BIZnest Konto w Nest Banku

BIZnest Konto w Nest Banku Źródło obrazka: strona internetowa Nest Banku

BIZnest Konto to rachunek firmowy przeznaczony dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta oraz obsługę karty debetowej, bezpłatne są również przelewy Eliksir i SEPA oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju. Do atutów BIZnest Konta należy też zaliczyć atrakcyjne rachunki powiązane (lokacyjny oraz walutowy) oraz nowoczesną aplikację mobilną.

BIZnest Konto to następca Smart Biznes Konta oraz BIZnes konta active – rachunków oferowanych przez BIZ Bank oraz SMART Bank. Obie marki (należące do FM Banku PBP) zniknęły z polskiego rynku finansowego w ostatni weekend października. W ich miejsce pojawił się Nest Bank oferujący produkty zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych przedsiębiorców.

BIZnest Konto mogą założyć osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (w tym przedstawiciele wolnych zawodów). Aby posiadać firmowy rachunek, nie trzeba otwierać konta osobistego.

W naszej analizie rachunku BIZnest Konto skupimy się na opłatach za prowadzenie konta, przelewy, kartę debetową czy wypłaty z bankomatów. Przyjrzymy się również rachunkom powiązanym, z których mogą korzystać mali przedsiębiorcy.

 • z rachunku mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową DG;
 • konto nie jest oprocentowane;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta.
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – klient otrzymuje kartę VISA Business z funkcją płatności zbliżeniowych, której wizerunek prezentujemy poniżej: Za wydanie drugiej i kolejnej karty stała prowizja wynosi 25 zł.

 • 0 zł za miesięczną obsługę pierwszej karty debetowej (w przypadku drugiej i kolejnej karty opłata wynosi 25 zł rocznie);
 • 0 zł za wznowienie karty;
 • 0 zł bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju;
 • 5 zł + 3% za przewalutowanie transakcji za wypłaty z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty sieci Euronet.
 • bezpłatne krajowe przelewy przez Internet i aplikację mobilną;
 • 5 zł za przelew w oddziale banku/przez serwis telefoniczny;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego;
 • 5 zł za przelew natychmiastowy (dla kwot do 5 tys.)
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 5 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 0 zł przelew e-mail / SMS w złotych polskich;
 • 40 zł za przelew SORBNET;
 • 0 zł za przelew europejski SEPA – możliwość realizacji przelewu zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej;
 • 20 zł za przelew walutowy SWIFT;
 • 0,15% min. 5 zł za wpłatę gotówki na rachunek prowadzony w banku;
 • 0,5% min. 10 zł wpłatę gotówki na rachunki w innych bankach;
 • 0,15% min. 5 zł - wypłata gotówki w oddziale banku;
 • 5 zł - zmiana PIN w bankomacie BZ WBK;
 • 5 zł - sprawdzenie salda rachunku w bankomacie BZ WBK;
 • 5 zł za wyciąg papierowy wysyłany pocztą.

Promocja: 300 zł premii za otwarcie BIZnest Konta

Aktualnie trwa promocja rachunku BIZnest Konto, w której można zyskać kartę upominkową do wykorzystania na stacjach paliw ORLEN i BLISKA. Maksymalna wartość nagrody wynosi 300 zł (150 zł premii podstawowej i 150 zł premii dodatkowej). W akcji mogą wziąć udział osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i do momentu złożenia wniosku nie posiadały firmowego rachunku rozliczeniowego w Nest Banku (ani w jego poprzednich markach, tj. Banku SMART, BIZ Banku i FM Banku). Osoby, które posiadają konto osobiste w Nest Banku, mogą skorzystać z promocji.

Aby zdobyć premię, należy złożyć wniosek rachunek poprzez , wyrazić zgody marketingowe, podpisać umowę o rachunek, a następnie zalogować się na konto i dokonać z rachunku terminowej płatności zaliczki podatku dochodowego do US oraz zapewnić wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł.

Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Wniosek o konto w promocji możesz złożyć na .

Usługi dodatkowe dla posiadaczy BIZnest Konta

Dla wielu przedsiębiorców ważne są nie tylko opłaty i prowizje związane z rachunkiem, lecz również możliwość skorzystania z ciekawych produktów oszczędnościowych, konta walutowego czy nisko oprocentowanych kredytów. Sprawdźmy więc, jakie korzyści może im przynieść założenie rachunku w Nest Banku:

BIZnest Oszczędności - firmowe konto oszczędnościowe oprocentowane na 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych dla nowych klientów. Do rachunku lokacyjnego nie są wydawane karty, jak również nie ma możliwości ubiegania się o limit kredytowy - możliwa jest wyłącznie realizacja bezgotówkowych transakcji płatniczych w postaci przelewów. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak pierwszy przelew w miesiącu na inny rachunek w Nest Banku (za każdy następny zapłacimy 5 zł).

BIZnest Walutowe Oszczędności - konto lokacyjne dla firm w walucie oprocentowane na 0,1% w skali roku.

Lokaty dedykowane małym przedsiębiorcom – właściciele firm mogą lokować nadwyżki nie tylko na rachunkach oszczędnościowych. Nest Bank przygotował dla nich również dwie ciekawe lokaty, na których mogą umieścić wolne środki:

 • BIZnest Lokata - depozyt ze stałym oprocentowaniem 2,1% w skali roku dla środków od 1000 do 2 000 000 zł (po odnowieniu lokaty jej oprocentowanie spada i wynosi 1%). Klienci mają możliwość wyboru dziesięciu różnych okresów oszczędzania – od 7 dni do 24 miesięcy.
 • BIZnest Lokata Wibor - lokatę można założyć na 12, 24 lub 36 miesięcy, wpłacając minimum 1000 zł (bank nie wyznacza maksymalnej kwoty depozytu). Oprocentowanie lokaty jest zmienne i uzależnione od wskaźnika WIBOR, wpłaconej kwoty oraz czasu oszczędzania - przykładowo: dla środków do 2 000 000 zł ulokowanych na 12 miesięcy oprocentowanie wynosi 1,99%, przy 36 miesiącach rośnie do 2,19%. Natomiast w przypadku kwot przekraczających 2 mln. zł oprocentowanie spada do 1,79%.

Oba depozyty można założyć wyłącznie poprzez bankowość mobilną lub internetową. Zerwanie lokat przed terminem zapadalności wiąże się z utratą odsetek.

BIZnest Konto Waluta – prowadzone w EUR, USD, GBP; także i w tym przypadku bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Bezpłatna jest także obsługa karty debetowej, przelewy SEPA w euro i wypłaty gotówki w walucie z bankomatów za granicą. Klienci mogą również uruchomić usługę korzystnych przewalutowań oraz negocjować kursy walut z dealerem (przy wymianie kwoty większej niż 500 euro lub jej równowartości).

Bogata oferta produktów kredytowych – bank oferuje kredyty zarówno dla firm dłużej funkcjonujących na rynku, jak i młodych, prowadzących działalność minimum 12 miesięcy. Oferuje również odnawialny limit na koncie dla przedstawicieli wolnych zawodów.

Doradztwo unijne dla mikroprzedsiębiorców. Bank podpowiada, z jakich funduszy unijnych można skorzystać, oraz pomaga przy składaniu koniecznej dokumentacji.

Nowoczesna aplikacja mobilna – umożliwia otworzenie rachunku i zarządzanie swoimi środkami, w tym opłacanie rachunków i faktur na podstawie kodu QR lub zdjęcia.

20% zniżki na hotele Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis Budget na terenie Polski - rabat stanowi ukłon w stronę tych przedsiębiorców, którzy często podróżują w interesach. Oferta jest ważna do 31 grudnia 2016 roku.

Komentarz redakcji

Firmowa oferta Nest Banku stanowi obecnie jedną z ciekawszych propozycji dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Właściciele firm mogą liczyć na bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie rachunku i obsługę karty, darmowe przelewy internetowe (zarówno Eliksir, jak i SEPA) oraz brak prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów w kraju. Atutem BIZnest Konta są również atrakcyjnie oprocentowane produkty oszczędnościowe oraz konto walutowe z usługą korzystnych przewalutowań. Warto przy tym podkreślić, że wszystkie rachunki powiązane z BIZnest Kontem są zwolnione z opłat za ich prowadzenie (w przypadku BIZnest Konto Waluta bank nie pobiera również opłaty za użytkowanie karty). Kolejną zaletą firmowej oferty Nest banku jest nowoczesna aplikacja mobilna, umożliwiająca łatwe zarządzanie firmowym kontem.

Wisienką na torcie jest aktualnie trwająca promocja rachunku BIZnest Konto, w której do zgarnięcia jest 300 zł w formie bonów do wykorzystania na stacjach paliw ORLEN i BLISKA.

Na swojej stronie Nest Bank deklaruje, iż jego misją jest wspieranie rodzimych przedsiębiorców poprzez oferowanie im stabilnych i bezpiecznych produktów. BIZnest Konto dobrze wpisuje się w tę strategię i stanowi godną polecenia propozycję.

Ocena: 4.5

 • bezpłatne prowadzenie konta, obsługa karty debetowej i wypłaty z bankomatów w kraju
 • korzystne produkty oszczędnościowe
 • bezpłatne przelewy SEPA
 • wysoka opłata za drugą i kolejną kartę do rachunku
 • konto tylko dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Sylwetka Nest Banku

Nest Bank (wcześniej FM Bank PBP, do którego należały Smart Bank oraz BIZ Bank) rozpoczął swoją działalność 28 października 2016 r. Właścicielem marki jest brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap, zarządzający funduszami o wartości 2,9 mld EUR. Bank kieruje swoją ofertę przede wszystkim do rodzin. Misją Banku jest dostarczanie stabilnych i bezpiecznych produktów zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych przedsiębiorców.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie rachunku, przelewy krajowe i SEPA, a także wypłaty z bankomatów w kraju są bezpłatne. Bank nie pobiera także opłaty za obsługę karty debetowej.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Przedsiębiorcy, którym zależy na niskich opłatach. Konto jest także dobrym rozwiązaniem dla firm, które chcą lokować nadwyżki finansowe na korzystnych warunkach.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Prowadzenie konta, karta debetowa i wypłaty z bankomatów w Polsce są całkowicie bezpłatne. Bank oferuje także przyzwoicie oprocentowane firmowe konto oszczędnościowe oraz lokaty dedykowane przedsiębiorcom. Aktualnie trwa promocja, w której można zgarnąć 300 zł w formie bonów na stacje paliw Orlen i Bliska.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera dość wysokie opłaty za realizację polecenia zapłaty oraz drugą i kolejną kartę do konta.

 • Gdzie założyć przez Internet?

  Jeżeli chcesz zgarnąć 300 zł premii, otwórz rachunek na . Jeżeli rezygnujesz z premii, przejdź na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.