250 zł premii dla sprzedawców za otwarcie firmowego mBiznes konta Standard

Promocja zakończyła się dnia 31 maja 2017 r.

250 zł premii dla sprzedawców za otwarcie firmowego mBiznes konta Standard Źródło obrazka: strona mBanku

Prowadzisz sklep i szukasz korzystnej oferty bankowej? Być może promocja w mBanku będzie w sam raz dla Ciebie, możesz bowiem zyskać nie tylko atrakcyjne warunki prowadzenia rachunku mBiznes konto Standard, ale także premię – do 250 zł.

Co możesz zyskać?

W akcji za założenie mBiznes konta Standard przewidziano dwie nagrody pieniężne:

 • 100 zł premii, jeżeli wykonasz jeden przelew do ZUS;
 • 150 zł premii, jeśli dodatkowo przy zakładaniu konta zakupisz terminal płatniczy mPOS lub POS.

Co więcej, każdemu uczestnikowi promocji przysługuje dwuletnia gwarancja na zwolnienie z niżej wymienionych opłat związanych z prowadzeniem rachunku firmowego w wersji Standard:

 • bezpłatne prowadzenie konta;
 • 0 zł za standardowe przelewy przez Internet;
 • 0 zł za pierwszą kartę debetową wydaną do konta;
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK;
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach mBanku i Euronet.

Promocja trwa do 31 maja 2017 r.

Kto może wziąć udział w promocji?

Akcja skierowana jest do przedsiębiorców, którzy na dzień 31 marca 2017 r. nie posiadali aktywnego konta firmowego w mBanku dla danego numeru NIP. Bank pod pojęciem „przedsiębiorca” rozumie osobę fizyczną prowadzącą JDG, wspólników spółki cywilnej, spółki partnerskie, jawne, spółki z o.o., fundację, a także stowarzyszenie rejestrowe i spółdzielnię.

Ponadto uczestnik promocji musi prowadzić działalność gospodarczą w handlu detalicznym (dział 47 PKD, z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi). Wyszczególnienie, które dokładnie klasy i podklasy tego działu działalności gospodarczej są brane pod uwagę w promocji, znajdziesz w regulaminie akcji § 5, pkt. 4.

Co należy zrobić, aby otrzymać do 250 zł premii?

W celu otrzymania nagród pieniężnych oraz gwarancji braku podstawowych opłat powinieneś spełnić poniższe warunki:

 1. Podpisać umowę o mBiznes konto Standard do 31 maja 2017 r. Wniosek o rachunek możesz złożyć na stronie mBanku, w placówce, w placówce mFinanse SA lub za pomocą infolinii. Spełnienie tego warunku gwarantuje Ci brak opłat za podstawowe usługi na 2 lata (m.in. za prowadzenie konta).
 2. W ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o prowadzenie mBiznes konta Standard wykonaj z nowo otwartego rachunku przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł – dzięki temu zyskasz 100 zł premii.
 3. Jeżeli chcesz otrzymać kolejne 150 zł premii, kup terminal płatniczy mPOS lub POS. W ciągu 60 dni od zawarcia umowy o mBiznes konto Standard powinieneś przyjąć za pomocą nowego terminalna wpłaty na min. 300 zł (jest to warunek konieczny do zdobycia premii).

Obie premie zostaną wypłacone na Twoje konto do 30. dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki promocji.

Premia stanowi przychód od działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu.

Regulamin oferty specjalnej „Proste konto firmowe dla handlu detalicznego” znajdziesz tutaj.

Krótka charakterystyka terminali płatniczych mPOS i POS

Otrzymanie premii w wysokości 150 zł wiąże się z wykupieniem terminala płatniczego POS lub mPOS, o które powinno zawnioskować się podczas podpisywania umowy o konto. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o tych usługach.

Terminal płatniczy POS

Terminal jest dystrybuowany przez firmę Planet Pay. Jest to urządzenie mobilne, dzięki czemu możesz przyjmować płatności w różnych miejscach. Transakcje wykonywane są za pomocą połączeń GPRS. Terminal obsługuje również płatności dokonywane telefonem, a także umożliwia wypłatę gotówki (cashback). Zakup terminala POS wiąże się z opłatą abonamentową.

Koszty obsługi urządzenia przedstawiają się następująco:

 • 1 zł za miesięczny abonament przez pierwsze trzy miesiące;
 • 55 zł za miesięczny abonament po upływie trzech miesięcy;
 • 0,65% - wysokość prowizji od transakcji standardowych;
 • 0,39% - wysokość prowizji od transakcji Blikiem.

Terminal płatniczy mPOS

Dystrybuowany i sprzedawany jest przez firmę SumUP. Polecany osobom, które prowadzą działalność sezonową lub nieposiadającym stałego miejsca prowadzenia firmy. Urządzenie jest mobilne (tzn. może przyjmować płatności w różnych lokalizacjach) oraz akceptuje karty zbliżeniowe.

Usługa nie wiąże się z koniecznością płacenia co miesiąc abonamentu, jednak pojawiają się takie opłaty jak:

 • 199 zł netto za zakup terminala;
 • 1,49% - prowizja od transakcji;
 • zwrot prowizji od obrotu o łącznej kwocie 1000 zł - w ramach dodatkowej promocji na terminale mPOS (regulamin tej oferty specjalnej znajdziesz tutaj).

Co warto wiedzieć o rachunku mBiznes Standard?

W promocji za samo założenie tego rachunku otrzymujesz gwarancję zwolnienia z podstawowych opłat na 2 lata: za prowadzenie konta, za standardowe przelewy internetowe, korzystanie z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK oraz z wpłatomatów mBanku i Euronet, a także za obsługę karty. Jednak po upływie 24 miesięcy opłaty za te usługi ustalane będą wg aktualnej taryfy opłat i prowizji.

Standardowe parametry mBiznes konta Standard prezentują się następująco:

 • 0 zł za otwarcie rachunku;
 • 9 zł miesięcznie za prowadzenie konta – tej opłaty możesz uniknąć, jeżeli co miesiąc będziesz wykonywał przelew do ZUS, natomiast w promocji prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne przez 24 miesiące;
 • 1,50 zł za standardowy przelew internetowy (Elixir) – w promocji wszystkie tego rodzaju przelewy są przez 2 lata bezpłatne;
 • 0 zł za przelew do ZUS i US;
 • 0 zł za zlecenie stałe i polecenie zapłaty;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej;
 • 5 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej – opłaty unikniesz, jeżeli w każdym miesiącu wykonasz transakcje kartą na min. 500 zł. W promocji zyskujesz brak kosztów obsługi karty przez 2 lata;
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów mBanku, BZ WBK, Planet Cash, Euronet, jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł (w przeciwnym wypadku - 1,30 zł). W promocji wypłata ze wspomnianych bankomatów jest bezwarunkowo bezpłatna przez 24 miesiące;
 • 3% min. 5 zł - pozostałe bankomaty krajowe;
 • 3% min. 10 zł + prowizja za przewalutowanie transakcji (5,9% dla kart Visa i 2-3% dla MasterCard) - wypłata z bankomatów zagranicznych;
 • 10 zł za przelew natychmiastowy;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0,5% min. 9 zł – wpłata gotówki w oddziale banku.

Z taryfą opłat i prowizji dla firm mBanku możesz zapoznać się tutaj.

Zdaniem redakcji

Obecnie sporo banków raczej podnosi niż obniża opłaty za usługi związane z kontami, zwłaszcza firmowymi. Tym bardziej propozycja mBanku dla przedsiębiorców działających w handlu detalicznym jest warta uwagi, zyskujesz bowiem gwarancję na dwuletni brak opłat za podstawowe czynności: prowadzenie rachunku mBiznes Standard, standardowe przelewy internetowe Elixir, korzystanie z niektórych wpłatomatów, wypłatę z bankomatów (Planet Cash, Euronet, BZ WBK) oraz obsługę karty debetowej. Jeżeli nawet mBank postanowi podnieść prowizje za wspomniane usługi, Ty nie będziesz musiał się tym przejmować przez 2 lata. A wszystko to za samo założenie rachunku i przystąpienie do promocji.

Kolejnym plusem tej oferty specjalnej jest całkiem pokaźna premia: nawet 250 zł. W celu otrzymania stuzłotowego bonusu wystarczy, byś wykonał jeden przelew do ZUS na min. 250 zł w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Warunek zdobycia 150 zł nagrody jest nieco trudniejszy do spełnienia: powinieneś zakupić terminal płatniczy mPOS lub POS i przyjąć za jego pomocą wpłatę w wysokości min. 300 zł w ciągu 60 dni od zawarcia umowy. Co ważne, każdy z tych kroków możesz spełnić osobno, np. wybierając tylko terminal i premię 150 zł lub zadowalając się wyłącznie stuzłotową nagrodą.

Warto jednak pamiętać, że po dwóch latach promocyjna gwarancja się skończy, a rachunek będzie prowadzony wg standardowej taryfy opłat i prowizji. Co prawda najważniejszych kosztów da się uniknąć (za prowadzenie konta i obsługę karty), ale już np. opłata za przelew internetowy będzie wynosiła aż 1,50 zł. Trudno też przewidzieć, jak w ciągu 24 miesięcy zmieni się taryfa prowizji.

Niemniej, mBiznes konto Standard jest konkurencyjną ofertą, a założone w promocji – jedną z lepszych na rynku. Jeżeli więc szukasz dobrego rachunku firmowego i dodatkowo chcesz cieszyć się niemałą premią, rozważ propozycję mBanku.

Z ostatniej chwili

 • 19.10.2017 09:18

  Promocja "100 zł za otwarcie konta" w ING została przedłużona do 30 listopada 2017 r.

 • 18.10.2017 08:22

  W nowej wersji aplikacji mobilnej BZ WBK można już logować się odciskiem palca.

 • 16.10.2017 10:05

  Od dziś w ofercie mBanku dostępna jest karta Visa Świat, którą można płacić bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie.

 • 15.10.2017 09:48

  Wciąż można zyskać 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium - właśnie ruszyła nowa edycja promocji tego rachunku. Sprawdź szczegóły.

 • 11.10.2017 11:48

  Za założenie Wymarzonego Konta Osobistego w Raiffeisen Polbanku można obecnie otrzymać bilety do kina. Szczegóły w naszej analizie rachunku.

 • 9.10.2017 15:01

  UWAGA! W ING Banku Śląskim trwa awaria bankowości internetowej i mobilnej. Oba systemy będą niedostępne do 19:30. Trwają prace nad usunięciem problemu.

 • 6.10.2017 14:53

  Ruszyła 2 edycja promocji "Filmowe konto". Ponownie można otrzymać 6 biletów do kina za założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas.

 • 4.10.2017 11:59

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, stopa referencyjna nadal wynosi 1,5% w skali rocznej.

 • 4.10.2017 09:18

  Posiadacze kont w PKO BP i Inteligo mogą otrzymać bilety do kina za doładowanie telefonu przez bankowość elektroniczną.

 • 4.10.2017 07:54

  W placówkach Poczty Polskiej można już płacić Blikiem i kartą płatniczą za przesyłki wysyłane za pobraniem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.