Bankowe kantory walutowe – spready, opłaty i możliwości

Bankowe kantory walutowe – spready, opłaty i możliwości Źródło obrazka: © david_franklin/fotolia

Największy polski kantor internetowy prowadzony przez Alior Bank obsłużył w zeszłym roku transakcje na niebagatelną kwotę prawie 13 mld zł, co stanowiło blisko 1/3 obrotów wszystkich kantorów działających w sieci. Oprócz niego na polskim rynku aktualnie działa jeszcze 6 innych banków umożliwiających wymianę walut po korzystnych dla ich klientów kursach. Sprawdzamy, jakie są oferowane przez nich warunki, a także wskazujemy, który najlepiej wybrać.

Z powodu niedostępności danych dla kantoru prowadzonego przez Bank Pekao nasza analiza objęła w sumie pięć internetowych kantorów walutowych obsługiwanych przez: Alior Bank, BZ WBK, Idea Bank, ING, mBank oraz Raiffeisen Polbank (w tym przypadku bezpośrednią obsługą kantoru zajmuje się spółka-córka Raiffeisena o nazwie Raiffeisen Solutions).

Zwróciliśmy w niej uwagę na szereg istotnych elementów, z których za najważniejszy uznaliśmy obowiązujące kursy walut. To właśnie od nich zależy bowiem, jaki będzie ostateczny koszt wymiany, a im wolumen transakcji wyższy, tym różnice stają się większe. Na potrzeby naszej analizy przyjrzeliśmy się kursom obowiązującym w poszczególnych kantorach dla euro oraz dolara amerykańskiego.

Oprócz oferowanych kursów w tekście zwrócimy uwagę także na paletę dostępnych walut, godziny pracy poszczególnych kantorów, możliwość wyrobienia sobie karty walutowej oraz konieczność posiadania konta osobistego w danym banku.

Bezpieczeństwo pieniędzy trzymanych w kantorach

Z punktu widzenia prawnego wszystkie środki trzymane na kontach kantorów prowadzonych przez banki objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w razie upadłości któregoś z nich znajdujące się tam pieniądze do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł) zostaną zwrócone klientom w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia bankructwa.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że takimi gwarancjami nie jest objęty należący do Raiffeisena Rkantor. Powód - jego bezpośrednim prowadzeniem zajmuje się nie bank, ale należąca do niego spółka Raiffeisen Solutions. Gwarancji nie mają także środki trzymane w pozabankowych kantorach internetowych.

Więcej na temat Bankowego Funduszu Gwarancyjnego można dowiedzieć się tutaj.

Koszt wymiany euro

Zacznijmy od porównania kursów wymiany euro w poszczególnych kantorach.

Spready w bankowych kantorach internetowych – waluta euro

Bank prowadzący kantor

Spread [grosze]

Spread [%]

Koszt zakupu 1000 euro* Różnica w stosunku do kursu rynkowego
Alior Bank 2,7 0,64% 4 213 zł + 13 zł
BZ WBK 3,3 0,77% 4 216 zł + 16 zł
Idea Bank 2,1 0,49% 4 210 zł + 10 zł
ING 3,6 0,84% 4 218 zł + 18 zł
mBank** 9,2 2,16% 4 254 zł + 45 zł
Raiffeisen 2,2 0,51% 4 210 zł + 10 zł

* Do obliczeń przyjęliśmy kurs rynkowy na poziomie 4,25 zł za 1 euro.

** Kursy ustalane indywidualnie dla każdego użytkownika

Opracowanie własne. Data przeprowadzenia testu – 15.11.2017.

W przypadku tej waluty najkorzystniejsze przeliczniki obowiązywały w kantorze prowadzonym przez Idea Bank. W jego przypadku spread, czyli różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży, wynosił zaledwie 0,49%, co w przeliczeniu na konkretne kwoty odpowiadało 2,1 grosza. Tylko o 0,1 grosza więcej wynosił spread w Rkantorze prowadzonym przez Raiffeisen Bank. Z kolei na trzecim miejscu, jeśli chodzi o stosowane kursy, znalazł się kantor Alior Banku, gdzie szerokość spreadu wyniosła 0,64% (równowartość 2,7 grosza).

Nieco gorsze warunki wymiany oferowały natomiast Kantor BZWBK24 oraz kantor prowadzony przez bank ING. W ich przypadku spready wynosiły odpowiednio: 0,77% i 0,84%, co stanowiło odpowiednik 3,3 i 3,6 grosza. Na końcu naszego zestawienia znalazł się natomiast mKantor, który zaproponował nam wymianę euro ze spreadem na poziomie 2,16% (9,2 grosza). W tym przypadku należy jednak zaznaczyć, że oferowane kursy różnią się w zależności od tego, kto jest użytkownikiem usługi. Jak deklarują przedstawiciele mBanku – w przypadku osób dokonujących częstszej wymiany o dużych nominałach stosowane spready mogą być lepsze.

Koszt wymiany dolarów amerykańskich

Przyjrzyjmy się teraz kursom kupna i sprzedaży dolarów amerykańskich, jakie obowiązywały w dniu przeprowadzenia naszego testu.

Spready w bankowych kantorach internetowych – waluta dolar amerykański

Bank prowadzący kantor Spread [grosze] Spread [%] Koszt zakupu 1000 euro* Różnica w stosunku do kursu rynkowego
Alior Bank 2,3 0,64% 3 611 zł + 11 zł
BZ WBK 3,3 0,92% 3 616 zł + 16 zł
Idea Bank 2,0 0,56% 3 609 zł + 9 zł
ING 3,3 0,90% 3 616 zł + 16 zł
mBank** 15,3 4,20% 3 675 zł + 75 zł
Raiffeisen 2,2 0,60% 3 610 zł + 10 zł

* Do obliczeń przyjęliśmy kurs rynkowy na poziomie 3,60 zł za 1 dolar.

** Kursy ustalane indywidualnie dla każdego użytkownika

Opracowanie własne. Data przeprowadzenia testu – 15.11.2017.

W przypadku drugiej z analizowanych przez nas walut – dolara amerykańskiego - czołówka wygląda podobnie, co w przypadku euro. Oznacza to, że najkorzystniejsze kursy obowiązywały w Idea Banku, gdzie różnica między kursem kupna a sprzedaży wyniosła 0,56% (2,0 grosza). Tylko minimalnie więcej, bo 0,60% (2,2 grosza), wynosił w tym samym czasie spread w kantorze Raiffeisen Polbanku, natomiast o w przypadku Alior Banku było to 0,64% (2,3 grosza).

Różnica pomiędzy trójką liderów a resztą bankowych kantorów była już większa. W przypadku Kantoru BZWBK24 i ING spread wyniósł 0,90% (3,3 grosza), natomiast najmniej korzystne warunki zaoferowano nam ponownie w mKantorze, gdzie różnica między ofertami kupna a sprzedaży sięgnęła aż 4,20% (15,3 grosza).

Inne waluty

W przypadku innych najczęściej wymienianych walut, tj. franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego, ranking prezentował się podobnie. Najtaniej obie waluty można było kupić w kantorach Raiffeisena, Idea Banku oraz Alior Banku, nieco mniej korzystnie dało się to zrobić korzystając z usług BZWBK oraz ING, a najmniej opłacalne było wymienianie obu walut w kantorze mBanku (choć i tak korzystniej niż w przypadku standardowych przeliczników bankowych, gdzie przeciętny spread wynosi z reguły od 6% do 15%).

Koszt przelewów

Prowizje związane z realizacją przelewów walutowych są naszym zdaniem jednym z najważniejszych elementów oferty kantorów. Jeśli są one wysokie, nawet najlepsze kursy wymiany nie zrekompensują nam kosztów poniesionych z tego tytułu.

Koszty przelewów SEPA oraz SWIFT w poszczególnych kantorach walutowych

Bank prowadzący kantor Koszt przelewu SEPA Koszt przelewu SWFIT (opcja OUR, tryb standardowy)
Alior Bank 0 zł lub 5 zł 100 zł
BZ WBK 8 zł 0,2%; min 20 zł; max. 200,00 zł
Idea Bank 0 zł za dwa pierwsze przelewy (3,99 zł za kolejne)

0,25% min. 29,99 zł max. 90 zł

ING 5 zł 0,25% min. 50 zł max. 200 zł
mBank 5 zł 0,35% min. 25,00 zł, max. 200,00 zł
Raiffeisen 1 euro Ok. 110 zł

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

W przypadku analizowanych przez nas kantorów koszt przelewów typu SEPA (realizuje się je w walucie euro, a pieniądze możemy w ten sposób wysyłać do większości europejskich krajów) był przeważnie niewielki. Najdrożej tego typu usługa kosztowała w kantorze prowadzonym przez BZ WBK, przy czym było to tylko 8 zł. W przypadku pozostałych kantorów opłaty były jeszcze niższe i wynosiły od 1 euro do 5 zł, natomiast w kantorach Alior Banku oraz Idea Banku część przelewów można było wykonać nawet za darmo.

Koszt wykonania standardowego przelewu SWIFT w trybie OUR w zależności od przelewanej kwoty

Bank prowadzący kantor 100 USD 1 000 USD 10 000 USD
Alior Bank 100 zł 100 zł 100 zł
BZ WBK 20 zł 20 zł 72 zł
Idea Bank 29,99 zł 29,99 zł 90 zł
ING 50 zł 50 zł 90 zł
mBank 25 zł 25 zł 90 zł
Raiffeisen 111 zł 111 zł 111 zł

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

Ze znacznie większym wydatkiem wiąże się natomiast przesłanie gotówki w walucie innej niż euro w ramach tzw. przelewu SWIFT. Tutaj w przypadku większości kantorów koszt takiego przelewu uzależniony jest od kwoty pieniędzy, na którą opiewa. Jeśli zamierzamy przelać na czyjeś konto kilkaset czy kilka tysięcy dolarów, najtaniej taki transfer wykonamy w banku BZ WBK. Natomiast najdrożej tego typu usługa kosztuje w Rkantorze (z uwagi na stałą opłatę za przelew niezależnie od przelewanej kwoty). W przypadku większych kwot (10 tys. dolarów) różnice w kosztach się już zacierają, przy czym w dalszym ciągu najtaniej pieniądze prześlemy za pośrednictwem kantoru BZ WBK, a najwyższą opłatę pobierze od nas kantor Raiffeisena.

Liczba obsługiwanych walut

Ważnym parametrem w ofercie poszczególnych kantorów jest także liczba obsługiwanych walut.

Pod tym względem liderem okazał się być Rkantor, którego klienci mają obecnie możliwość kupna i sprzedaży aż 19 różnych walut, w tym z naszego punktu widzenia tak egzotycznych jak lira turecka, jen japoński czy chorwacka kuna.

Nieco mniej możliwości w tym zakresie posiadają użytkownicy kantoru Alior Banku, gdzie do wyboru jest łącznie 14 różnych walut, wliczając w to węgierskie forinty, rosyjskie ruble oraz duńskie korony.

Z kolei oferta kantoru Idea Banku liczy łącznie 11 pozycji, a na uwagę zasługuje możliwość kupna i sprzedaży szwedzkich koron oraz rumuńskich lei.

Oferta pozostałych analizowanych przez nas kantorów okazała się być już znacznie skromniejsza – w przypadku BZWBK i mBanku możliwa była wymiana pięciu rodzajów walut, a w przypadku usługi udostępnionej przez ING można było kupować i sprzedawać tylko cztery waluty (złote, euro, dolary oraz funty)

Liczba obsługiwanych walut w poszczególnych bankowych kantorach internetowych

Bank prowadzący kantor Liczba walut
Alior Bank 14
BZ WBK 5
Idea Bank 11
ING 4
mBank 5
Raiffeisen 19

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

Godziny pracy kantorów

Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kantoru walutowego, są godziny jego pracy. Co prawda większość wymiany realizowana jest w dniach roboczych i w godzinach pracy, to jednak nierzadko pojawiają się sytuacje, kiedy chcielibyśmy korzystnie wymienić walutę np. w niedzielę. W takim przypadku jedyną dostępną opcją będzie skorzystanie z usług kantoru Alior Banku, który umożliwia zawieranie transakcji przez całą dobę i we wszystkich dniach tygodniach.

W pozostałych praca odbywa się jedynie od poniedziałku do piątku i to jedynie do godzin popołudniowych lub wieczornych (w przypadku kantoru ING wymiany dokonamy także w sobotę). Jeśli w którymś z powyższych zlecimy wymianę w niedzielę, taka operacja zostanie zrealizowana dopiero w poniedziałek.

Godziny pracy poszczególnych bankowych kantorach internetowych

Bank prowadzący kantor Możliwość zawierania transakcji
Alior Bank 7 dni w tygodniu / 24 godz.
BZ WBK pon – pt (8:00 – 18:00)
Idea Bank pon – pt (8:30 do 17:00)
ING pon – sobota (8:00 do 20:00)
mBank pon – pt (8:00 do 22:00)
Raiffeisen pon – pt (8:00 do 19:00)

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

Obsługa gotówkowa

Jeśli zamierzamy zakupić daną walutę obcą za pomocą kantoru internetowego, a następnie podjąć ją w formie gotówkowej, to przed udaniem się po pieniądze powinniśmy zorientować się, czy taka operacja w ogóle jest możliwa.

Większość z analizowanych przez nas kantorów prowadzi obsługę gotówkową wyłącznie dla najpopularniejszych walut, takich jak euro, dolary oraz funty i nieco rzadziej franków szwajcarskich (wybrane oddziały Rkantoru obsługują także waluty skandynawskie).

Oznacza to, że jeśli za pośrednictwem któregoś z kantorów kupimy mniej popularną walutę, np. 1000 lir tureckich, to w żaden sposób nie będziemy mogli podjąć tej kwoty w postaci wypłacanych plików banknotów. Jedyną możliwością, aby zyskać do nich dostęp w papierowej postaci, będzie zrobienie przelewu np. do tureckiego banku i wypłacenie ich bezpośrednio w oddziale tamtejszego banku.

Gotówkowa obsługa walut w poszczególnych kantorach

Bank prowadzący kantor Obsługiwane waluty
Alior Bank PLN, EUR, USD, GBP
BZ WBK PLN, EUR, USD, GBP
Idea Bank PLN
ING PLN, EUR, USD, GBP*
mBank PLN, EUR, USD
Raiffeisen PLN, EUR, USD, GBP, CHF, DKK**, NOK** i SEK**

* Kantor umożliwia także wypłatę innych walut po wcześniejszym uzgodnieniu.

** Wymiana tych walut możliwa jest tylko w wybranych oddziałach Raiffeisen Polbanku.

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

Karta walutowa do konta w kantorze

Sporym udogodnieniem dla klientów korzystających z bankowych kantorów jest możliwość wyrobienia sobie karty walutowej. Dzięki niej uzyskamy praktycznie natychmiastowy dostęp do znajdujących się tam środków, co może przydać się np. podczas zagranicznego wyjazdu.

Zła wiadomość jest natomiast taka, że oferta tego typu kart jest w przypadku niemal wszystkich analizowanych przez nas kantorów dość mocno ograniczona. W praktyce oznacza to możliwość wyrobienia „plastiku” obsługującego jedynie euro, dolary oraz funty.

Jeśli natomiast udajemy się do kraju, gdzie urzędowa waluta jest inna, np. do Czech, pozostaje nam korzystanie z karty w polskich złotych lub w którejś z innych walut zagranicznych.

Gdy wybierasz się poza strefę euro, nie jesteś jednak skazany na wysokie spready. W naszym artykule dowiesz się, jak nie przepłacać na zagranicznym wyjeździe (Płatności kartą poza strefą euro)

Możliwość wyrobienia karty do konta w kantorze walutowym

Bank prowadzący kantor Waluty w których oferowane są karty Miesięczny koszt obsługi karty
Alior Bank EUR, GBP, USD 0 zł*
BZ WBK EUR, GBP, USD i CHF 0,83 usd/eur/gbp
Idea Bank brak n.d.
ING EUR, GBP, USD 1,50 zł
mBank EUR, GBP, USD 2,50 zł
Raiffeisen brak n.d.

* Warunkiem jest dokonanie w ciągu pół roku przynajmniej jednej transakcji. W przeciwnym wypadku jednorazowy koszt wydania wyniesie 15 zł.

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

Konieczność posiadania konta bankowego

Ostatnim elementem, na który zwróciliśmy uwagę, była konieczność posiadania rachunku osobistego w banku, który prowadzi dany kantor walutowy.

Po dokonaniu analizy okazało się, że tylko dwa z nich – Rkantor oraz kantor Alior Banku - nie wymuszają na swoich klientach konieczności zakładania konta bankowego. W pozostałych posiadanie ROR-u jest już obligatoryjne.

Dla wielu zainteresowanych osób taki wymóg stanowi dość duże ograniczenie – szczególnie jeśli ktoś zamierza dokonać tylko jednorazowej wymiany pieniędzy. W takiej sytuacji zamiast tracić czas na realizowanie formalności związanych z zakładaniem konta w banku, a następnie aktywacją dostępu do kantoru walutowego, znacznie prościej jest po prostu skorzystać z usługi, która takiego wymogu nie stawia.

Konieczność posiadania konta osobistego w banku prowadzącym dany kantor

Bank prowadzący kantor Czy kto osobiste jest wymagane?
Alior Bank Nie
BZ WBK Tak
Idea Bank Tak
ING Tak
mBank Tak
Raiffeisen Nie

Opracowanie własne. Stan na listopad 2017.

Podsumowanie – który kantor wybrać?

Na podstawie uzyskanych danych stworzyliśmy niezależny ranking najlepszych bankowych kantorów internetowych. W sumie pod uwagę wzięliśmy sześć różnych czynników, a do zdobycia maksymalnie było 16 pkt. Po dokonaniu obliczeń zdecydowanymi zwycięzcami okazały się: kantor walutowy Alior Banku (12 pkt) oraz Rkantor prowadzony przez Raiffeisen Polbank (11 pkt). Oba oferują jedne z najlepszych na rynku kursów wymiany, szeroką paletę dostępnych walut oraz nie wymagają od klientów zakładania oddzielnego konta bankowego. Ich minusami są natomiast wysokie koszty przelewów SWIFT, które niezależnie od przelewanej kwoty wynoszą od stu do stu kilkudziesięciu złotych.

Pozostałe kantory zdobyły w naszym rankingu już znacznie mniej punktów. Na trzecim miejscu uplasował się kantor walutowy Idea Banku (9 pkt), a kolejne pozycje zajęły kantory prowadzone przez ING (8,5 pkt) oraz BZ WBK (8 pkt). Zestawienie zamknął mKantor z wynikiem 7,5 pkt. Poniżej prezentujemy wyniki naszego rankingu oraz wskazujemy na mocne i słabe strony poszczególnych banków, oferujących usługę internetowej wymiany walut obcych.

Ranking najlepszych bankowych kantorów walutowych

Bank prowadzący dany kantor Liczba pkt. Plusy Minusy
Alior Bank 12

+ Konkurencyjne kursy wymiany

+ Duża liczba dostępnych walut

+ Brak konieczności posiadania konta bankowego

- Wysokie koszty przelewów SWIFT

Raiffeisen 11

+ Konkurencyjne kursy wymiany

+ Duża liczba dostępnych walut

+ Brak konieczności posiadania konta bankowego

- Brak możliwości wyrobienia karty walutowej

- Kantor nie pracuje w weekendy

- Brak gwarancji BFG dla środków trzymanych w kantorze

- Wysokie koszty przelewów SWIFT

Idea Bank 9

+ Konkurencyjne kursy wymiany

+ Duża liczba dostępnych walut

+ Niskie koszty przelewów SWIFT

- Brak możliwości wyrobienia karty walutowej

- Kantor nie pracuje w weekendy

- Konieczność posiadania konta bankowego

- Brak możliwości wypłaty gotówki w oddziale

ING 8,5

+ Możliwość zawierania transakcji także w soboty

+ Możliwość wyrobienia karty walutowej

- Oferta obejmuje tylko wybrane waluty

- Konieczność posiadania konta bankowego

BZ WBK 8

+ Możliwość wyrobienia karty walutowej

+ Możliwość wypłaty gotówki w oddziale

+ Niskie koszty przelewów SWIFT

- Oferta obejmuje tylko wybrane waluty

- Konieczność posiadania konta bankowego

mBank 7,5

+ Możliwość wyrobienia karty walutowej

+ Możliwość wypłaty gotówki w oddziale

- Oferta obejmuje tylko wybrane waluty

- Nieatrakcyjne kursy wymiany

- Konieczność posiadania konta bankowego

Opracowanie własne stan na listopad 2017.

Metodologia rankingu

W naszym teście do uzyskania było maksymalnie 16 pkt, przyznawanych w sumie za sześć elementów oferty poszczególnych kantorów:

 • Przeciętny spread (max. 3 pkt)
 • Koszty przelewów (max. 3 pkt)
 • Liczba obsługiwanych walut (max. 2 pkt)
 • Godziny pracy kantoru (max. 2 pkt)
 • Obsługa gotówkowa w oddziałach (max. 2 pkt)
 • Możliwość wyrobienia karty walutowej (max. 2 pkt)
 • Wymóg posiadania konta bankowego (max. 1 pkt)

Oprócz powyższych w naszym teście przyznawaliśmy także punkty dodatkowe (skala od -1 do + 1 pkt). Tego typu punkty otrzymał m.in. Rkantor za usługę wypłaty pieniędzy z bankomatów za pomocą smsa.


Skąd się wzięły bankowe kantory?

Powstanie bankowych kantorów wymiany walut jest odpowiedzią na uchwaloną w 2011 roku tzw. ustawę antyspreadową. Przypomnijmy – do tego czasu posiadacze kredytów hipotecznych denominowanych w walucie obcej (głównie we frankach) zmuszeni byli do ich spłaty po kursie z góry ustalonym przez bank. Przykładowo, jeśli w danym dniu kurs franka szwajcarskiego ustalony przez NBP wynosił np. 3,50 zł, to większość banków do rozliczeń kredytowych używała kursu w okolicach 3,70-3,80 zł. To z kolei narażało ich klientów na bardzo wysokie koszty, które w wielu przypadkach zawyżały wysokość spłacanych rat o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Na szczęście już od ponad sześciu lat posiadacze kredytów hipotecznych mają możliwość spłaty rat bezpośrednio w walucie, w której denominowany jest kredyt. Innymi słowy – jeśli wysokość ich raty wynosi np. 300 franków, mogą pójść do dowolnego kantoru walutowego, zakupić tam taką sumę pieniędzy i udać się z nią do banku. Dzięki tej opcji nie są już dłużej skazani na niekorzystne dla nich bankowe przeliczniki i mogą dokonywać wymiany po znacznie korzystniejszych kursach.

W zmianach w prawie swoją szansę zwietrzyły przede wszystkim prywatne firmy niebankowe, które jako pierwsze zaoferowały możliwość handlu walutami obcymi bezpośrednio w sieci. Natomiast powstanie elektronicznych kantorów prowadzonych przez banki jest odpowiedzią na szybko spadające przychody z obsługi kredytów walutowych.

Ta rynkowa walka o klienta doprowadziła do tego, że obecnie w Polsce działa już kilkadziesiąt prywatnych firm (w tym siedem kantorów prowadzonych przez banki) świadczących usługi wymiany walutowej, a klienci mogą kupować franki, euro czy dolary po kursach niemal tak dobrych, jak te dostępne dla największych korporacji.

Z ostatniej chwili

 • 11.12.2017 13:43

  Promocja "TAPnij kasę" Alior Banku została przedłużona do 31 grudnia 2017 r.

 • 11.12.2017 09:51

  BZ WBK przygotował prostą promocję, w której do zdobycia jest bon zakupowy na Allegro o wartości 100 zł. Szczegóły tutaj.

 • 8.12.2017 13:41

  Zakupy w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure kartami Raiffeisen Polbank, będą niemożliwe 10.12 w godzinach 6:00-10:00.

 • 8.12.2017 13:38

  W związku z pracami serwisowymi w sobotę od godziny 0:00 do 14:00 klienci Deutsche Bank mogą mieć problemy z dostępem do db easyNET i db powerNET.

 • 5.12.2017 13:01

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

 • 4.12.2017 15:59

  Akcja „Bilet za 1 zł z MasterPass od mPay" została wznowiona. Pulę uzupełniono o kolejne 80 tys. biletów komunikacji miejskiej.

 • 4.12.2017 15:13

  Bank Pocztowy przygotował nową, praktycznie bezpłatną ofertę konta osobistego dla osób po 60. roku życia - Pocztowe Konto Aktywny Nestor.

 • 4.12.2017 13:40

  T-Mobile Usługi Bankowe przygotowało właśnie prostą promocję, w której do zdobycia jest bon o wartości 200 zł do wykorzystania na empik.com.

 • 1.12.2017 15:11

  Od 1 grudnia klienci Banku Pocztowego i jego cyfrowej marki – Envelo Banku – mogą skorzystać z przelewów natychmiastowych Express Elixir.

 • 1.12.2017 13:46

  Za założenie Konta z Lwem w ING, aktywne posługiwanie się kartą lub Blikiem oraz skorzystanie z OKO można otrzymać 100, 120 lub 140 zł. Sprawdź szczegóły.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.