200 zł za założenie konta firmowego w programie poleceń PKO BP

Sprawdź także promocję PKO Konta Firmowego, w której w prosty sposób możesz zgarnąć voucher o wartości 150 zł do zrealizowania na stacjach paliw Orlen.

200 zł za założenie konta firmowego w programie poleceń PKO BP Żródło: Strona internetow PKO BP

Ruszyła nowa edycja programu „Moja Firma Moje PKO”, z której mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Osoby, które otworzą z polecenia PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu, otrzymają premię w wysokości 200 zł. Natomiast obecni klienci za skuteczne promowanie kont firmowych mogą zyskać bonus w kwocie 100 zł oraz szansę na zdobycie jednej z dodatkowych nagród wynoszących: 5 tys., 3 tys. lub 1 tys. zł.

Najnowsza akcja specjalna PKO BP potrwa do 30 września 2017 r. Na jej uczestników czekają następujące nagrody:

 • 200 zł premii powitalnej - bonus przeznaczony dla nowych klientów, którzy otworzą PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu z podaniem kodu polecenia oraz spełnią warunki postawione przez organizatora;
 • 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - premia przeznaczona dla obecnych klientów, którzy po zarejestrowaniu się w programie otrzymają indywidualny kod polecający i polecą konto firmowe nowym klientom;
 • 3 nagrody dodatkowe w wysokości 5000 zł, 3000 zł i 1000 zł, które trafią do uczestników najaktywniej promujących firmowe rachunki PKO BP. Warto jednak pamiętać, że aby mieć szansę na zdobycie tej nagrody, należy skutecznie polecić minimum 5 kont biznesowych.

Kim jest nowy i obecny klient?

Jak już wspomnieliśmy, udział w programie poleceń jest otwarty zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Warto więc sprawdzić, w jaki sposób bank definiuje oba pojęcia.

Przez nowego klienta organizator rozumie osobę, która w okresie od 10 lipca 2014 do 10 lipca 2017 r. nie posiadała żadnego konta z oferty PKO Banku Polskiego przeznaczonego dla firm ani nie jest w trakcie wnioskowania o konto objęte programem polecającym.

Natomiast obecny klient jest definiowany jako pełnoletni posiadacz lub współposiadacz DOWOLNEGO konta PKO Banku Polskiego (z wyłączeniem kont Inteligo) – to zaś oznacza, że o premię polecającą mogą się starać zarówno klienci indywidualni, jak i posiadacze kont firmowych. Jednak w przypadku tych ostatnich organizator precyzuje, iż mogą to być wyłącznie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólnicy spółki cywilnej, którzy zarejestrowali się w programie.

Jak zdobyć 200 zł premii? Wskazówki dla nowych klientów

Warunki, jakie musi spełnić nowy klient, nie są zbyt skomplikowane. Aby bowiem otrzymać dwustuzłotowy bonus, musi on wykonać następujące czynności:

 1. Najpóźniej do 30 września 2017 r. złożyć wniosek o PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu za pośrednictwem strony internetowej mojafirma.pkobp.pl z podaniem kodu polecenia otrzymanego od obecnego klienta banku, a następnie podpisać umowę o prowadzenie rachunku dostarczoną przez kuriera.
 2. W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową o łącznej wartości minimum 200 zł przy użyciu karty wydanej do rachunku lub za pomocą aplikacji IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku BLIK. Bank będzie honorował wyłącznie płatności dokonane w punktach handlowo-usługowych, z wyłączeniem transakcji wykonywanych przez Internet.
 3. W tym samym terminie (czyli w ciągu 30 dni od otwarcia konta) wykonać co najmniej jeden przelew do ZUS za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego banku.

Nowy klient może otrzymać wyłącznie jedną gotówkową premię w ramach programu poleceń.

Jak otrzymać 100 zł premii za polecenie konta?

W przypadku obecnych klientów procedura rejestracji jest banalnie prosta. Aby wziąć udział w programie poleceń, muszą jedynie wejść na stronę mojafirma.pkobp.pl, wypełnić formularz rejestracyjny i wyrazić wymagane zgody. Powinni pamiętać jednak, że wpisany do formularza numer telefonu musi być zgodny z numerem zarejestrowanym w banku z tytułu umowy o prowadzenie konta. Numer ten będzie pełnił funkcję kodu polecającego.

Obecny klient otrzyma 100 zł premii, jeżeli osoba polecona poda jego kod promocyjny we wniosku o założenie konta oraz spełni wszystkie warunki wskazane w regulaminie (czyli wykona co najmniej jedną płatność kartą na 200 zł oraz przelew do ZUS oraz będzie odpowiadać definicji nowego klienta).

Ważne! Osoby, które brały udział we wcześniejszej edycji programu poleceń, nie muszą powtórnie przechodzić procedury rejestracji.

Przekazanie nagród

Po zakończeniu edycji programu bank sprawdzi, czy uczestnicy akcji spełnili warunki regulaminu i są uprawnieni do otrzymania nagrody. Weryfikacja potrwa do 50 dni kalendarzowych liczonych od dnia 30 września, a przekazanie nagrody - w formie przelewu na konto uczestnika - nastąpi do 25 dni kalendarzowych od momentu pozytywnej weryfikacji.

W przypadku uczestników programu, którzy prowadzą działalność gospodarczą, premia stanowi przychód z działalności i podlega samodzielnemu opodatkowaniu. Natomiast w przypadku klientów indywidualnych organizator zwiększy wartość nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych i przekaże ją na rachunek właściwego urzędu skarbowego.

Regulamin ramowy programu poleceń „Moja Firma Moje PKO” znajdziesz tutaj, a regulamin tej edycji programu tutaj.

PKO Konto Firmowe – najważniejsze koszty

Konto Firmowe w PKO BP dedykowane jest osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, przedstawicielom wolnych zawodów oraz rolnikom.

Za otwarcie konta bank nie pobiera prowizji, jednak już miesięczny koszt prowadzenia rachunku jest różny dla różnych grup zawodowych. W przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz przedstawicieli wolnych zawodów wynosi on 25 zł miesięcznie. Można jednak uniknąć tej opłaty, wykonując w danym miesiącu przelew do ZUS i płacąc kartą debetową na sumę min. 500 zł. Co ważne, od osób prowadzących DG krócej niż 12 miesięcy bank bezwarunkowo nie pobiera prowizji za prowadzenie Konta Firmowego przez 6 miesięcy.

Wydanie karty debetowej do Konta Firmowego jest bezpłatne, jednak za jej użytkowanie zapłacimy 30 zł rocznie (opłaty tej nie da się uniknąć). Z prowizji są jedynie zwolnieni nowi klienci przez pierwsze 12 miesięcy prowadzenia rachunku.

Pozostałe najważniejsze parametry Konta Firmowego prezentują się następująco:

 • 0 zł za przelewy w ramach aplikacji mobilnej IKO, również przelewy na nr telefonu;
 • 0 zł za 30 pierwszych przelewów zewnętrznych dokonywanych przez serwis transakcyjny iPKO, każdy kolejny kosztuje 1 zł;
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US;
 • 2 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO BP;
 • 3,5% min. 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju;
 • 3% min. 10 zł za wypłaty z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za kody autoryzacyjne SMS do transakcji.

Więcej o rachunku piszemy w naszej analizie PKO Konta Firmowego.

Komentarz redakcji

Osoby, które założą rachunek firmowy w PKO BP w ramach programu poleceń, mogą otrzymać 200 zł premii za spełnienie prostych w sumie warunków. Wystarczy, że wykonają transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 200 zł i dokonają przelewu do ZUS w ciągu 30 dni od otworzenia konta.

Dodatkowo – jako nowi klienci – zostaną zwolnieni przez bank z opłaty za obsługę karty przez okres pierwszego roku. Przez sześć miesięcy nie zapłacą również za prowadzenie konta – o ile ich firma działa krócej niż 12 miesięcy.

Program poleceń PKO BP może też stanowić dobrą propozycję dla obecnych klientów banku, zarówno tych firmowych, jak i indywidualnych. Rekomendując PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu mogą oni otrzymać sto złotych za każde skuteczne polecenie i zdobyć szansę na wysoką nagrodę dodatkową.

Z ostatniej chwili

 • 20.09.2017 10:42

  Klienci ING Banku Śląskiego wykonali już milion transakcji zbliżeniowych telefonem.

 • 15.09.2017 14:31

  mBank wprowadza nową taryfę opłat i prowizji. Podwyższa opłaty za wpłatomaty Euronetu (do 0,2% min. 2 zł) oraz zapowiada nową kartę Visa Foto.

 • 7.09.2017 08:41

  Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

 • 4.09.2017 06:28

  W mBanku można uniknąć opłaty za wydanie karty do rachunku eMax Walutowego, jeśli zamówimy ją do końca września 2017 r.

 • 1.09.2017 17:19

  Citibank przedłużył do końca września promocję, w której za wyrobienie karty kredytowej można otrzymać smartfona LG K4 Dual SIM. Sprawdź szczegóły.

 • 1.09.2017 11:02

  BZ WBK przedłużył promocję Konta Firmowego Godnego Polecenia, w ramach której można uzyskać zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku.

 • 28.08.2017 09:00

  Zysk netto PKO BP w II kwartale 2017 r. wyniósł 857 mln. zł. Jest to ok. 16,5 mln zł mniej niż rok wcześniej.

 • 27.08.2017 09:11

  Bank Millennium uruchomił nową edycję promocji Konta Oszczędnościowego Profit. Ponownie można zyskać 2,5% dla nowych środków do 100 000 zł.

 • 21.08.2017 10:38

  Orange Finanse przedłużył promocje dla nowych klientów. Obecnie na koncie oszczędnościowym można zyskać 3,6%.

 • 17.08.2017 14:28

  Nowa akcja Mastercard: płacąc kartami Mastercard lub Maestro w Empiku, fundujesz posiłki dla głodujących dzieci w Rwandzie.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.