EnveloBank rozpoczyna działalność i oferuje darmowe konto z korzystnymi przewalutowaniami

EnveloBank rozpoczyna działalność i oferuje darmowe konto z korzystnymi przewalutowaniami Źródło obrazka: strona EnveloBanku

Po wielu zapowiedziach Bank Pocztowy uruchomił swoją cyfrową markę - EnveloBank. Pod tą nazwą kryje się m.in. warunkowo bezpłatne konto osobiste, rachunek firmowy czy karta płatnicza bez prowizji za przewalutowanie. Projekt ma skupiać się na wygodnym korzystaniu z bankowości i ułatwiać klientom codzienne płatności.

Czym jest EnveloBank?

EnveloBank jest nową, cyfrową marką Banku Pocztowego, zatem w sensie prawnym to ciągle ta sama instytucja.

Nazwa banku nawiązuje do angielskiego wyrazu "envelope", co oznacza "kopertę" i w sposób oczywisty odnosi się do działalności Poczty Polskiej. To jednak nie pierwsza nowoczesna platforma tej instytucji. W 2013 r. Poczta uruchomiła serwis Envelo.pl, który udostępnia nowoczesne usługi pocztowe przez Internet. Teraz, 4 lat później, Grupa Kapitałowa Poczty Polskiej postanowiła poszerzyć swoją działalność o nowoczesny bank - EnveloBank.

Nowy bank ma opierać się przede wszystkim na bankowości internetowej oraz mobilnej i ułatwiać swoim klientom codzienne płatności. Odzwierciedla to hasło "Finanse w porządku" - EnveloBank ma pomóc uporządkować nasze finanse, a służyć temu ma m.in. kalendarz w bankowości internetowej oraz moduł faktur, pozwalający szybko wgrać zdjęcie faktury i opłacić ją jednym kliknięciem.

Kto skorzysta z oferty nowego banku?

EnveloBank nastawiony jest obecnie na zdobycie nowych klientów, szczególnie tych młodych, wchodzących dopiero na rynek pracy. Bank przygotował również ofertę dla mikroprzedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Jest jednak jedno "ale". Jeśli posiadasz obecnie konto w Banku Pocztowym, nie możesz skorzystać z oferty EnveloBanku. Regulaminy nowego banku wskazują, że posiadaczami rachunków mogą być osoby, które nie zawarły do tej pory innej umowy z Bankiem Pocztowym. Jak jednak wskazano w komunikacie prasowym, w planach jest umożliwienie obecnym klientom Pocztowego przejście do EnveloBanku.

Sprawdźmy zatem, czym EnveloBank chce przyciągnąć nowych klientów.

EnveloKonto: bezpłatny rachunek z premią

Podstawowym rachunkiem dla klientów indywidualnych w EnveloBanku jest EnveloKonto. Konto jest prowadzone bezpłatnie, a opłaty za kartę debetową można uniknąć, jeśli w danym miesiącu na rachunek wpłynie min. 1000 zł z innego banku oraz zostanie wykonana przynajmniej jedna transakcja kartą (w przeciwnym razie obsługa "plastiku" będzie nas kosztować 5 zł).

Co ważne, karta jest bezwarunkowo bezpłatna dla osób poniżej 26 roku życia, co może być dodatkową zachętą np. dla studentów.

Pozostałe koszty związane z EnveloKontem prezentują się równie interesująco:

 • bezpłatne przelewy internetowe;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy przez Internet, 2,50 zł przez aplikację mobilną;
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju do końca 2018 r., potem opłata wyniesie 2 zł;
 • 1% min. 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za wpłaty, 1,50 zł za wypłaty w placówkach.

Ale to nie wszystko. W ofercie nowego banku dla klientów indywidualnych można wyróżnić dwie ciekawe usługi.

Przewalutowania z obcych walut bez prowizji

Jedną z największych zalet rachunku jest możliwość przeprowadzania transakcji zagranicznych kartą debetową do EnveloKonta bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Waluty obce są przeliczane na polskie złote po korzystnym kursie Visy. Dzięki temu EnveloKarta może okazać się idealna do płatności za granicą!

Do 200 zł zwrotu za zakupy internetowe

EnveloBank uruchomił również promocję związaną z kontem osobistym. Jeśli korzystając z EnveloKonta zapłacimy w Internecie za zakupy szybkim przelewem pay-by-link lub kartą debetową na kwotę min. 30 zł i wybierzemy sposób dostawy przez Pocztę Polską (np. paczkę pocztową, Pocztex itp.), otrzymamy 2 zł premii. Miesięcznie możemy w ten sposób zyskać nawet 20 zł, a w ciągu roku - aż 200 zł.

EnveloKonto Firmowe: bardzo dobra oferta dla mikrofirm

Nowa cyfrowa bankowość Pocztowego obejmuje również ofertę dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

EnveloKonto Firmowe i powiązana z nim karta debetowa charakteryzują się naprawdę przystępnymi kosztami: prowadzenie rachunku, przelewy internetowe (w tym do ZUS i US), wpłaty w placówkach banku czy wypłaty z bankomatów w kraju (do końca 2018 r.) są bezpłatne. Opłaty za obsługę karty – 5 zł - można uniknąć, dokonując nią transakcji na min. 300 zł miesięcznie i tu również nie poniesiemy opłaty za przewalutowanie, jeśli zapłacimy "plastikiem" za granicą.

Oferta oszczędnościowa

Propozycje EnveloBanku dotyczące pomnażania oszczędności prezentują się dość średnio. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy, mogą założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1,0% w skali roku. Ponadto dostępna jest także miesięczna lokata mobilna ze stawką 1,5% oraz EnveloLokata Internetowa zakładana na 8 miesięcy z oprocentowaniem progresywnym, wynoszącym średnio 1,38%.

Komentarz redakcji

Oferta EnveloBanku to miłe zaskoczenie. Bank stawia na nowoczesne, wygodne rozwiązania, co widać w nowych propozycjach – konto prowadzone jest bezpłatnie, karta darmowa dla młodych klientów, a przelewy natychmiastowe tańsze przez aplikację mobilną. Interesujące jest także opłacanie faktur na podstawie zdjęcia i dodawanie terminu płatności do wbudowanego kalendarza.

Bank uruchomił również program premiowy, w którym za zakupy internetowe opłacone kartą lub szybkim przelewem z dostawą Pocztą Polską możemy zyskać nawet 200 zł rocznie. Opłacalność tej oferty jest dość dyskusyjna (propozycja spodoba się osobom często wybierającym przesyłki pocztowe), jednak należy docenić sam fakt takiego nagradzania aktywnych klientów.

Największym atutem nowej oferty EnveloBanku mogą być tanie płatności zagraniczne. Karta do EnveloKonta nie jest obarczona dodatkową prowizją za przewalutowanie, a transakcje są przeliczane na polskie złote po kursie Visy, który jest dużo korzystniejszy od bankowego. Dzięki temu klienci mogą wygodnie i tanio płacić na wakacjach i oszczędzać na przewalutowaniach.

EnveloBank dość stanowczo rozpoczyna działalność i stawia na wygodę i nowoczesność. Czy klienci przekonają się do nowej marki i skorzystają z usług banku? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Z ostatniej chwili

 • 19.10.2017 09:18

  Promocja "100 zł za otwarcie konta" w ING została przedłużona do 30 listopada 2017 r.

 • 18.10.2017 08:22

  W nowej wersji aplikacji mobilnej BZ WBK można już logować się odciskiem palca.

 • 16.10.2017 10:05

  Od dziś w ofercie mBanku dostępna jest karta Visa Świat, którą można płacić bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie.

 • 15.10.2017 09:48

  Wciąż można zyskać 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - właśnie ruszyła nowa edycja promocji tego rachunku. Sprawdź szczegóły.

 • 11.10.2017 11:48

  Za założenie Wymarzonego Konta Osobistego w Raiffeisen Polbanku można obecnie otrzymać bilety do kina. Szczegóły w naszej analizie rachunku.

 • 9.10.2017 15:01

  UWAGA! W ING Banku Śląskim trwa awaria bankowości internetowej i mobilnej. Oba systemy będą niedostępne do 19:30. Trwają prace nad usunięciem problemu.

 • 6.10.2017 14:53

  Ruszyła 2 edycja promocji "Filmowe konto". Ponownie można otrzymać 6 biletów do kina za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas.

 • 4.10.2017 11:59

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, stopa referencyjna nadal wynosi 1,5% w skali rocznej.

 • 4.10.2017 09:18

  Posiadacze kont w PKO BP i Inteligo mogą otrzymać bilety do kina za doładowanie telefonu przez bankowość elektroniczną.

 • 4.10.2017 07:54

  W placówkach Poczty Polskiej można już płacić Blikiem i kartą płatniczą za przesyłki wysyłane za pobraniem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.