Konto 360º w Banku Millennium, 2,5% na depozytach i 150 zł premii w promocji

Konto 360º w Banku Millennium, 2,5% na depozytach i 150 zł premii w promocji Źródło obrazka: strona Banku Millennium

Konto 360° w Banku Millennium to połączenie warunkowo bezpłatnego rachunku dla klientów indywidualnych z ubezpieczeniem assistance. Bank stawia na nowoczesność i funkcjonalność, czego przejawem jest choćby jedna z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku. Jeśli przystąpisz do obecnej promocji do 30 września i założysz ten rachunek, możesz zyskać 100 zł premii i dodatkowo 50 zł na przejazdy Polskim Busem.

W naszej analizie Konta 360º skupimy się przede wszystkich na najważniejszych parametrach związanych z obsługą rachunku i karty debetowej. Przyjrzymy się także dodatkowym usługom dostępnym dla posiadaczy tego konta oraz ubezpieczeniu assistance, które jest mocną stroną rachunku.

Podstawowe parametry Konta 360° w Banku Millennium

Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o wyborze rachunku bankowego, są koszty związane z jego obsługą. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze opłaty i prowizje dotyczące Konta 360°:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • opłata za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł miesięcznie – można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł z innych banków (lub z Banku Millennium, o ile wpływ nie pochodzi od właściciela lub współwłaściciela rachunku) oraz zostanie dokonana przynajmniej jedna transakcja kartą debetową.
 • bezpłatne wydanie karty debetowej – do Konta 360° udostępniana jest karta VISA Konto 360°, która umożliwia płatności zbliżeniowe (technologia payWave) i internetowe. Wizerunek karty przedstawiamy poniżej:

Karta debetowa Millennium Visa Konto 360

 • 7 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej – opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty, potem można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło min. 1000 zł (z innego banku) oraz dokonano przynajmniej jednej płatności kartą;
 • bezpłatne wypłaty środków z bankomatów Banku Millennium;
 • 1 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BZ WBK i Planet Cash, 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów – przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty ta opłata nie jest pobierana, potem można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło min. 1000 zł (z innego banku) oraz dokonano przynajmniej jednej płatności kartą do Konta 360°;
 • 2,5% nie mniej niż 9 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą – opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty i można jej uniknąć, spełniając warunek miesięcznych wpływów i płatności kartą płatniczą. Uwaga: bank dolicza 2% za przewalutowanie transakcji;
 • bezpłatne korzystanie z wpłatomatów;
 • bezpłatne przelewy krajowe w systemie ELIXIR;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy – przelewy natychmiastowe realizowane są w systemie Express ELIXIR;
 • 7,99 zł za przelew w oddziale banku;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 0,5% min. 20 zł max. 125 zł za zwykły przelew walutowy;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku.
 • 3,99 zł miesięcznie za "Pakiet Bezpieczeństwa", czyli ubezpieczenie karty i pakiet SMS-ów informacyjnych o stanie konta. Usługa jest płatna po upływie pełnego miesiąca od wydania karty. Jest ona włączana automatycznie, ale można ją bez problemu wyłączyć kontaktując się z infolinią banku;
 • 5 zł za wyciągi papierowe z konta dla klientów korzystających z Millenet, 0 zł dla pozostałych klientów.

Konto 360° Student

Studencka wersja Konta 360° przeznaczona jest dla osób między 18. a 26. rokiem życia. Po ukończeniu 26. roku życia masz 3 miesiące na wybór nowego rachunku, w przeciwnym razie bank przekształci konto w standardową wersję Konta 360°.

Konto 360° Student posiada zalety standardowego rachunku osobistego oraz wprowadza kilka korzystnych zmian. Jeśli dokonasz przynajmniej jednej transakcji kartą debetową w miesiącu, to prowadzenie rachunku studenckiego jest bezpłatne, podobnie jak obsługa karty i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Jedynym minusem w porównaniu ze standardową wersją Konta 360° jest to, że Pakiet Bardzo Pomocny nie jest darmowy dla Konta 360° Student.

100 zł premii i dodatkowe 50 zł na Polskiego Busa

Nowi klienci Banku Millennium, którzy po 1 kwietnia 2015 r. nie posiadali w tej instytucji żadnego rachunku, mogą przystąpić do interesującej promocji i zyskać 100 zł premii pieniężnej i dodatkowo 50 zł (w dwóch voucherach po 25 zł) na przejazdy Polskim Busem. Warunki są bardzo proste:

 1. Do 30 września 2017 r. powinieneś zarejestrować się na , a następnie założyć Konto 360° lub 360° Student wraz z kartą debetową.
 2. Najpóźniej do 6 października 2017 r. musisz zawrzeć umowę o wybrany rachunek.
 3. W październiku i listopadzie 2017 powinieneś zapewnić wpływy na nowo otwarte Konto 360° w wysokości min. 1000 zł (warunek ten nie dotyczy osób zakładających Konto 360 Student) oraz wykonać przynajmniej po jednej transakcji bezgotówkowej kartą w każdym z dwóch wspomnianych wcześniej miesięcy. Bank będzie brał pod uwagę wyłącznie transakcje kartą w terminalach POS, przez Internet oraz płatności Blik, natomiast przelewy, wypłaty z bankomatów i transakcje anulowane nie będą w tej promocji honorowane.

Z opisem promocji zapoznasz się tutaj.

Korzystna oferta produktów oszczędnościowych

Konto 360° to nie tylko nowoczesny rachunek osobisty, ale także świetne narzędzie do efektywnego oszczędzania. W aktualnej ofercie banku warto zwrócić szczególną uwagę na Konto Oszczędnościowe Profit i Lokatę Mobilną.

Konto Oszczędnościowe Profit wyróżnia się na rynku wysokim jak na obecne czasy oprocentowaniem wynoszącym 2,5% dla nowych środków, liczonych na dzień 26 sierpnia 2017 r. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty nowych środków. Na uwagę zasługuje fakt, że podane oprocentowanie dotyczy salda do nawet 100 000 zł. W naszym rankingu kont oszczędnościowych rachunek ten zajmuje wysokie 4 miejsce pod kątem wysokości oprocentowania.

Kolejnym ciekawym produktem jest Lokata Mobilna. Jej oprocentowanie dla posiadaczy Konta 360° wynosi 2,25%. Co ciekawe, oprocentowanie depozytu można podwyższyć do 2,5% korzystając z "Rozszerzonej rzeczywistości". W jaki sposób? Po uruchomieniu aplikacji mobilnej banku należy zeskanować specjalny baner znajdujący się na stronie Banku Millennium, a następnie założyć za jej pomocą nową lokatę - ciekawe, pomysłowe i opłacalne rozwiązanie, warto wypróbować.

Warto także dodać, że z powyższych produktów można korzystać cyklicznie, pamiętając jedynie o zapewnianiu nowych środków na koncie oszczędnościowym oraz odnawianiu lokaty.

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Konta 360°

Osoby, które założą najnowszy rachunek osobisty w Banku Millennium otrzymują dostęp do nowoczesnych i atrakcyjnych usług:

 • Przelewy na e-mail i numer telefonu – to nowa funkcjonalność udostępniona klientom banku. Jeśli nie pamiętasz numeru konta znajomego, a chcesz przelać mu pieniądze, wystarczy, że znasz jego numer telefonu lub adres e-mail. Odbiorca otrzyma informację o przelewie przez sms lub pocztę elektroniczną i będzie mógł skorzystać ze środków, nawet jeżeli nie jest klientem Banku Millennium. Dokonywanie tego typu przelewów jest bezpłatne.
 • Limit w koncie osobistym – jeśli korzystasz z dodatkowych środków do 7 dni w miesiącu, bank nie naliczy odsetek od Twojego zadłużenia.
 • Manager Finansów – aplikacja, która pozwala uporządkować domowy budżet i analizować swoje wydatki, dostępna przez Internet i aplikację mobilną.
 • Program rabatowy „Inspiracje” – płatności kartą debetową pozwalają Ci na skorzystanie z rabatów w blisko 1000 sklepach i punktach usługowych.

Kolejne usługi zasługują na oddzielne omówienie.

Ubezpieczenie assistance „Pakiet Bardzo Pomocny”

Klienci Banku Millennium, którzy zdecydują się otworzyć Konto 360°, objęci są ubezpieczeniem „Pakiet Bardzo Pomocny”, na które składa się assistance medyczny i domowy:

 • Assistance medyczny – obejmuje np. wizytę lekarza, pielęgniarki, dostawę leków, transport medyczny – po jednej interwencji w ciągu 12 miesięcy; bez ograniczeń można korzystać np. z infolinii medycznej lub telefonicznych konsultacji lekarskich.
 • Assistance domowy – obejmuje m.in. interwencję specjalisty (np. hydraulika, ślusarza) w razie nieprzewidzianej awarii sprzętu RTV i AGD, a także sprzętu PC – po jednej interwencji w ciągu 12 miesięcy.

Ochrona ubezpieczeniowa trwa przez 12 miesięcy i w ciągu tego okresu klient może skorzystać łącznie z maksymalnie 7 różnych interwencji z tym, że każdy typ interwencji można wykorzystać bezpłatnie tylko raz (czyli raz w roku możemy skorzystać z pomocy hydraulika, raz z wizyty lekarza, itd. aż do wyczerpania limitu 7 interwencji rocznie).

Przez pierwszy rok od założenia Konta 360° ubezpieczenie „Pakiet Bardzo Pomocny” jest bezpłatny, potem kosztuje 4,99 zł miesięcznie, jednak w każdej chwili można z niego bez problemu zrezygnować dzwoniąc na infolinię banku.

"Pakiet Bezpieczeństwa" - opłata za SMS-y i ubezpieczenie karty

Posiadacze kart płatniczych mogą także skorzystać z usługi „Pakiet Bezpieczeństwa”. Składa się ona z „Pakietu powiadomień SMS o transakcjach dokonanych kartą” oraz pakietu ubezpieczeń „Ochrona karty”:

 • Pakiet powiadomień obejmuje 25 SMS-ów – są one wysyłane na numer telefonu posiadacza karty po dokonaniu każdej transakcji z użyciem plastiku. Po przekroczeniu limitu powiadomień, SMS-y wysyłane są nadal, jednak bank pobiera wówczas opłatę w wysokości 0,25 zł za każdą wiadomość.
 • Ochrona karty – ubezpieczenie obejmuje nieuprawnione użycie karty w wyniku rabunku, kradzieży albo zgubienia, utratę środków pieniężnych na skutek rabunku gotówki pobranej z bankomatu lub terminala POS, koszt wymiany dokumentów, ubezpieczenie zakupionego towaru oraz ubezpieczenie gwarancji najniższej ceny.

Koszt usługi „Pakiet Bezpieczeństwa” wynosi 3,99 zł miesięcznie. Warto wiedzieć, że usługa jest dobrowolna, a opłata jest pobierana dopiero po upływie pierwszego pełnego miesiąca po wydaniu karty (jeżeli więc otrzymaliśmy kartę w połowie czerwca, bank pobierze opłatę dopiero za sierpień – w czerwcu i lipcu usługa będzie bezpłatna). Osoby, które nie chcą ponosić kosztów ubezpieczenia karty, mogą zrezygnować z „Pakietu” wyłącznie poprzez call center.

MilleSMS

Klientom, którym zależy na bezpieczeństwie transakcji, bank zaoferował jednak dodatkowe rozwiązanie – możliwość skorzystania z samych sms-ów. Usługę można aktywować (lub wyłączyć) w serwisie transakcyjnym banku, decydując się na jedną z dwóch opcji;

 • pakiet MilleSMS - w jego ramach bank oferuje 20 bezpłatnych wiadomości przesyłanych na krajowy numer telefonu komórkowego w cenie 2,99 zł miesięcznie. Przez pierwszy miesiąc od uruchomienia usługi sms-y wysyłane są bez opłat;
 • nielimitowaną liczbę smsów – w tej opcji płacimy za każdą wiadomość oddzielnie. Koszt wysyłki jednego MilleSMS-a na polski numer telefonu komórkowego wynosi 0,25 zł, na numer zagraniczny - 0,30 zł.

Podczas aktywacji usługi klient decyduje zarówno o rodzaju, jak i minimalnej kwocie transakcji, o której bank powinien przesłać mu informację.

Konto 360° okiem redakcji

Rachunek osobisty w Banku Millennium to konto dla klientów, którzy poszukują uniwersalnego, nowoczesnego, mobilnego rachunku z funkcjonalnymi usługami, np. assistance w razie awarii sprzętu domowego.

Wystarczą wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i jedna płatność kartą, by nie płacić ani za prowadzenie rachunku, ani za kartę debetową czy wypłaty z bankomatów. Naszym zdaniem warunki te można określić mianem"fair" - bank wymaga, ale warunki nie są zaporowe, a po ich spełnieniu otrzymujemy sporo w zamian. A jeśli przystąpisz do obecnej promocji do 30 września i założysz ten rachunek, możesz zyskać 100 zł premii i dodatkowo 50 zł na przejazdy Polskim Busem.

Konto 360° najwięcej korzyści przyniesie klientom, którzy zwracają uwagę na dodatkowe usługi oferowane w ramach rachunku. Powinien przypaść także do gustu osobom zamierzającym otworzyć w banku konto oszczędnościowe, które aktualnie plasuje się w czołówce naszego rankingu.

Podsumowując: Konto 360° w Banku Millennium to aktualnie jeden z najlepszych rachunków na rynku. Sami z niego korzystamy i uważamy, że zdecydowanie warte jest uwagi.

Jeżeli oferta jest dla Ciebie interesująca, przejdź na , załóż konto i zgarnij 150 zł premii.

Alternatywnie możesz założyć rachunek (bez wspomnianej premii).

Ocena: 4.5

 • 100 zł premii pieniężnej i 50 zł na PolskiBus.com
 • bezpłatne ubezpieczenie assistance przez rok
 • płatności mobilne BLIK i HCE
 • wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe
 • podstawowe opłaty uzależnione od miesięcznych wpływów i transakcji kartą

Pytania i odpowiedzi

Tak, należy w tym celu udać się z wybraną (dowolnie) osobą do oddziału banku. Aby uniknąć kosztów prowadzenia konta, obsługi karty debetowej (także dla współwłaściciela) i wypłat z bankomatów, współwłaściciele muszą łącznie zapewnić wpływy na konto w łącznej kwocie min. 1000 zł oraz dokonać przynajmniej jednej transakcji kartą.
Tak. W momencie przelewu środków zostaną one przez bank zaksięgowane - to wystarczy, by warunek został spełniony. Można więc wypłacić środki nawet chwilę po tym, jak pojawiły się na koncie.
Warunek obowiązuje od pierwszego PEŁNEGO miesiąca. Jeśli więc otworzymy rachunek np. w połowie lub przed końcem czerwca, to w tym miesiącu nie musimy spełniać obu warunków, natomiast w kolejnym – już tak (o ile chcemy uniknąć opłaty za prowadzenie konta i użycie karty).

Sylwetka Banku Millennium

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Standardowo: 8 zł za prowadzenie konta, 7 zł za kartę, 0 zł za przelewy, do 5 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wszystkich tych opłat można jednak stosunkowo łatwo uniknąć, spełniając co miesiąc łącznie dwa warunki: (a) zasilić rachunek przelewami zewnętrznymi o łącznej kwocie min. 1000 zł oraz (b) wykonać min. jedną transakcję za pomocą karty debetowej.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Rachunek w Banku Millennium to dobry wybór dla tych klientów, którzy poszukują niedrogiego i nowoczesnego konta z możliwością uniknięcia opłat za jego prowadzenie. Rachunek przyniesie także korzyści osobom, które chcą posiadać rachunek z ubezpieczeniem assistance oraz osobom oszczędnym, poszukującym atrakcyjnie oprocentowanych lokat i kont oszczędnościowych.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Przez rok od założenia konta będziesz objęty ubezpieczeniem „Pakiet Bardzo Pomocny”. Zyskujesz także dobre oprocentowanie konta oszczędnościowego i Lokaty Mobilnej oraz możliwość dokonywania przelewów na e-mail i numer telefonu. W obecnej promocji można zyskać 100 zł premii i dodatkowo 50 zł na przejazdy Polskim Busem.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Standardowe opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty debetowej są dość wysokie, dlatego jeśli nie będziesz regularnie zasilać rachunku, możesz dotkliwie odczuć pobierane przez bank prowizje.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Załóż konto na i zgarnij 150 zł premii lub otwórz rachunek na  (bez premii). 

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.