Karta kredytowa Citi Simplicity w banku Citi Handlowy i 300 zł premii

Karta kredytowa Citi Simplicity w banku Citi Handlowy i 300 zł premii Źródło obrazka: strona Citi Handlowy

Citi Simplicity to prawdziwy ewenement na rynku kart kredytowych - posiadanie karty jest zupełnie bezpłatne i to bez żadnych dodatkowych warunków. Posiadanie tej karty umożliwia też dostęp do szeregu zniżek i programów rabatowych, a w aktualnie trwającej promocji można zyskać atrakcyjną nagrodę w postaci 300 zł premii gotówkowej.

Zazwyczaj karty kredytowe kojarzą się nie tylko z szeregiem nowych możliwości, ale i obowiązków: należy pamiętać o warunkach, jakie bank stawia, aby korzystanie z kredytówki było darmowe lub chociaż tanie, o terminach spłaty itp. Na tym tle karta kredytowa Citi Simplicity wypada nadzwyczaj korzystnie: bank nie pobiera opłaty ani za wydanie, ani za użytkowanie karty, co więcej, nie nalicza też prowizji za przesłanie monitów i obsługę kart dodatkowych. Brzmi aż niewiarygodnie? W takim razie przyjrzyjmy się pozostałym opłatom związanym z kartą kredytową Citi Simplicity.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Citibanku?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Klient indywidualny powinien być osobą w wieku co najmniej 21 lat, osiągać dochód netto w wysokości min. 1200 zł oraz być zatrudnionym w swoim aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, paski pracownicze lub np. PIT-y, które potwierdzałby staż pracy i dochód. Osoby pracujące na umowie zlecenie również mogą ubiegać się o kartę.

Karta Citi SimpliCity dla firm wydawana jest osobom, które mają min. 25 lat i prowadzą działalność gospodarczą od min. 2 lat.

Dostęp do rachunku karty kredytowej można uzyskać poprzez serwis bankowości telefonicznej CitiPhone lub bankowość internetową. Pierwsza opcja jest płatna (6 zł miesięcznie), druga jest darmowa. Dostęp do bankowości internetowej uzyskuje się i bez posiadania konta w Citi Handlowym.

Wizerunek karty prezentujemy poniżej:

Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity

Obsługa zadłużenia i koszty karty

Przyjrzyjmy się, jak wyglądają koszty użytkowania i obsługa zadłużenia na karcie Citi Simplicity:

 • 56 dni – długość okresu bezodsetkowego, w tym 26 dni na spłatę kredytu;
 • 10% rocznie – oprocentowanie karty po zakończeniu okresu bezodsetkowego (standard na rynku);
 • minimalna kwota do spłaty to 3,42% salda zadłużenia, jednak nie mniej niż 30 zł;
 • możliwość rozłożenia posiadanego zadłużenia na raty (maksymalnie 60 rat). Prowizja i oprocentowanie ustalane są indywidualnie.
 • karta wydawana jest na 3 lata.
 • bezpłatne wydanie karty;
 • bezpłatne wydanie karty dodatkowej;
 • 30 zł – wydanie karty na wypadek kradzieży lub zagubienia;
 • 0 zł – opłata za wznowienie (po upływie daty ważności karty).
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania;
 • 0 zł – miesięczny koszt korzystania z karty dodatkowej;
 • 8% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł – prowizja pobierana przy wypłacie gotówki z bankomatu w Polsce i za granicą, a także w przypadku pozostałych transakcji gotówkowych;
 • 5,8% wartości transakcji – prowizja w przypadku transakcji realizowanych w walucie obcej + koszt wynikający ze spreadu walutowego według taryfy wystawcy karty;
 • 0 zł – koszt usługi płatności rachunków z karty kredytowej;
 • 0 zł za monity o braku spłaty karty;
 • brak opłaty za powiadomienia SMS CitiAlerts - powiadomienia pozwalają śledzić na bieżąco stan i rodzaj transakcji wykonywanych kartą oraz aktualny limit zadłużenia;
 • 6 zł - opłata za możliwość korzystania z serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone;
 • brak obowiązku posiadania ubezpieczenia spłaty karty.

Do karty Citi Simplicity bank oferuje także programy ratalne, m.in. program „Komfort”, w którym spłatę zadłużenia można rozłożyć maksymalnie na 60 rat oraz dodatkowe ubezpieczenia. Warto również wiedzieć, że okres ważności kart dodatkowych kończy się wraz z upływem okresu ważności karty głównej.

300 zł premii w promocjach

Obecnie nowi klienci Citi Handlowego (którzy po 1 stycznia 2015 r. nie posiadali w tym banku głównej karty kredytowej) mogą otrzymać 300 zł premii gotówkowej lub 300 zł do Allegro. Aby uzyskać bonus, powinni zalogować się do bankowości internetowej, a następnie w ciągu kolejnych 2 miesięcy wykonać po minimum 5 transakcji kartą (w każdym z miesięcy). Pierwsza oferta jest ważna do 23 maja 2018 r., natomiast bon do Allegro otrzymasz, rejestrując się w akcji do 31 maja 2018 r.

Atuty karty Citi Simplicity

Korzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity wiąże się jeszcze z kilkoma interesującymi możliwościami:

 • Bezpieczeństwo - karta objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje razem z klientem. Co więcej, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta do 72 godzin wstecz od zgłoszenia utraty kredytówki.
 • Zniżki i rabaty - Citi Handlowy oferuje posiadaczom kart kredytowych dostęp do szeregu atrakcyjnych zniżek i rabatów w ramach działających programów zakupowych i usługowych, m.in. programu Citi World Privileges.

Opinia redakcji: "tania i prosta w użytkowaniu"

Karta kredytowa Citi Simplicity nie bez powodu ma w swojej nazwie słowo „prosto”: klient, decydując się na tę kredytówkę, nie musi martwić się ani o opłaty za wydanie karty, ani za jej obsługę, ani o poniesienie kosztów monitów, jeżeli z jakiegoś powodu spóźni się ze spłatą zadłużenia. Wszystkie te usługi są bowiem bezwarunkowo bezpłatne. Zasada ta dotyczy również kart dodatkowych. Nie trzeba wykonywać żadnych transakcji, aby uniknąć prowizji, karta Citi Simplicity będzie więc idealnym wyborem dla osób, które nieregularnie bądź bardzo rzadko sięgają po kredytówki.

Co więcej, posiadanie karty Citi Simplicity nie wymaga zakładania konta w Citi Handlowym. Dostęp do rachunku karty uzyskuje się poprzez system bankowości elektronicznej. Na plus należy zaliczyć również brak konieczności ubezpieczenia braku spłaty oraz darmowe opłacanie rachunków z rachunku karty – usługi, za którą zazwyczaj trzeba niemało zapłacić. Z kolei zadłużenie można spłacać także w programach ratalnych, jednak należy wziąć pod uwagę, że prowizję i oprocentowanie bank ustali indywidualnie.

Haczyki? Warto przyjrzeć się dodatkowym kosztom karty, przede wszystkim wypłatom gotówkowym – te w zasadzie w każdym banku są po prostu drogie w przypadku kart kredytowych i również w przypadku Citi Simplicity bank za każdym razem pobierze niemałą prowizję (m.in. 10 zł, 6% wartości transakcji). Kolejną kwestią wartą przemyślenia jest usługa bankowości telefonicznej CitiPhone, która kosztuje 6 zł miesięcznie. Takie same możliwości obsługi rachunku karty oferuje jednak bezpłatna bankowość internetowa. Jeżeli uznamy, że usługa telefoniczna nie jest nam potrzebna, powinniśmy sami z niej zrezygnować, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Obecnie karta kredytowa Citi Simplicity jest jedną z najlepszych i najtańszych ofert na rynku.

Ocena: 4.5

 • 300 zł premii w promocjach
 • bezpłatne wydanie i użytkowanie karty głównej bez żadnych warunków
 • darmowa karta dodatkowa
 • bezpłatne monity przypominające o braku spłaty zadłużenia
 • oferowanie kart z domyślnie aktywnym dostępem do płatnej bankowości telefonicznej

Sylwetka Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W 2001 r. połączył się z Citibankiem i odtąd funkcjonuje na rynku pod nazwą Citi Handlowy. Bank w swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność i indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w Citi można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z karty?

  Karta będzie przydatna zarówno dla aktywnych klientów, jak i osób, które z "kredytówki" korzystają od czasu do czasu.

 • Jak wygląda obsługa zadłużenia?

  Okres bezodsetkowy wynosi 56 dni. Oprocentowanie karty po zakończeniu okresu bezodsetkowego - 10%. Minimalna spłata zadłużenia to 3,42% + koszty określone przez bank.

 • Jakie są koszty karty?

  Wydanie i użytkowanie karty jest darmowe. Wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą - 6% min. 10 zł + 5,8% za przewalutowanie.

 • Jakie są największe zalety karty?

  Wydanie i użytkowanie karty jest bezpłatne. Bank organizuje liczne promocje, w których można zyskać ciekawe nagrody, np. 300 zł premii gotówkowej.

 • Jakie są największe wady karty?

  Karta jest oferowana z domyślnie włączoną, płatną usługą CitiPhone.

 • Gdzie założyć przez Internet?

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.