu akcji wymagają dokładnego zrozumienia, ale sprowadzają się do stosunkowo prostych czynności, które opisujemy w dedykowanych artykułach.

Wadą Konta Citi Priority jest paradoksalnie niewiele usług skierowanych bezpośrednio do klientów zamożnych. Oprocentowanie w wysokości 1,5% do 20 000 zł nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla depozytów konkurencyjnych banków, a karta wielowalutowa - choć obecna w ofercie banku (+) - wymaga manualnego przełączania się między poszczególnymi rachunkami, o czym łatwo zapomnieć podczas zagranicznych podróży (-).

Podsumowując, jeśli jesteś osobą dobrze zorganizowaną i zarządzasz swoimi finansami w świadomy sposób - rozważ skorzystanie z promocji Konta Citi Priority i karty kredytowej, bo to się po prostu opłaci. Pozostałym osobom sugerujemy zainteresowanie się ofertą konkurencji.

Ocena: 4.5

 • nawet 400 zł w promocji, w tym 300 zł moneybacku
 • do 1000 zł premii w programie poleceń
 • karta wielowalutowa
 • wysoka opłata za prowadzenie konta

Pytania i odpowiedzi

Tak, konto można założyć jako wspólne, wystarczy udać się z wybraną osobą do oddziału banku. Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne. W przypadku opłaty za prowadzenie konta wystarczy, aby na rachunku utrzymywać saldo w kwocie min. 30 000 zł. Drugą możliwością jest posiadanie karty kredytowej przez pierwszego współwłaściciela oraz dokonanie razem przez obu właścicieli transakcji kartami debetowymi na łączną kwotę min. 5000 zł.


Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta kosztuje 30 zł miesięcznie. Opłaty można jednak uniknąć na jeden z dwóch sposobów: 1) zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na rachunek w łącznej kwocie min. 5 tys. zł oraz posiadając produkt kredytowy (np. kartę) LUB 2) utrzymując na rachunkach w banku Citi Handlowy min. 30 tys. zł. Pozostałe opłaty prezentują się zdecydowanie lepiej: karta debetowa – 0 zł, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto w Citibanku to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą zarabiać na promocjach bankowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Bank nie pobiera opłaty za kartę debetową oraz wypłaty z bankomatów na całym świecie. W aktualnie trwającej promocji możesz zyskać nawet 400 zł (100 zł + zwrot za zakupy) oraz do 1000 zł premii w programie poleceń.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Opłata za prowadzenie konta jest wysoka, a warunki umożliwiające jej uniknięcie dość trudne do spełnienia (łatwe dla osób posiadających kartę kredytową w tym banku).

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Załóż konto Citi Priority na i zgarnij premię 100 zł oraz do 300 zł zwrotu za codzienne zakupy.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.